Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288


Ryby se otírají o dno a kameny a zrychleně dýchají

Mám akvarko o objemu 100Litrů.Šest ks Pseudotropheuse socolofi.Teplota vody 26 C.Ryby se často otírají o dno mají stažené ploutve a zrychleně dýchají.Nevíte co je to za nemoc a jak by se to dalo léčit?Zkoušel jsem leky typu FMC ale nepomohlo to..Díky za odpověď.xDarek

Založil: xDarek » více k tématu (počet reakcí 5)

Krmeni Americkych cichlid

Muzu pouzit ke krmeni Americkych cichlid veprove srdce?Hovezi nemuzu sehnat.

Založil: martin » více k tématu (počet reakcí 1)

vylíhnuté rybky, narozené v akváriu mezi dospělými

Prosím o radu jak odchovat malé rybky, které jsme nestihly se samičkou přestěhovat do odchovného akvária, ale narodili se mezi dospělými jedinci.Jsou poschovávané v lávových kamenech.Mají šanci na přežití? Díky Zdeňka

Založil: zdenka » více k tématu (počet reakcí 15)

Opravdu silný filtr

Mám 120 l akvárium a chtěla bych tak silný filtr, aby mi odsál nečistoty ze dna-tak jak jsem to viděla u jednoho pána, který měl asi 500 l akvárium. nemsuel vůbec odkalovat.Nevím, zda se toho dá dosáhnout i vnitřním filtrem nebo pouze vnějším. Pokud pouze vnějším, tak může být umístěn pod akváriem? Dá se tomu napomoci správným umístěním "výpustě" - např. na opačnou stranu než je filtr, aby proud nečistoty naháněl k filtru? Vím , že to nějak musí jít, protože v okrasných akváriích v různých obchodech se nikdy na dně neválí trus rybiček a rozhodně tam nestojí někdo s odkalovačem 24 hodnin denně.Poraďte mi prosím, ať se stím nemusím pořád rozčilovat. Ještě bych potřebovala poradit, jestli můžu do malého akvária umístit rybičky okamžitě, když polovinu vody dám ze zavadené nádrže a polovinu odstátou? Přemístím tak zároveň i bakterie rozkládájící dusičnany?Dík.

Založil: Míša » více k tématu (počet reakcí 2)

Idealne podmienky

Ake su vlastne idealne podmienky pre trenie tlamovcov? Piste vlastne skusenosti a tak podobne.

Založil: deathrunner » více k tématu (počet reakcí 2)

Akvarijni kameny

Zdravim vsechny.Koupil sem si v akvaristice lavovy kamen,bezne k dostani,takovy svetly,nepravidelne tvary a chtel bych se zeptat,jestli to neuskodi rybam.Prodavac mi rikal,ze by nemelo.Chovam americke cichlidy kanciky perletove a vrubozubce,tak bych chtel touto cestou poradit,jestli sem neudelal spatne,nez by mi zdechly.Diky

Založil: martin » více k tématu (počet reakcí 17)

Jake je spravne krmeni pro tlamovce:

ahoj, chtela bych se zeptat, jake je spravne krmeni pro tlamovce-dostala jsem 300litrove akvarko a chci si tam poridit: Pseudotropheus demasoni, Labidochromis yellow a libilo by se mi to nakombinovat i s Tanganickyma : Neolamprologus brichardi a Neolamprologus lelelupi lelelupi. Je tato kompinace vubec mozna? Nevedel by nekdo o chovateli techto ryb, ktery by je byl ochoten prodat i v tak malem mnozstvi?A cim je teda krmit? Akvarium bych mohla cistit jen jednou za tyden-v nekterych pripadech 1xza 14dni. Staci to? Diky za vase odpovedi a preji hodne uspechu v chovu. Lucie

Založil: Lucka » více k tématu (počet reakcí 15)

Kdy se rybky vybarví?

Potřebovala bych vědět, za jak dlouho se rybky vybarví, abych poznala, kolik mám samců a kolik samic. Nějak se mi tam mlátí rychle vyrostlý maingana a ohrožujou ostatní...

Založil: zuzajda » více k tématu (počet reakcí 8)

mohou se mi tlamovci vytrit ve 40litrovem akvariu

kolik mohu mit tlamovcu ve 40 litrovem akvariu

Založil: jiri landsmann » více k tématu (počet reakcí 3)

Nosnost plovoucí podlahy

Chtěl bych si pořídit do bytu do haly akvárko 500 litrů(200x50x50)s Malawi. Problém vidím v tom, že mám v této místnosti laminátovou plovoucí podlahu a tak nevím, jestli je to vůbec při této váze možné i kdybych dal pod stojan s akváriem třeba ocelový plech o rozměrech stojanu a mezi plech a podlahu ještě nějaký pevný "filc" proti vytlačení. Výrobce prý u podlahy uvádí nosnost 500kg/m2. Máte prosím někdo podobné zkušenosti?? Nebude vůbec problém takové akvárium dopravit do paneláku do 1.patra?? Předem děkuji za každou radu. PETR.

Založil: Petr » více k tématu (počet reakcí 4)

Americke cichlidy

Mel bych dotaz,snesou se v akvariu kancici perletovi a vrubozubci pavi?mam 130l akvarko,3 vrubozubce a 5 perletaku,ztoho je 1 par,zbytek kanciku bych dal pryc.

Založil: martin » více k tématu (počet reakcí 3)

Nevíte co je to za druh?

Poznáte někdo toho tlamovce?Pokud ano napište to sem. Něco jsem už hledal na netu a nejvíc se mu podobá Petrotilapia black flank.

Založil: wladys » více k tématu (počet reakcí 8)

Nevíte co je to za druh?

Fluval 2 plus nebo Fluval 1 plus

Ahoj lidi vy st tady nějak chyytři.Chtěl jsem se jen zeptat jestli je lepší si pořídit filtr větší nebo zůstat u doporučení od výrobce. Začínám, mám 140 litrů. A rozhoduji se mezi Fluvalem 1 nebo 2.Dík za odpověď.

Založil: Tomáš » více k tématu (počet reakcí 1)

Saulosi od Piryho

Nejsem si teda jisty jestli to co ma Piry v akvarku je Ps.saulosi.Kouknete se do fotogalerie a komentujte.Moje saulosi teda vypadaji jinak.Bohuzel mi byl doma rozbit digitak tak sem davam fotku z netu,ale myslim ze vernou.

Založil: Tom » více k tématu (počet reakcí 6)

Saulosi od Piryho

Vrubozubec pavi

Chtela bych se zeptat,koupila sem si vrubozubce pavi 3ks,a nechcou mi moc zrat.Davala sem jim mrazene patentky,hovezi srdce,popripade susene,ale moc jim to nejede.Mam je nechat poradne vyhladovet?

Založil: petra » více k tématu (počet reakcí 10)

Filtr Fluval - zkušenost

Ahoj, jaký máte zkušenosti s filtry Fluval?

Založil: Knocker » více k tématu (počet reakcí 7)

Pro SAXE-P.Demasoni

Ahoj (Dobry den), cetl jsem saxovo prispevky ohledne Pseudotropheus demasoni-chtel bych je taky chovat-ale nemuzu je nikde sehnat, nebo od nikoho kdo je "nevyklepava". A ted muj drzi dotaz-nemel bys jich par na prodej? :-) Diky za odpoved.

Založil: Tomas V. » více k tématu (počet reakcí 2)

Úhyn rybek........

Před cca dvěma měsíci jsem si koupila do nově udělaného malawi akva 20 rybek: demasoni, auratus, maingano, caeruleu. Před týdnem mi dvě rybky uhynuly, dnes jsem objevila další. Přeléčila jsem EsHa 2000, předtím použivala UV lampu. Rybky se nechovají nijak zvlášť divně. Jen některé nejsou tak plaché a zdržují se u dna, jinak nejeví žádné známky nemoci, aspoň ne na pohled. Akva mám pečlivě udržované, každý týden výměna, PH v normě... Co s tím? Je to v "normě"? Díky za odpovědi

Založil: zuzajda » více k tématu (počet reakcí 8)

Filtr fluval 303

Zdravím všechny.Začínám s akvaristikou.Pořídil jsem si 360l nádrž a k ní jsem dostal filtr fluval 303.Zajímá mě jestli bude pro tlamovce postačující.Díky všem.

Založil: Gargy » více k tématu (počet reakcí 2)

Jak nejlépe zařídit akvárium pro chov tlamovců (malawi)

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu se zařízením akvária pro tlamovce. Akvaristice se od základní školy nevěnuji, tak bych se chtěl obrátit na Vás. Četl jsem tady všechny příspěvky, ale byl bych Vám hodně vděčen, kdyby jste mi to pomohli dát všechno do kupy, přes rozměry, filtraci, osvětlení atd., aby se podle těchto příspěvků mohli řídit i jiní, a že je jich tady dost :-))). Mám v zámyslu zařídit akvárium o rozměrech max. 165x60x60 jsem limitován hlavně šířkou. Mají tlamovci rádi jenom standardní akvaria nebo je jim to jedno. Jako filtraci bych asi použil vnější filtr Eheim clasic 2217, jiný filtr, který by odpovídal velikosti jsem nenašel, nebo by se dal použit Fluval new 404?, popřípadě bude lepší kombinace dvou třeba slabších filtrů? V osvětlení, jestli plavu ve filtrech, tak tady se přímo topím, chtěl bych docílit postupného rozsvěcování a stmívání a nevím, jestli to dokáži jenom zářivkama, asi ne, že? Tak co používáte vy, nebo co by jste mi doporučili?

Založil: Tomáš » více k tématu (počet reakcí 8)

Filtrace vody

Je možé filtr přes noc vypínat???Nebo se má nechat jet 24h.

Založil: Míla » více k tématu (počet reakcí 1)

Nový web - Akva Malawi

Chci jen návštěvníky upozornit na můj nový web o malawi akvaristice! link:

Založil: Martin Novák » více k tématu (počet reakcí 13)

Chi chovat Tlamovce

Ahoj všem, chtěl bych začít chovat Tlamovce a potřebuji nějaké rady do začátku. mám akvárium 220 l naplněné se skalkami, vodu mám studniční bez úprav má pH 6,5 a dH 8, (pomocí jedlé sody jsem jí upravil na 8,5pH), tvrdost mám v akváriu 5 dH,ale přidal jsem do akvária vápenec pro zvýšení , tak nevím co to udělá. Chtěl bych mít rybky Pseudotropheus saulosi,Pseudotropheus demasoni,Melanochrimis maingano. Poradil by mi někdo jestli je tato voda postačující, nebo jaké jiné kroky mám podniknout, aby měly rybky dobré podmínky. předem děkuji.

Založil: Karel » více k tématu (počet reakcí 5)

Zakládám akvarium 400 l

Jaké kameny je nejlépe vložit do akvária a kolik? Kolik ryb A kolik druhů ryb bych si měl pořídit? Chtěl bych mít rybky z jezera Malawi (pseudotropheus, Labido chromis atd.)Jakčasto se tyto ryby krmí. Akvárium má rozměry 160 x 60x 50 cm, bude stačit filtr Fluval new 304 . Hodí se do akvaria kořeny (párkrát jsem je měl a zbarvily mi vodu). Je potřeba měnit ph vody? Moc dík za vaše názory a skušenosti::::::::::::::::::::::::::::::

Založil: Cancer » více k tématu (počet reakcí 18)

Hledám lieraturu

Kde se dá sehnat literatura o Tlamovcích. DĚKUJI

Založil: Cancer » více k tématu (počet reakcí 1)