Diskusní fórum




Co k Frontose

Ahoj všichni, chtěla bych se zeptat, co by ste doporucili k vzrostlym frontosam za ryby do 300litroveho akvaria-mam tam jednu tak 3 roky - chtěla bych k nejake jine ryby z Tanganiky. Tropheus a nějaké šnekáče-je to možné. Nebo nějaké rybicky z Malawi. Prosim, prosim poradte. Diky

Založil: Majka » více k tématu (počet reakcí 3)

Proč nekrmit tlamovce živými nítěnkami?

Někdo tady píše,,Nikdy nekrmit živými nítěnkami".No tak se ptám proč,protože já sama tím tlamovce krmím,protože mi to poradili v akvaristice.Prosím o radu. Děkuju

Založil: Tereza » více k tématu (počet reakcí 6)

Co je to za rostlinu?

Ahoj,potřeboval bych pomoct s identifikací této rostliny...Díky...vypadá to jak tráva,je to různě vysoký

Založil: Killer » více k tématu (počet reakcí 4)

Co je to za rostlinu?

zase me trapi to rozmnozovani

Je na tlamovcich hned po nabrani jiker do tlamky ze budou mit mlady nebo je to videt az kdyz se jikry vyvinou??? A jak zhruba dlouho trva kruhovy tanec ryb, kdyz je uspesny? Dik za odpoved staci i castecna. :0)

Založil: Jara » více k tématu (počet reakcí 2)

PRO WLADYSE!!!

Cau Wladys,videl sem fotku tveho akvarka a musim rict,klobouk dolu,mas ho opravdu skvele udelane,Skoda ze nemam misto v byte,hned bych si poridil vetsi akva.Tk mi musi stacit ta moje 130l elementka,jak to tu kdosi kdysi nazval.Mej se a at se ti dari.

Založil: martin » více k tématu (počet reakcí 5)

Labidochromis caeruleus (tlamovec černoploutvý)

Dobrý den, mám takovej malej problém, chci si pořídit pár tlamovce Labidochromis caeruleus, ale nevím jestli se snáší, nebo dokonce nežere neonky, dánia a bety atd.. Chci si pořídit ještě mladé ryby tak 3-4cm. Nevíte jaké jsou pohlavní rozdíly? Předem děkuji za všechny vaše odpovědi

Založil: Trike » více k tématu (počet reakcí 18)

hledám uživatele wladys

zdar,ohodnotil si moje akva na http://www.akvamalawi.wz.cz Je mi celkem jedno že se ti nelíbí,ale řekl si mi že mam vyndat umělé rostliny...to mě velmi urazilo,protože nic umělýho bych tam v životě nedal...a taky to ukázalo na to že tomu asi moc nerozumíš,když nepoznáš živou kytku od umělý! další čemu sem se velmi podivil bylo když si mi poradil ať tam dam pozadí...to ukazuje asi na tvou velikou inteligenci,když za tim je okno do vedlejší místnosti...ale když seš tak chytrý,tak mi pošli na mail prosím foto tvého akvarka. Zdar!

Založil: Killer » více k tématu (počet reakcí 15)

co je pro ne nejlepsi za krmivo?????

mam nove akvarko a v nem sedm tlamovcu. Chci se zeptam jaky krmivo je pro ne nejlepsi????

Založil: johny » více k tématu (počet reakcí 3)

Ancystrusy odchov

Dobrej den, mám dotazy ohledně odchovů ancystrusů. Mám vytřené asi 100 mladých,ale nějak nerostou :( Kolik mají mít přírůstky v mm za měsíc? Mám je ve zvláštním akva, teplota vody 25 st, krmím mraženým špenátem, salátem - ten ale moc nechcou, sakem green - granule, tabletama pro sumečky, a vločkovým mletým krmením. Vodu jim pravidelně měním. Dělám ěkde chybu? Ve 2 měsících mají jen okolo 17 mm ti největší. Děkuji ´ Ála

Založil: Alenka » více k tématu (počet reakcí 5)

Maingano "těhule" :-)

Mám krásná maingana a mám samičku, která už měla v tlamce mrňata. Sledovala jsem ji víc jak 14 dní a pak najednou žádný mrňata - ani v tlamce a ani jedno v akva. Mohla je sežrat? Já totiž ani nezahlédla, že by je vypustila... I když v noci netuším... Díky za odpověď Z.

Založil: zuzajda » více k tématu (počet reakcí 7)

Akutní prosba o pomoc

Prosím o pomoc při zjištění nemoci mých ryb. Jedná se o bílou skvrnu,. která s utvořila na kořenu ocasu. Jinde jsem tuto skvrnu nepozoroval. Jedna ryba ji má výraznou a asi u třech dalších si myslím, že je počínající stádium. Dle mého názoru se jedná o nějakou plíseˇm, ale nevím jak na léčku. Napadené ryby jsou tropheus moori orange. Celé hejno čítá 32 ks. Napadená ryba je aktivní, přijímá potravu. Faktem je, že se zdržuje více v horní části akvaria, ale to je možná můj předsudek. Samci vyhánějí ostatní mimo svá teritoria a u hladiny je jediné místo kde jim ostatní nevadí. Uvítám proto jakékoliv infomrace, zejména osobní zkušenost, než se pustím do léčky. Zvažoval jsem odlovení, ale nemám karanténní nádrž a také je odlov z mého akvaria pro jeho členění témeř nemožný. Kdybych všechno vyndal tak bych rybu v hejnu stejně nepoznal. Vlastně jo, ale byla by to fuška. Díky za rychlé odpovědi Rorejs. přikládám foto.Skvrna na něm není moc ostrá, protože je ryba stále v pohybu.

Založil: Rorejs » více k tématu (počet reakcí 1)

Akutní prosba o pomoc

Asi mám nezmary

Mám týden založené akvárko Malawi, zatím bez ryb a na skle mám nějaké divné potvůrky asi nezmary. Poraďte pls co s tím? Koupit rajovce dlouhoploutvého nebo nějakou chemii?

Založil: Tatoch » více k tématu (počet reakcí 7)

Kořen mezi tlamovce dubis

Poradte mi prosím jestli mohu dát kořen k Dubisům.Slyšel jsem mnoho názorů že jim kořeny vadí nebo nejsou vhodné k chovu těchto ryb!Máte s tím někdo praktické zkušenosti.Díky za odpovědi.

Založil: Roman » více k tématu (počet reakcí 1)

Můžu dát k tlamovcům sumečka?

Poraďte mi, mám v akváriu tlamovce a chtěl bych k nim ještě sumečka nebo ancistruse. Co k nim mohu přidat? Děkuji

Založil: Jarda » více k tématu (počet reakcí 11)

Nemoc tlamovce

Poraďte, mám v akváriu samečka Metriaclimy Estherae (fialový) a dnes jsem si všimla, že mu úplně vybledla barva, těžce dýchá a nemůže skoro plavat!! Napište prosím, co je to za nemoc a jak se léčí!

Založil: Kája » více k tématu (počet reakcí 1)

tlamovec duboisuv

Dobry vecer, mela bych par dotazu-mam 200litrove akvarko pro tlamovce a mam tam i 8ks tropheus duboisi-jsou jeste s bile teckovani-ale k problemu-divne plavou-jako se tak kolebaji-maji svesene ploutve a otiraji se o predmety. Co s tim. Vodu menim tydne-cca50litru. Filtr Eheim profesional.

Založil: Majka » více k tématu (počet reakcí 1)

Tropheus duboisy+N.brichardi

Chci se vas zeptat, jestli je vhodná kombinace do mého akvaria 10ks Tropheus dubisy, 6ks Neolamprologus brichardi, 4ks Labidochromis yellow a 4ks Pseudotropheus demasoni. Vsechno by to byly mlade rybicky. Je to akvarium 300litrove.

Založil: Josef » více k tématu (počet reakcí 6)

Problem s rasou/sinici?

Dobrý den, chtel bych Vas moc poprosit o radu uz jsem totalne zoufalej. V 300litrovem akvarku-pH 7,2,tvrda-studnicní voda, menena 1x tydne, filtr-externi 4 litrovy, svitim 12hodin denne, hnojivo jsem daval jen pri zalozeni -cca 10mesicu(do pudy). Nejprve pri teplote 24st. bylo vsechno v pohode-rostliny rostly az hruza, rasa zadna. Pak se tam z nicehonic zacala delat rasa a jakoby takove slizke steny. Porad jsem to cistil, 2x jsem cele akvarko vyvaril a zaridil znovu-opet se to po tydnu vratilo. Zkusil jsem proprat pisek a zbavit se nadbytecneho hnojiva a humusu. Ted mam akvarko bez pisku-pouze ryby-rasa uz se tam sice tolik nedela-zato voda je zelena jako rybnik a kdyz vymenim vodu az po 14 dnech-tak je cela cerna, nepruhledna. Uz nevim co mam delat-fakt me to prestava bavit-navic se jedna o okrasni nadrz!! Dekuji za odbornou radu. p.s. nejake mednate driaky se mi kupovat nechce-mam tam chovnou skupinku Sturisom a nevim, zda by jim to zrovna vyhovovalo.

Založil: Jaroslav » více k tématu (počet reakcí 5)

Nebarví lávový kámen vodu,

Koupil jsem lávový kámen ale dost se drolí mám strach že mně zabarví vodu nebo písek dík za radu Fan

Založil: fan » více k tématu (počet reakcí 7)

Voda v akvariu

Ahojte,mam takovy mensi problem s vodou.Uz minule sem neco na to tema psal,tak sem se chtel jeste zeptat.Mam filtr FAN-2 a bylo mi receno ze neni nic moc.Mam ho v 130l akvarku.Vodu sem menil 1den,a na druhy nebo treti den sem mel vodu takovou mlecnou,Ten filtr s motorkem da hodinove 400-450l.Kdyz uz sem dal za neho penize,nechce se mi kupovat novy.Napadlo me,jestli by nepomohlo vymenit molitan,protoze se mi zda,ze ten puvodni je nic moc.V akvarku urcite nemam nic,co by mi kalilo vodu,ani neprekrmuju.Muze mi nekdo poradit co stim filtrem?Jak by se dal upravit,at nekupuju dalsi.Diky.

Založil: martin » více k tématu (počet reakcí 2)

Kořen mezi tlamovci

Chci se zeptat jestli je vhodné mít kořem v akváriu pro tlamovce.Chci to jen z estetického důvodu.Mám akv 380l,jenom kameny a 12ks Dubisů!Nebud ejim kořen vadit nebo příliš okyselovat vodu?

Založil: Honza » více k tématu (počet reakcí 4)

Asi mám v akváriu zázrak

Mám 53l velké akvárium a v něm mi plave 6 různých cichlid Vodu měním tak jak si vzpomenu jednou za 3 až 6 týdnů, krmím od vloček po živé krmivo, osvětlení mám z boku akvarka, a za 2,5 roku mi ještě nic neskapalo. Jak to?

Založil: Verča » více k tématu (počet reakcí 12)

Tvrdá voda a její problémy

Mohu chovat cichlidy ve studniční vodě?

Založil: Verča » více k tématu (počet reakcí 1)

malé akvárko

Zapoměla sem ještě napsat,že bych chtěla modře zbarvené,teda pokud to bude možné..Jinak poradte jak akvárko zařídit!jaé filtrování.teplotu, a prostě vše co je do začátků potřeba...děkuji moc

Založil: Anna » více k tématu (počet reakcí 2)

problém-malé akvárko

dobrý den,chtěla bych se zeptat!Je to asi problém,ale akvaristikou se zabívám už dlouho,ale chtěla bych si pořídit tlamovce!Nemám ale prostor a tak mám tak 60 l akvárium!Vim,že pro tlamovce to neni vhodné,ale prosím poradte mi!Chtěla bych Pseudotropheus Saulosi a Melanochrismis maingano!Kolik si jich do tak malého akvária můžu pořídit?Kolik samců a kolik samic?jak akvárium vybavit a podobně!z tlamovcema nemám vůbec žádné zkušenosti!prosím poradte mi...děkuji

Založil: Anna » více k tématu (počet reakcí 6)