Diskusní fórum




Cichlosoma temporalis

ahoj víte někdo něco o rybě cichlosoma temporalis? Chov, odchov, agresivita, podmínky atd. Díky za jakékoliv info

Založil: Jara » více k tématu (počet reakcí 1)

ZVLASTNI CHOVANI RYB

Chtel bych se zeptat,jestli nahodou nevite,proc ryby v akvariu jezdi nekdy jen tak nahoru a dolu cumakem prilepene ke sklu.Vypada to,jako by se zblaznily.

Založil: MARTIN » více k tématu (počet reakcí 6)

Odstránenie lepidla

Dravím už som konečne kúpil akva 300 l a mám na vás takú prozbu neviete ako sa dá odstrániť lepidlo čo sa používa na tapety? Skúšal som okenu jar a nešlo to dole pripadá mi to ako keby to bolo zažrané v tom skle. A možno budem asi debil ale nieje nejaký spôsob na odstránenie škrabancov viem že na autách to robia ale o akvárkach som to nepočul. Ďakujem za každú vašu radu

Založil: LALO » více k tématu (počet reakcí 5)

Jake kameny do akva?

Jsou vhodne do akva kameny z lomu?pravdepodobne asi vapenec.Dekuji.Filip

Založil: phill » více k tématu (počet reakcí 2)

Jak rozeznat pohlavi PS.DEMASONI

Poradte prosim jak rozeznam pohlavi u Pseudotropheus demasoni.Mam asi 4 cm malou rybu, svetle modra strida tmave modrou.Je to samec nebo samicka?Dekuji.Filip

Založil: phill » více k tématu (počet reakcí 3)

Jak rozeznat pohlavi?

Poradte prosim jak rozeznam pohlavi u Pseudotropheus lombardoi?Dekuji.Filip

Založil: phill » více k tématu (počet reakcí 1)

TEPLOTA V AKVARIU

Zdravim vsechny,chci se zeptat,jestli nevadi rybam teplota 30-32 stupnu.Topne telisko nemam,pri takovych hicech,jake jsou.mi ta teplota leze nahoru sama.Uz sem jim vymenil aji vodu za chladnejsi,ale zase to leze nahoru.A navic mame jeste teply byt.Diky za odpoved

Založil: MARTIN » více k tématu (počet reakcí 2)

Nevíte někdo něco o chovu Magrenosepra girga ?

Nevíte někdo něco o tomto druhu africké cychlidy? Event. kdo chová její variantu red x red? Viděl jsem je v Německu v jedné pěstírně, ale byli strašně drahé a majitel stejně nechtěl prodat. Jsou tak pěkné, že bych je chtěl začít dělat i v Česku. Nikde jsem je nenašel na netu. Nejspíš to bude import přímo z Afriky a nějaká novinka. :((

Založil: merlin » více k tématu (počet reakcí 8)

Ps.lombardoi

koupil sem si 5ks s tím že jsem myslel že to je 1samec+4samice,ale postupně mi samice žloutnou,takže sou to asi samci.už jsou žlutý 3.vymlátí se navzájem?Neuženou samice?.Mam velké akva ale je tam ještě plno dalších cichlid zejmena tlamovců

Založil: Killer » více k tématu (počet reakcí 7)

VENUSTUS- NIMBOCHROMIS

Chovate nekdo tenhle druh tlamovcu?Jestli jo,jste snima spokojeni?Predem diky za odpoved

Založil: MARTIN » více k tématu (počet reakcí 2)

Problém s ploutvemi

Ahoj, je možné, že mi mladí tlamovci ohlodávají všechny ryby(zadní ploutve)?Nebo tam mám nějakou chorobu?Skoro všem rybám se třepí ploutve a některé je mají jakoby vykousané.zvýšil jsem teplotu, přidal 3 lžíce soli na 120L akva a dávám preventin.Jo eště něco- na preventinu píšou, že se má přidávat každý den 1 kapka na 2L vody.Je to pravda?Neotrávím ty ryby, když měnim třetinu vody jednou za 14 dní.Děkuji za reakce-spěchá.

Založil: phill » více k tématu (počet reakcí 3)

Žltá voda a úmrtie rýb

Zdravím založil som si akvárium a napustil som vodu z vodovodu dal SERA agutan a nasadil rybky a po jednom týždny mi polovička rýb zomrela a mám žltú vodu Je to normálne?Chápem že pri založený nového akvárka sa tvoria dusitany a čpavok ale nachápem tú žltú vodu :( Poradťe prosím

Založil: LALO » více k tématu (počet reakcí 7)

Obsah nádrže 112 litrů?

Chtěla bych si zařídit biotop Malawi a nejsem s jistá, zda mohu použít stávající nádrž 80x35x40 cca. 112 litrů. Zajímá mě chov Pseudotropheus lombardoi (nebo p. tropheus, p. saulosi) jako dominantního druhu. Mohou se v takové nádrži tyto ryby chovat přirozeně nebo mám pořídit větší nádrž? Předem děkuju za názory.

Založil: Bischop » více k tématu (počet reakcí 13)

Tření tlamovců

Jak staří jsou tlamovci než se poprvé třou?Vytřou se mi v akvariu kde jsou i ostatní ryby jiných druhů?Jaká je nejlepší teplota pro tlamovce?Děkuji Filip

Založil: phill » více k tématu (počet reakcí 2)

Tlamovci pro začátečníky

Jaké tlamovce byste mi doporučili jako začátečníkovi? Měl sem spoustu druhů ryb a teď sem se rozhodl pro tlamovce!Poraďte díky

Založil: Jirka » více k tématu (počet reakcí 3)

Seznam tlamovců

Mohl by mi někdo zaslat nějaký rozsáhlý a přehledný seznam tlamovců se stručným popisem a fotografií?předem díky

Založil: Jirka » více k tématu (počet reakcí 3)

demason a nároky

Jsou demasoni náchylnější co se týče potravy než jiné druhy ps. a další malawi.Mezi 25 ks ve 300l mám 7 demasonů. Jeden už umřel a druhý k tomu nemá daleko.Je pasivní,nežere a je pořád na jednom místě schovaný na skále... Děkuji za každou radu.

Založil: josefff » více k tématu (počet reakcí 7)

Prezentace chovatelů

Měli byste zájem o možnost prezentace svého akvária na těchto stránkách? Získali byste adresu www.tlamovci.cz/zvolenýNázev, kde byste si mohli zřídit různé sekce, fotogalerii, přiřazovat texty, články a další informace podle potřeby.

Založil: admin » více k tématu (počet reakcí 9)

Perlovka červená v jednom akváriu s tlamovci

Dobrý den, jaké máte kdo zkušenosti se společným chovem těchto druhů ryb: Elongátus, Yelow a Perlovka červená. Nemyslím, že Yelowky se snesou s Elongátama... Dík Bob

Založil: bob » více k tématu (počet reakcí 36)

Jak přesně funguje demineralizační kolona?

Zdravím všechny akvaristy odborníky a chci Vás poprosit o radu a rozšířit tak můj obzor :-) Chci se zeptat jaký proces probíhá uvnitř demi kolony. Mám jí doma a nevím vlastně co se uvnitř deje :-) Moc děkuji za vyjasnění Mějte se

Založil: Květa » více k tématu (počet reakcí 3)

Je vhodný vápenec?

niekde som videl že mali pri cichlidách použíte vápencové kameňe ako sa používajú v mori. Keď si budem zostarávať akvárku môžem ich použiť nebude to mať nejaký vliv na rybky alebo na kvalitu vody? Ďakujem za oddpoveď nechcem sa dopustiť chyby.

Založil: LALO » více k tématu (počet reakcí 8)

Pomoc při určení názvu

V pondělí jsem na Moravě koupil čtyři kusy tlamovců, prodavač neznal nmázev a asi tomu moc nerozuměl, protože mi jako samce prodal dvě samičky, které mají v tlamce jikry nebo potěr. Já se domnívám, že jsou to Haplochromis obliquidens zebra nebo venustos. Pomůže mi někdo určit název?

Založil: pityn » více k tématu (počet reakcí 2)

Pomoc při určení názvu

Rzoznanie samce od samice

Zdravím všetkých nevie mi niekto poradiť kde by som na nete našiel info ako rozoznám samaca a samicu jednotlivých druhov tlamovcov alebo mi popíšte či majú všetky druhy niečo špecifické podľa coho ich rozpoznám? Ďakujem za oddpoveď budem vám veľmi vďačný

Založil: LALO » více k tématu (počet reakcí 6)

Problémy s řasou

Nedaří se mi likvidovat řasu, je snad všude. Na všech kamenech, ve filtru, na kytkách, prostě všude je to zelené :( Nevím co s tím, přestože jsem koupil ty speciální ryby které mají žřát řasu, myslím, že to byla přísavka thajská 2 kusy, tak nic. Teď čekám co se stano a skoro zvažuji to celé vypustit, vyčistit a začít znovu :( díky za rady ...

Založil: Luboš » více k tématu (počet reakcí 6)

Začínající akvarista

Děkuji za předchozí radu,ale chtěla bych se ještě zeptat na pár detailů,mé akvárium má rozměry 160x50x60,chtěla bych se zeptat jaký vnitřní filtr a jaké značky,a také vyhřívání,jestli 1 nebo 2,též jaké značky.

Založil: Škarýdová Hana » více k tématu (počet reakcí 9)