Diskusní fórum




tvrdost vody v akváriu s tlamovci

mohl by mi někdo prosím poradit jaká má být tvrdost vody v akváriu s tlamovci...?

Založil: kubík » více k tématu (počet reakcí 3)

Začínající akvarista

Prosím o radu o zarybnění 500 litrového akvária tlamovci,jakymi a kolika páry.Děkuji.

Založil: Škarýdová Hana » více k tématu (počet reakcí 7)

Jak funguje Reverzní osmoza

chtěl bych poprosit o dotaz- jak funguje a k čemu slouží reverzní osmoza. Dekuji za zodpovězení. Hodně úspěchu pri chovu

Založil: Hynek » více k tématu (počet reakcí 1)

náhlé úmrtí Dubois

ahoj mám akva 300 l mám v něm 2O ks tlamovce malawi -pseudotropheus a ted jsem si koupi Tropheus Dubois 4 ks ( cca 3 dny ) vodu měním týdně 25% NO2 = 0 NO3 před výměnou 4O po výměně tak 20-3O . včera jsem zjistil NO3 kolem 8O , hned jsem začal měnit vodu a vypral jsem i molitany ve fluvalu 304 mam tam i válečky pro nitri bakterie ty jsem nechal. Dneska rano byl 1 dubois na dně a za cca 2 hodiny to měl za sebou. ostatní ryby jsou OK. Dubois co ležel na dně rychle dýchal jako při otravě . ryba byla trochu světlejší na břiše jinak žádné jiné změny jsem nezaznamenal. Jaký na to máte názor ? hodně NO3 nebo jsem neměl prát molitany ve filtru ? Díky za odpověď

Založil: milan » více k tématu (počet reakcí 7)

Afrika a corydas?

planuju osadit cca 240 L akva neolamp. brichardi + p. zebra nebo l. yellow. k tomu 2-3 ancistry a chtel bych jeste nejake pancernicky. Ale nevim, zda by nedostavali od ostatnich cichlid "nafrak". Vím, ze by se nemela michat malawi a tanganika, ale brichardi jsou nenarocne a moc se mi libi :-) uz sem je kdysi mel a nezklamali :-) necham si i doporucit mnozstvi rybek od jedntl. druhu; rozmery akva 150×40×50 (dך×v). Moc diky za rady!

Založil: Míra » více k tématu (počet reakcí 10)

Afrika a corydas?

Jak funguje UW lampa

Dobrý den, chtěl bych se zeptat-jsem začínající akvarista se zájmem o chov terčovců-chtěl bych se zeptat na použití UW lampky-kolik W na litr-k čemu vlastně je, kdy a jak a kolik se používá.ATD. Moc děkuji. Omlouvám se za vložení takovéto diskuze do sekce pro tlamovce.

Založil: Jaroslav Horký » více k tématu (počet reakcí 1)

rosivky+nove akva

ahoj. Pred 14 dny jsme zalozili nove akva 120l - skala, koren, echynodory, bio filtr a vzduchovani. nemame zatim ryby, jenom jednu zavojnatku a samce gupky, ryby koupime az po prazdninach. Vcera jsem zjistila, ze se mi rozrusta hneda rasa, asi rosivka. Zastavila jsem vzduchovani, bezi ted jenom filtr, oskrabala jsem vse ze skla a vysala ze dna, s tim jesem vymenila cca 20l vody, listy rostlin nesli umyt, a tak jsem vsechny napadene listy ostrihala, kazdy echynodorus ma tak 4-5 novych listu, ktere byli netknute rasou. Svitime 12h denne, zarivka je jedna bila a jedna zluta. Omezila jsem svetlo jen na 6 hodin teplota 26-30C ale stim asi nic neudelam. Je jeste neco na co bych zapomnela?? Rada bych se rasy zbavila bez pouziti chemie. Diky

Založil: Alena » více k tématu (počet reakcí 4)

Sterilizer UV

Dobrý den, máte někdo nějakou zkušenost s UV sterilizerem. Dočetl jsem se, že někdy redukuje no3 na no2.

Založil: milan » více k tématu (počet reakcí 9)

Neznámý tlamovec

Ahoj Potřeboval bych poradit co je to za rybu, pokud ji někdo poznal :-) Dostal jsem ji spolu s Duboisema.... Děkuji

Založil: Hanzi » více k tématu (počet reakcí 2)

Neznámý tlamovec

Bojovnice pestrá a bojovná

Jaký je rozdíl mezi b. pestrou a bojovnou? V obchodě jsem si koupil ryby pod názvem "BETA BOJOVNÁ". Původně jsem si myslel,že jde o chybu z nevědomosti ,ale později jsem se podíval do knížky a zjistil jsem, že b. bojovná opravdu existuje.Je b. bojovná náročnější druh, nebo jsou rodíly zanedbatelné? Předem děkuji za odpovědi.

Založil: Honzík » více k tématu (počet reakcí 14)

Podivné chování ryb

Mám několik malých (4-5 cm) tlamovců a v poslední době se začínají podivně chovat - místo aby si při plavání pomáhali ploutvemi, vlní celým tělem. Možná je to špatnou vodou, i když ji každý týden část vyměním za novou. Díky za každou radu.

Založil: Sezam » více k tématu (počet reakcí 14)

dusičňany a tvorba řas

dobrý den, zajímalo by mě jaký máte obsah dusitanů a dusičňanů ve vašich akva. mám tlamovce malawi v 300l akva cca 18 ks dusitany zatím 0, dusičňany mám 40 - po výměně vody klesne na 20-30. rostliny nemám vůbec, do filtru jsem nasadil nitri bakterie. no3 nad 30 prý podporuje řasy, a postupně se mi už rozrůstají

Založil: Milan » více k tématu (počet reakcí 2)

Literatura Malawi

Dobrý den chtěl jsem se zeptat, jestli někdo neví jestli u nás byla výdaná nějaká kniha o tlamovcích Malawi, Tanganyika(nebo nějaký atlas Tlamovců) Děkuji za odpovědi.

Založil: Jiří » více k tématu (počet reakcí 6)

Určení pohlaví u Zeber

Jak mohu zjistit u těchto Zeber o jakou formu se jedná?Všechny mají totiž stejnou barvu takže nevím jestli se jedná o Red-Red nebo samičky Red-Blu. Děkuji za příspěvky

Založil: ales » více k tématu (počet reakcí 7)

Určení pohlaví u Zeber

kombinace s cichavci

Nevim jestli si k 5ti vetsim cichavcum muzu poridit nejake tlamovce. Co se stane? No prave abych neudelal nejakou chybu. Diky

Založil: ondrej » více k tématu (počet reakcí 6)

Pomůžete mi určir druh ryby?

Prosimvas co je tohle za druh?? Na netu jsem neco nasel, ale nejsem si jistej:) Podle mne to pozna kazdej kromne mne:-))) Diky za odpoved.

Založil: Radek » více k tématu (počet reakcí 23)

Pomůžete mi určir druh ryby?

Perlovka červená

Kolik vám dorůstá Perlovka červená?Mam jeden pár ve funkci "šnekobijců" a docela se mi líbí tyhle perlovky

Založil: Killer » více k tématu (počet reakcí 1)

Anubias Barteri

Jaké nároky má a jak se množí Anubias Barteri ? Myslíte,že s ním Demasoni a pod. zatočí ? Děkuji.

Založil: tomis.h » více k tématu (počet reakcí 2)

Kořen barví vodu

Prosím o pomoc,mam koren Mopani,ktery barvi vodu do zluta, prosim o vase rady,predem moc dekuji

Založil: okej1 » více k tématu (počet reakcí 1)

Neznama ryba

Caute. Kto by vedel co je toto za cichlidu? Pomozte prosim.

Založil: Bobor » více k tématu (počet reakcí 11)

Neznama ryba

Vybarvení ps.demasoni

Ahoj,mám 8 ks Ps.Demasoni a chci se zeptat,proč nekteří jsou zbarveni skoro do modro černa a někteří jsou o mnoho více světlejší.Jedná se o znak dominantního samce,nebo je to jen kus od kusu.Všechny mám z jednoho chovu od chovatele. Děkuji T.

Založil: tomis.h » více k tématu (počet reakcí 2)

Malawi + Tanganika

Co si myslite o miesani Malawi + Tanganika. Rada by som si dala do 200L akva nejaku Tanganiku + Malawi - mensie druhy, ale pekne sfarbene... Doporucite mi nieco?

Založil: Janka » více k tématu (počet reakcí 3)

ZAKALENÁ VODA

Ahoj, poradíte mi někdo? Asi před měsícem jsme si pořídili 120L akvarium a zaočkovali kulturou z již stávajícího (5 let) akvaria a umístili do něj asi 18 ryb (tropheus..pseudotropheus). Nyní se nám začala výrazně kalit voda (pravděpodobně zelená řasa) a postupně hynout i ryby (během 2dnů - 3ryby). Včera jsme vyměnili asi 60l vody v akvariu a přidali trochu soli. Vodu máme poměrně tvrdou a teplotu udržujeme na 27C. Krmíme granulemi pro tlamovce. Moc děkuji za jakoukoliv pomoc. Lucka

Založil: Lucka » více k tématu (počet reakcí 7)

200L Malawi a vyber ryb

Ahojte! Mozete mi niekto doporucit kolko a ake druhy cichlid mam dat do 200L Malawi? Ide mi o to, aby to bolo farebne zaujimave a pestre. Mozete mi doporucit aj nejake sumceky k tomu? Dakujem

Založil: cichlidka » více k tématu (počet reakcí 2)

P. Demasoni vs. L. Yellow

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaký z těchto dvou tlamovců je víc agresivní a ještě jaké jsou pohlavní rozdíly u Pseudotropheus Demasoni. Předem děkuji za odpovědi.

Založil: Trike » více k tématu (počet reakcí 5)