Diskusní fórum




premisteni jiker

potreboval bych poradit, akary mi ve velkem akva nakladli hafo jiker a ja bych to potreboval dat do mensiho akva, vydrzi jikry kdyz je prendam s tim na cem jsou a s chovnym parem???? nakladly je vcera.

Založil: Jara » více k tématu (počet reakcí 4)

zavzdusnovani FLUVAL 304

Od spusteni filtru FLUVAL 304 pred 14 dny u nej neustale dochazi k zavzdusnovani. Mel jsem ho uz 3x rozebrany ale zadnou chybu v montazi (napr. v tesnicim o-krouzku) jsem nenasel. Myslel jsem ze by mohlo dochazet k prisavani treba u spoje hadice s trubickou sani, tento spoj jsem ale uz umistil pod hladinu a neprestalo to. Co s tim?

Založil: MARIN » více k tématu (počet reakcí 5)

Shark s aktivním uhlím

Zdravím všechny akvaodborníky, před cca. třemi měsíci jsem si koupil filtr SHARK 700l/h, jedemi na 50%, ale potřebuji zjistit jak často mám měnit patronu s aktivním uhlím??? Nebo obecně jak často se mění aktivní uhlí ve filtru?? Díky za radu

Založil: Ivoš » více k tématu (počet reakcí 3)

Pohlavní dimorfismus u Pseudotropheus elongatus

Rád bych se dozvěděl, jak rozlišit u druhu Pseudotropheus elongatus samce od samice. Barevné i tělesné rozdíly. Předem díky za radu.

Založil: Bedřich » více k tématu (počet reakcí 2)

Tropheus Duboisi

Chtěl bych si k tlamovcům z Malawi do nového 500 litrového akvária pořídit také Tropheus Duboisi. Jaký na to máte názor? Přemýšlím o deseti T. Duboisi a zbytek ryb z Malawi (cca 35-40 ks). Chová je takto také někdo? Nejsou moc agresivní?

Založil: Jerry » více k tématu (počet reakcí 10)

3D pozadí z YTONGu

Zkoušel někdo vyrobit pozadí do akvária z tvárnice (jumbo bloku) Ytong? Dá se prý dobře tvarovat (sochat), ale nevím co by to udelalo ve vodě. Za koždou reakci budu vděčný.

Založil: Jerry » více k tématu (počet reakcí 6)

3D pozadí z YTONGu

rostlina echinodorus

potreboval bych poradit zacina se mi rozrustat rostlina Echinodorus Marble Queen cetl jsem ze se novy vyhonek ma zatezkat k zemi ale nechat na hlavni rostline nez si vytvori korinky. to jsem udelal a rostliny rostou ale nevim kdy dokazou bejt samostatny a muzu je odstrihnout nebo odehnijou od hlavni rostliny sami??? dik za odpoved

Založil: Jara » více k tématu (počet reakcí 5)

vzduchování a úprava vody

Existují vzduchovací kameny,které vypouštějí velice jemné vzduchové bubliny? Dále prosím o radu,jaké a jak správně dávkovat přísady na úpravu vody pro malawi. Sůl apod- Začátečník. Děkuji. Tom

Založil: tomis.h » více k tématu (počet reakcí 1)

Napln filtru Fluval 304

Jake slozeni filtracnich medii je nejlepsi ve filtru Flaval 304. Mam ho tyden a tak se rad vyvaruju spatnemu slozeni. Nejlip popsat jednotlive vrstvy postupne. Diky

Založil: MARIN » více k tématu (počet reakcí 9)

Zatížení stolu pod akváriem 120x40x50

Nejsem si jistý nosností stolku pod akva 240l – 120x40x50. Koupil jsem jako kopmplet a údajně…je stolek na tuto váhu konstruován. Viz obr. Poraďte prosím,zda a jak by bylo vhodné stolek vylepšit a nebo zde to stačí takhle. Trubky jsou zřejmě z nějákého lehčího kovu či plastu… Děkuji

Založil: hav01 » více k tématu (počet reakcí 4)

Zatížení stolu pod akváriem 120x40x50

Pomozte určit druh ryby

Nejsem si jistý , co je tohle za druh, měla by být z jezera Malawi, díky za pomoc

Založil: Marty » více k tématu (počet reakcí 33)

Pomozte určit druh ryby

Řasy v rybníce

Mám na zahradě rybník s asi 50000l vody,a začala se tam tvořit řasa velkým tempem nevím jak ji odstranit. Voda je okysličována přes kaskádu a po okrajích je hodně vodních rostlin ale přesto to nepomáhá. je tam asi 35 koi kaprů myslím si že to nebude ten největší problém. Moc by mi pomohlo kdyby mi někdo poradil co s tím mám dělat. DĚKUJI

Založil: Radek » více k tématu (počet reakcí 1)

Vhodné druhy

Ahoj lidičky tak jak jsem se již zminoval zařizuji akvárium pro tlamovce,které má 250l.Otázku rostlin jsem s vaši pomocí již vyřešil a ted bych vás chtěl poprosit o radu jakými tlamovci a hlavně kolikati kusy toto akvárium osadit.Jelikož s těmito rybkami nemám moc zkušeností,tak bych nechtěl něco zanedbat.

Založil: Doktor » více k tématu (počet reakcí 14)

nymphea tiger lotus

Máte někdo zkušenosti s tímto africkým leknínem?Mam ho v akvárku s tlamovci...akvárko je hodně vysoké,spoléhal sem na to že tento leknín má být 60-80cm vysoký a dost široký,tak sem ho dal do prostřeka akvárka...mam ho ale už 3měsíce a furt se nějak drží u dna,měří max 10cm,vůbec nevyrost (do výšky)od tý doby,co sem ho koupil..přitom mu furt rostou nové listy.Zkoušel sem už ho různě zastínit nebo i naopak a k ničemu to nvedlo

Založil: Killer » více k tématu (počet reakcí 4)

uživatelské heslo

Můžu si nějak změnit heslo,aybch furt nemusel na mail?Moje původní heslo je nějk moc složitý,rád bych si tam dal vlastní heslo...jak na to?

Založil: Killer » více k tématu (počet reakcí 3)

registrace uživatelů

mám jeden problém...před kažým přízpěvkem se musím znovu přihlásit...přitom mam zaškrtnuto přihlásit natrvalo...co s tim?

Založil: Killer » více k tématu (počet reakcí 2)

Vhodný filtr

Jsem začátečník s Malawi a chtěl bych si zařídit akva 120x50x50. Byl mi nabídnut filr Fluval 404 za cenu pod 3000,- Mám jej koupit nebo stačí koupit menší popřípadě neznačkový SZUT-Aqua system 2 za nějakých 1200Kč (AQUA BIO-SYSTÉM 2) včetně náplně a hadic. - Určený pro akvária 10 až 250 l - Výkonnost 240 l/h. Bohatě vystačí pro větší akvária díky bio filtraci. - Příkon (velmi nízký) 3W. co mi kolega doporučoval. Díky za radu

Založil: Gaspi » více k tématu (počet reakcí 7)

Jaký filtr do akva 648l???

Budu pořizovat nové akva (malawi - do 40 ryb) 180x60x60 tzn. cca 500l vody. Filtr budu kupovat, protože výrobu bych asi nezvládl. Uvažuji o Eheimu 2250, ale raději bych se předem poradil, protože to stojí hodně peněz. Je to vhodný filtr, nebo mi můžete poradit nějaký jiný vhodný filtr kde by byl dobrý poměr cena/kvalita/spotřeba? Díky moc, veškeré názory jsou vítány.

Založil: Rocky » více k tématu (počet reakcí 1)

Rostliny které vydrží

Ahoj lidičky chtěl bych vás všechny poprosit o radu.Zařizuji akvárko pro tlamovce a chtěl bych ho osázet živými rostlinami,které by odolaly najezdům těchto rybek. Prosím poradte jakými.Nejsem příznivcem umělých napodobenin.

Založil: Doktor » více k tématu (počet reakcí 9)

Pro wladyse ale toho prvniho!!!

tu fotku sem videl na akvamalawi,ale ten Wladys,ktery si tu z nas dela prdel,taky uz pise mojim menema zadne ryby sem od neho nebral!!!

Založil: Martin » více k tématu (počet reakcí 4)

Gumička z řitního otvoru

Mam hodně blbej problem...asi mi někdy spadla gumička do akvária když sem přines ryby a jeden lombardoi ji sežral a kouká mu z řiti a zároveň s tlamy...Jak mu pomoct?

Založil: Killer » více k tématu (počet reakcí 30)

Vodnatelnost?

Zdravim. Za posledne tri tyzdne mi odisli 4 ryby. Je to zrejme vodnatelnost – nafuknute brucho, ryby tazko dychaju. Zahajil som liecbu so Sera bakto tabs. Viete mi odporucit inu liecbu? Akvarium zalozene vo februari 2005. Pred tym som mal 126 l, tak isto Malawi. 12 ryb v tomto akvarku som presunul do noveho vacsieho. Tieto ryby su uplne v pohode, nepozorujem ziadne priznaky. Uhyn ryb som zaznamenal len u novo dokupenych mladych ryb – 1x melanochromis maigano, 3x Iodotropheus sprengerae. Akvarium Malawi: 150x50x45 – 338 l. Filtracia Fluval 304, vymena cca. 80 l kazdy tyzden. Krmenie: 2-3 x denne, Sera san, sera flora, granule: sera green, sera meal, mrazené: patentky Ryby: 1. Labidochromus yellow 5 ks 2. Pseodotropheus zebra red-red 5 ks 3. Pseudotropheus demasoni 5 ks 4. Pseudotropheus socolofi 5 ks 5. Iodotropheus sprengerae red 5 ks (3 x úhyn) 6. Melanochromis maingano 5 ks (2 x úhyn) 7. Placidochromis phenochilus 1 ks 8. Prísavník 3 ks

Založil: krovak » více k tématu (počet reakcí 6)

Výpadek elektřiny

Ahoj mám dotaz, chtěl bych si zařídit akva s tlamovci, ale zajímalo by mě jak řešíte pokud se stane, že vypnou proud a akvárium je bez rostlin. Jak dlouho ryby vydrží bez zapnuté filtrace? Co takhle záložní zdroj ? Nerad bych v takovém případě o ryby přišel :-) Díky za odpověď

Založil: Martin » více k tématu (počet reakcí 4)

Co je ten hnedy prach??

Na akvarko a rostlinky se mi prichytl nejaky hnedy prach nebo neco takoveho co to je? Nebo jak proti tomu bojovat?

Založil: johny » více k tématu (počet reakcí 2)

Jaky filtr zvolit?

Zdravim vybiram mezi JBL CristalProfi 250 a Hagen Fluval 304. Zrizuji akva Malawi 120x40x50 a pocitam s cca.20ks ryb

Založil: Radek » více k tématu (počet reakcí 14)