Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ............... 288


určení pohlaví

Dobrý den, potřebovala bych pomoci s určováním pohlaví u těchto rybek.

Založil: nina » více k tématu (počet reakcí 7)

určení pohlaví

Jaké můžu zvolit druhy do akvária 420 litrů

Zdravím, potřebuji poradit. Mohu nakombinovat tyto druhy ryb do akva 420L 150x52x55. Otopharynx lithobates Sciaenochromis fryeri Pseudotropheus saulosi Pokud ano, tak v jakém počtu, popř. to nějak upravit. Děkuji

Založil: Martínek » více k tématu (počet reakcí 2)

prosím o kontakt

nemate někdo kontakt na pana z tyna nad vltavou chovatel cichlid snad pan štetka nevím diky za odpovedi

Založil: lenka » více k tématu (počet reakcí 1)

Zdravím všechny tlamkaře

Asi rok jsem si tu četl a hltal písmenka dále pak v knize p.Krauta a nakonec to dopadlo takhle,posudte sami.Zároven mám dotaz co je to za samce ? Děkuji

Založil: gervais » více k tématu (počet reakcí 14)

Zdravím všechny tlamkaře

Osazení akvaria 240l

Dobrý den. Mé malé dcerky si přáli akvario a tak jsme pořídili Juwel Rio 240l.Následně se mým dětem líbí jako rybky právě tlamovci.Protože ale nemáme žádné zkušenosti,prosím o radu,zda je velikost akvaria dostačující a popř. jaké druhy nakombinovat..?Popř jaké rostliny?Děkuji

Založil: Bol » více k tématu (počet reakcí 3)

Sání na čerpací hlavě

Dobrý den, zakládám Malawi 450L a jako filtraci budu používat čerpací hlavu. Každá hlava má na sání jenom krátkou trubku a nevím jestli kostku jenom nasunout na tu krátkou nebo dát delší, celou jí navrtat a ucpat spodek aby to sálo po celé výšce kostky. Kostka molitanu bude cca 12*12*35. Prosím poraďte. A ještě kde zakoupím hlavy NewaJet PH, nikde na netu jsem na ně nenašel. Dík Martin

Založil: Martínek » více k tématu (počet reakcí 6)

Dusitany v akváriu

Dobrý den, prosím o radu zkušenější akvaristy. Máme nové 300l akvárium s tlamovci, založeno 15.8., startovací bakterie, po týdnu jsme osadili - 30 mladých tlamovců, nemáme rostliny, vnější filtr Eheim, LED osvětlení 6 hodin denně + akvárium je poblíž okna, čištění - po týdnu s rybama 10 cm vody - testováno proužkem Tetra - pouze vyšší dusičnany - kohoutková voda bohužel již s obsahem, po dalších 14 dnech výměna 10 cm vody, otestování a přetrvávají dusičnany, ale zároveň jsou dusitany do 5mg/l. K výměně vody používáme kohoutkovou brněnskou vodu. Všimla jsem si snad počínající řasy na kamenu. Co bych měla udělat? Měnit vodu častěji? Chovatel nám poradil každých 14 dní 10cm vody... Nebude problém i v tom že v akváriu nejsou rostliny?

Založil: Katka, katkapo@seznam.cz » více k tématu (počet reakcí 6)

Jakou kombinaci ryb do 300 litrů Malawi?

caute,chci se zeptat mam zajete akvarium a premyslim nad koupi Labidochromis caerurleus a pseudotropheus saulosi red.Zajima me kolik muzu mit od každého druhu tlamek,kolik samic,samcu a zda se mi nebudou křížit?

Založil: Lucky » více k tématu (počet reakcí 5)

ZELEZNY vs.BETONOVY STOJAN. Jaky?

Ahoj pratele, Resim otazku a to je stojan pod akva 3000litru. Dve moznosti: zdeny zelezny Cetl jsem clanky,ze zdene stojany jsou nejlevnejsi moznost pod velke akva,ale taky uvnitr stojanu bude 500l filtr pro prepad a ten bude hodne moc ovlivnovat vlhkost uvnitr stojanu.Vlhkost se pohybuje od 80%+ Ytong a dalsi cihly jsou smesi pisku,cementu,vody a nevim zda jsou pripraveni prijmat velkou vlhkost 24h denne po dobu desitky let. Volim asi masivni zelezo(ocel) a oblozim laminem. Co by jste volili vy? Diky mnohokrat.

Založil: Lulánek » více k tématu (počet reakcí 1)

jaké čerpadlo

mám dotaz, připravuju si svůj vlastní externí filtr cca 25 litrů, jen nevím zda je dobré použít topenářské čerpadlo kůly pouštění železa do vody, nebo to nevadí. Chci použít průchozí čerpadlo ne ponorné. Jinak nějaký jiný tipy taky uvítám.

Založil: V.S. » více k tématu (počet reakcí 9)

Tlamovci rodu Pseudocrenilabrus

Dobrý den, chtěl bych se optat, zda-li někdo má zkušenosti s agresivitou tlamovců rodu Pseudocrenilabrus. Kdysi jsem ve společenském 100 litrovém akváriu měl Pseudocrenilabrus multicolor společně s neonkami či živorodkami a nikdy nebyl problém. Nevíte někdo, jak jsou na tom s agresivitou vůči ostatním rybám Psudocrenilabrus nicholsi, Pseudocrenilabrus multicolor victoriae...? Díky za případné odpovědi.

Založil: Pavel Jíra » více k tématu (počet reakcí 8)

Proč se zabíjí navzájem ??

Ahoj můžete mi poradit. Mám tlamovce černoploutvého a tlamovce štíhlého v jednom akváriu a ti černoploutví mi už zabili 2 ty štíhlé. Proto si chci koupit jiné než ty štíhlé. Ale nechci aby to dopadlo stejně , můžete mi poradit jaký druh se k tém černoploutvým hodí ?? . Budu rád za jakoukoli odpověd Děkuju. :-)

Založil: Ondřej Helia » více k tématu (počet reakcí 3)

tropheus a delfini

dobry den chci se zeptat mam akva 600l a chci tam dat tropheus kiriza 30ks a 10 ks cyrtocora moorii asi to není štastna kombinace ryby jsou od kamaráda začínaj nosit co když je dam dohromady budou se třít nebo mi ty delfíni budou žrat ty mlade tropheuse dik za odpoved

Založil: jirkappp » více k tématu (počet reakcí 1)

Prosím o radu

Dobrý den, chci se prosím zeptat. Mám možnost koupit akvárium 420l. Nejsem si jist ale přední vypuklou stěnou. Je v tom nějaký problém? Deformuje to rybky při pohledu zepředu? Prosím o radu ty kteří se s tím setkaly. Děkuji moc.

Založil: sDog » více k tématu (počet reakcí 15)

tropheus kiriza

dobry den prosím nemate někdo fotky chovne skupiny

Založil: jjjjirka » více k tématu (počet reakcí 1)

Jakou zvolit osádku do 420 litrů?

Zdravím, budem zakladať nové malawi 420 litrov, chcel som sa opýtať či je vhodné dať spolu tieto druhy: 1.Cynotilapia afra Red Top Likoma, 2.Aulonocara stuartgranti Usisya,3.Metriaclima fainzilberi Manda,4.Pseudotropheus sp. " acei

Založil: Jozo » více k tématu (počet reakcí 2)

Určenie druhu

Zdravím, prosím vás, čo je toto za druh? Ja to tipujem na Astatotilapia sp. 44 alebo Haplochromis nyererei, možno to nie je ani jedna z mojich tipov... Vopred ďakujem.

Založil: Patrik11 » více k tématu (počet reakcí 3)

Určenie druhu

melanochromis maingano svetla tlama

Dobry den, je normální pokud někteří melanochromis maingano mají úplně světlou tlamku? Nebo je T nemoc? Priznam se ze jsem si toho nikdy nevsiml.

Založil: Mtr » více k tématu (počet reakcí 4)

Tlamovec u topítka

Dobrý den, nedávno jsem do svého akvária vpustila nové tlamovce. Vypadají spokojeně, ale jeden z nich mi vrtá hlavou. Pořád se zdržuje v okolí topítka (mám ho v rohu akvária) Tlamovec plave hlavou dolů nebo i nahoru, prostě se snaží být celým tělem co nejblíže topítku. Teplotu jsem nejdříve měla na 26 stupních, myslela jsem, že jsou zvyklí na teplejší, tak jsem zvýšila až na 28, ale tlamovec se pořád vesele vyhřívá. Občas se zase jen tak prohání po akváriu jak všichni ostatní, ale většinu času tráví právě tam. Je to normální chování? Děkuji za odpovědi.

Založil: Makrela » více k tématu (počet reakcí 21)

Tlamovec u topítka

Prosím, pomoc.

Kamarádka mi koupila dva tlamovce, mě - chovatelce skotu, která nemá o akvaristice ani páru. Narychlo jsem sehnala nějaké potřeby, ale tlamovcům se u mě nedaří, jeden mi chcípnul a druhý ztratil barvu. Našel by se tu někdo, kdo by si chtěl tlamovce vzít?? Prosím prosím, u mě je sám a opravdu se mu nedaří. Email: alice-sebkova@seznam.cz Praha - západ

Založil: Alice » více k tématu (počet reakcí 4)

Akvárim 375L

Ahoj, chci se zeptat zda do nově vznikajícího akva o rozměrech 150x50x50cm do kterého plánuji jedno hejno Tropheusů stačí vnitřní čerpací hlava a biomolitan? Popřípadě jaký? díky Jirka

Založil: JirkaK » více k tématu (počet reakcí 32)

Umístění akvária

Ahoj potřebuju poradit. Mate někdo akva umístěné na plovoucí laminátové podlaze? Akva má 540l a je na 8. štělovacích nožkách. Unese mi toto plovoučka? Díky za rady...

Založil: Grmlhszl » více k tématu (počet reakcí 4)

Kombinace masožřavých s býložravými tlamovci v jednom akváriu

Chcel by som sa opýtať, či je vhodné kombinovať mäsožravé cichlidy s riasožravými napr. Pseudotropheus sp. elongatus chailosi Chitande Island,Aulonocara baenschi Benga,Cynotilapia afra Jalo,Labidochromis hongi sweden VERY RARE

Založil: Rado » více k tématu (počet reakcí 3)

zhodnoceni sera papirkovej test

tak proveden tetra papírkovej test Cl 2- 0.8 ; PH - asi 7.6; Kh takova nijaka barva od vseho trochu kraje modre stred svetle zeleny, gh 16 , no 3- 25, no 2- 10 vstupni voda - cl - 0, 8, ph 6.8, gh 16, no 3 -0, no 2- 0, kh nepoznam, probrhka druha výměna vody ryby se trou o dno a vybruji za jizdy, lapou po dechu zakoupen atnan 202 a molitan 300-400 l zrovna montuju.nafotim ty testy mozna vam to rekne vice

Založil: Guffy » více k tématu (počet reakcí 2)

zhodnoceni sera papirkovej test

JBL CristalProfi e1501 - zavzdusnovani

Ahoj, jako sekundarni filtr v nadrzi pouzivam JBL CristalProfi e1501 asi 2 roky.Posledni dva mesice se mi stava, ze se filtr zavzdusnuje a kazdou chvilku je slyset, jak hlava nabere trochu vzduchu a vyzene par bublinek z vytoku.Proste nekudy prisava trochu vzduchu. Uz jsem ho dvakrat rozebral, vycistil, otocil tesneni kolem hlavy a pokusil se peclive naskladat kosiky zpet.Ale stejne se tam nekudy dostava vzduch. nema nekdo podobnou zkusenost? napada me koupit nove tesneni pod hlavu, ale tohle stare mi prijde vpohode.

Založil: Maxim neprihlasen » více k tématu (počet reakcí 3)