Diskusní fórum




Minimální výška akva

Ahoj,chtěl sem se zeptat jaká je minimální výška akvária pro tlamovce?Jde mi o to,že čim menší výška, tím může být delší(malá nosnost stolku pod akváriem).Díky

Založil: NoName » více k tématu (počet reakcí 4)

šneci a tlamovci

Chci se zeptat zda můžu do akvária kde mám tlamovce dát šneky díky za radu

Založil: Jirka » více k tématu (počet reakcí 8)

Potřebuji radu!!!!

Potřebuji pomoc!!!! poslední tři měsíce se mi stáva že samička má v puse jikry a ty po týdnu zmizí (asi je konzumuje) potřebuji radu jedná se o Pseudotropheus zebra děkuji za pomoc.

Založil: JASENOVSKÝ » více k tématu (počet reakcí 3)

O jaký se jedná druh?

Dobrý den, v akvaristice se mi snažili namluvit při koupi tlamovců, že se jedná o druh, kde jsou samci černí a samice výrazně oranžové. Máte někdo zkušenost s takovým druhem tlamovců, kde je tak výrazný pohlavní dimorfismus?

Založil: Sezam » více k tématu (počet reakcí 1)

Kolik jich tam můžu dát

Ahoj všem. nedavno se mi v akva obchodě zalíbili lombardi a tak jsem se o tlamovce začal trochu víc zajímat. Čím víc jsem se o nich dozvídal, tím víc mě dostávali, až jsem si řekl, že to s nima zkusím. Než se ale vrhnu do něčeho většího (akva 200 - 400 l), chtěl bych si to nejdřív vyzkoušet (taky z finančních důvodů- student) na menší nádrži. když řeknu 74 - 83 l, budete se mračit, že to je fakt málo. Já vím, že to optimum zdaleka není, ale chtěl bych se zeptat, kolik tlamovců (demasoni,saluosi,maingano nebo zebra) tam můžu umístit, popřípadě, který druh by byl nejvhodnější. Je velká troufalost říct, že bych se chtěl v těchto podmínkách pokusit také o rozmnožení? Také nevím, jaký poměr udělat samci/samice. Někde jsem se dočetl, že 1 samec a 3-5samic od jednoho druhu, že je vhodnější víc druhů pohromadě, aby samci byli rozptylováni samci jiných druhů a že se nedoporučuje dávat 2 samce stejného druhu do nádrže. Tady na diskusi jsem se dočetl zas něco úplně jiného: spíš víc jedinců jednoho druhu a klidně 2 samce stej. druhu. Počítal jsem s poměrem 1/4,5 jednoho druhu, popřípadě, kdyby šlo o dva druhy pak 1/3 od každého druhu, ale nedostávaly by samice moc zabrat? Fakt nevim. Prosím o radu.

Založil: iron » více k tématu (počet reakcí 5)

perlovka červená

jak rozeznám pohlaví u perlovek?

Založil: romana » více k tématu (počet reakcí 6)

CYRTOCARA VENUSTA

Prosím o český název této ryby.Jak bude velká.Koupil jsem pár, a rostou nějak rychle.Dik.

Založil: filip » více k tématu (počet reakcí 2)

Rozeznání druhu ryb podle fotografie

Ahoj,koukal sem do fotogalerie a nepoznám rozdíl mezi (12řádek,3sloupec) Cynotilapia afra a (10řádek,5sloupec) Pseudotropheus zebra (blue/red) jak jsou pojmenované zde ve fotogalerii.Někde sem se dočetl že Labodochromis yellow společně nemohou být s Aframi kvůli velké agresivitě Afer.Teď nevím zda můj druh rybek žijících s Labodochromis yellow je Afra nebo Zebra.Každopádně ty "Afry?/Zebry?" jsou agresivní.

Založil: Mira » více k tématu (počet reakcí 1)

SERA NITRIVEC

Možem dať sera nitrivec do akvárka ktoré mi funguje 10 dní a mám tam ryby nebude to vadiť rybkám ??????????? Prosím o radu potrebujem urýchliť nitrifikáciu

Založil: LALO v praci » více k tématu (počet reakcí 5)

Nové akvárium

Ahoj,je možné společně chovat Labidochromis yellow a Pseudotropheus Zebra? Čím nejlépe krmit,kolikrát denně a jaká je ideální teplota vody (26-27?).Vadí odlišná velikost těchto druhů a nebudou vůdči sobě agresivní?Vím je toho moc,ale začínám.Předem děkuji

Založil: Adam » více k tématu (počet reakcí 3)

Prosím o pomoc se sehnáním ryb

Nevěděl by prosím někdo o někom kdo prodává aulonokary?Snažím se sehnat aulonokara sp. red rubín,aulonokara kandeensis,aulonokara sp. eureka,malenea a iwanda hai reef. Děkuju za jakoukoli pomoc.

Založil: zuzana » více k tématu (počet reakcí 3)

Důležitost více druhů krmení

Je důležité používat více druhů krmení?Zatím krmím granulemi a 1x týdně játry.Díky

Založil: NoName » více k tématu (počet reakcí 6)

Ještě jeden dotaz - tlamovci

Voda, kterou mám k dispozici má Ph max. 6,6 a celkovou tvrdost tn5, což je měkká voda./ NO2 a NO3 je v pohodě/ Chtěl bych se zeptat, kolik např. jedlé sody, KH+ apod. mám dodat do vody, aby byla optimální. Včera jsem se již ptal ohledně transparentního silikonu pro výrobu pozadí. Dnes jsem zjistil, že transparetních silikonů vyrábí několik výrobců. Zajímalo by mě, zda je možné použít tento silikon od jakéhokoliv výrobce a nebo, zda jsou jen určití výrobci od, kterých lze tento silikon využít. Předem díky moc za radu.

Založil: Stewe » více k tématu (počet reakcí 1)

Osvětlení akvária

Ahoj,pořídil sem si nové akvárium 100l a ještě nemám osvětlení.Svítím zatím jen občas lampičkou,je osvětlení pro tlamovce důležité?Díky za odpověd

Založil: Mira » více k tématu (počet reakcí 6)

Žltá voda pri nitrifikácii

Už mám zoložené 300 litrové akvárium asi tak týždeň používam FLUVAL 304 okysličovač a 300W ohrievač a žačína mať žltú vodu už som sa raz na to dotazoval a vraj to patrí k štartovaniu nového akvária a neviete kedy budem mať vodu čistú alebo dá sa tomu nejak chemicky pomôcť? Vo fitri mám keramiku,uhlie. Ďakujem za každú radu

Založil: LALO » více k tématu (počet reakcí 4)

Dotaz ohledně výroby pozadí

Chtěl byc se zeptat, zda při výrobě pozadí z polyretánové pěny lze lepit písek transparentním silikonem, který je běžně k dostání v Baumaxu apod. Jedná se mi o to, že nevím zda je nějaký rozdíl ve složení uvedeného silikonu a akvaristického transparentního silikonu. Dále bych měl ještě dotaz, jestli je možné pří výrobě pozadí udělat nějaké výřezky, aby bylo vidět modré pozadí a nebo musí vyrobené pozadí pokrývat celou stěnu. Ptám se proto, že mám obavu, že v případě různých výřezů do pozadí by tlakem mohlo dojít k utrhnutí, deformaci apod. Díky za odpověď a radu zkušenějších.

Založil: Stewe » více k tématu (počet reakcí 2)

OTOPHARYNX ROXY

Nikdo z vas nevi,o jake tlamovce jde?Jak sou narocne na chov?

Založil: JURIS » více k tématu (počet reakcí 1)

Lepení polystyrenu

Rád bych se zeptal čím se dá slepit polystyren v případě výroby pozadí do akvária. Děkuju

Založil: Romario » více k tématu (počet reakcí 3)

Tropheus dubois a vyvrenila lávy

Zdravím vás mám jednu otázku mám akvárko 300 litrov a mám ho pekne spravené s vyvreninou lávy a mám zatial hard rocki ale uvažujem o duboisoch myslíte že im tá láva nebude vadiť alebo mám radšej kúpiť dierovaný vápenec? Vďaka za odpoveď

Založil: LALO » více k tématu (počet reakcí 3)

Placidochromis electra

Může být Placidochromis electra v mbunovém akva (cca 500l)? Díky.

Založil: Rocky » více k tématu (počet reakcí 2)

Zelená kobercová řasa

Potřebuji poradit. Dělá se mi v akváriu zelená kobercová řasa a nevím jak se jí mám zbavit.

Založil: andrea » více k tématu (počet reakcí 5)

vhodná kombinace Malawi

prosím o radu - dal jsem 1x samce a 4x samice Ps. saulosi do původně nevyužitého akva (dříve chovné) o rozměrech 80x35x40 cca 112l. Interiér - skalky až po okraj akva. Dále tam mam 2x ancistrucse. Můžu tam přidat ještě jiné tlamovce? Pokud ano tak jaké a v jakém počtu a poměru samec x samice? Děkuji

Založil: Blaža25 » více k tématu (počet reakcí 2)

Prosakující akvarium

Dobrý den, můžete mi někdo poradit, jak přelepit akvárko, které teče??? Kdysi v něm byly ryby, ale teď už je několil let bez vody. Když jsem ho koupil a zkoušel napustit asi tak měsíc zpátky tak neteklo. Včera jsem ho umístil, napustil a uprosted zadní stěny a dna prosakuje. Dá se přelepit další vrstvou lepidla? Jaké máte kdo zkušenosti? Dík Milan

Založil: Milan Horák » více k tématu (počet reakcí 3)

MNOZSTVI RYB V AKVARIU

Chtel bych se jen zeptatna vas nazor,jestli by prozatim ,nez si poridim vetsi akvarko,asi tak pristi rok,jestli by mohly byt tyto druhy spolu,zatim sou jeste mladi,ale prostredi jim svedci,nektere druhy se mi uz truo,jako blazni.Mam jich tam zytim asi tak 25ks,ale jak se sparujou,tak ten zbytek dam pryc,takze se uvolni nejake to misto.Mam akva o rozmerech 80x40x40.Zatim mi nezdechla zadna ryba a sou navic pekne zbarvene.Mam tam tyto druhy:JELOVKY,RED-RED,VENUSTUSY,DUBOISY,BEMBY A DAMAZONKY.

Založil: MARTIN » více k tématu (počet reakcí 9)

NECHCE mi ZRAT

Mam P.Demasoni malou asi 4 cm,a co jsem ji koupil tak nechce zrat,vlocky,granule,salat-nic.Co mam delat.Dekuji.

Založil: phill » více k tématu (počet reakcí 3)