Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288


Rozšířit, či nerozšířit

Ahoj všem, mám 200 l akvárium a v něm 3 ks Ps. zebra, 4 ks lombardi, 4 ks labid.yellow. a u nich ještě 1 ks kančíka perleťového, 1 ks kančíka příčnopruhého a nějaké ancistrusy. Akvárko se mi moc líbí (hondě kamenů, skrýší), avšak přijde mi, že by tam mohlo být o hodně víc ryb. Všude jsem četl, jak tlamovci by měli být v akvárku přeplnění, aby se mezi sebou netloukli. Mám ale strach, pořídit další kusy, aby to do 200 litrového akvária nebylo moc... díky za radu.

Založil: Luboš » více k tématu (počet reakcí 3)

Zakládání akvária s tlamovci

Mám 75l akvárium, a chci v něm chovat tlamovce. Můžete mi poradit jestli toto akvárium vystačí a popřípadě jaký druh si pořídit. Díky

Založil: MaxWen » více k tématu (počet reakcí 2)

Tření demasoni

Dobrý den, s tlamovci teprve začínám a po cca 3 měsících, kdy jsem donesl do svého akva demasoni (ani nevím, jestli to píšu správně) jsem včera pozoroval, jak dvě ryby kolem sebe dokola neustále krouží a přitom se jakoby natřepávají. Jedna z nich byla sytě zbarvena (asi samec). U druhé ryby se mi zdá, že má v tlamce jikry (sice jsem je neviděl, ale má ji neobyčejně nafouklou). Myslíte, že se tyto ryby vytřely? Mohou být staré tak 6 měsíců a veliké cca 6 cm. Myslíte, že je to v této velikosti a při tomto věku možné? Díky za případnou odpověď S pozdravem TK

Založil: Tomáš » více k tématu (počet reakcí 7)

Bojovnice Tlamovcova

Dobry den, chtel bych se zeptat na podrobnosti k chovu a hlavne odchovu bojovnice tlamovcove. Jakou vyzaduje nadrz, jak bezpecne poznam samce od samice-jsou vnitrodruhove agresivni a jine poznatky. S jakyma rybama je mohu chovat(velikost bojovnic je cca 8cm). Dekuji za odpovedi

Založil: Jarda » více k tématu (počet reakcí 2)

Snasenlivost ryb:

chtela bych se zeptat,jestli by mohly byt tyto druhy ryb pohromade:Kancici perletovi a Tlamovci.Bylo mi receno,ze by snad mohli,pry by to ozivilo akvarium.Mam 130 litrove.

Založil: petra » více k tématu (počet reakcí 8)

Filtr do akvária PJF - 501

Zdravim. Mate niekto skusenosti s vonkajsimi filtrami PJF. Ja mam doma PJF 501 a zda sa mi velmi hlucny. Mam 330l Malawi akvarko v obyvacke a pocuvat cely den filter nie je nic prijemne. Ako je to vlastne s hlucnostou vonkajsich filtrov? Vopred dik za kazdu radu.

Založil: krovak » více k tématu (počet reakcí 11)

Filtr do akvária PJF - 501

Ancistrusy - chov a odchov

Zdravím všechny a prosím o pomoc... Mám vytřené Ancistrusy a nevím čím je v prvních dnech krmit. Kdy u nich mohu vyměnit vodu - je docela zakalená. Teplotu maji kolem 24 st. Děkuji. Vítek

Založil: Vitek » více k tématu (počet reakcí 1)

Návštěva pěstírny

Rád bych navštívil nějakou pěstírnu a vybral si ryby pro nové akva. Jsem z Opavy.Pokud někdo o nějaké v mém okolí(severní morava) víte napište

Založil: wladys » více k tématu (počet reakcí 5)

zacatecnik, nejsem si jist nemoci

Zdravim vsechny, mam problem s nemoci jedne ryby , ma na cele nad tlamou jakoby vykously otvor asi o prumeru 5 mm hloubka asi 2 mm. Uvnitr je mirne belavy. Nejsem si jist zda to neni zraneni nebo nasledek nejake nemoci. Asi po dvou dnech se ji na boku objevily bile fleky, ktere se vsak dal nesiri (zustavaji stejne velke i zbarvene ). Vse se objevilo po pridani novych ryb (zakoupene v OBI Praha Sterboholy ), u nich jsem pozoroval dlouhy trus ( zlute barvy ) ktery dlouho vlecou zasebou , avsak nepusobi nemocne. Poradte mi prosim jak toto lecit a cim pripadne kde to zakoupit. Predem moc dekuji. akvarium 300L celkem 25 ryb, pseudotropheus *

Založil: petycz » více k tématu (počet reakcí 1)

Plachost afrických tlamovců

V akvarium na 200l jsem zařídil chov afrických tlamovců většinou Pseudotro.zebra /8ks/, Melanochromis auratus /3ks/,Labidochromis yelow /3ks/,ale ryby jsou stále velmi plaché ,už ze vdálenosti několika metů při chůzi kolem akvária se ukrývají mezi kameny a nádrž vypadá jako kdyby v ní nebyly žádné ryby.Kde je prosím chyba?

Založil: Vladimír Pergl » více k tématu (počet reakcí 7)

Je dost velké?

mám starší akvárko 40/30/40/a chtěla bych vědět, jestli v něm může spokojeně žít párek cichlid Hemichromis Lafalili,nebo musím pořídit větší.

Založil: Anglady » více k tématu (počet reakcí 1)

akvarium - 500 l

Zdravím všechny akvarium 500 l, 60 kg lávy, bílý písek zrnitost 0,8 - 1,3 mm, dva kořeny osvětlení 2 x zářivka 58 W, rostliny - Anubis Labidochromis caeruellus 6x (asi 3 samci) Pseudotropheus socolofi 4x (1 samec) Pseudotropheus zebra red 5x (1 samec) Melanochromis maingano 3x Melanochromis auratus 8x (mladé) Ancistrus 3x Prosím o Váš názor - co změnit, dokoupit ryby atd.

Založil: kubrt » více k tématu (počet reakcí 3)

výměna vody, přídavek soli

Čau všichni, prosím Vás o názor na výměnu vody - přímo z kohoutku či odstátou. Mám akvarium 500 litru MALAWI - odstátá voda cca 150 l - kde skladovat. Slyšel jsem též o přídavku soli. Kolik a zda je nutné? Diky a mějte se

Založil: kubrt » více k tématu (počet reakcí 3)

umístění akvária na konzole zapuštěné ve zdi

nemáte s tím někdo jakékoliv zkušenosti? Jde mi o to, že bydlím v baráku ze 30tejch let, pátý patro, podlaha kdovízčeho. Vzal jsem si k srdci radu (nejen) Saxe a přemýšlím o větším akva (cca 300l). Mám ale obavy, co na to ta podlaha, někde jsem zaslechl, že podlahy jsou konstruovány na zatížení cca 150kg na m2. Poslední co mne napadlo, zapustit konzole do zdi a na ně akva umístit, popř. pod ně ještě dát nějakou skříňku. Už se mi podařilo přesvědčit ženu, že větší akva je nutnost, takže to teď už nechci vzdát. Díky za každej názor...Pavel

Založil: pavel » více k tématu (počet reakcí 12)

Hnědovka u tlamovců

Myslíte že vydrží rostlina typu hnědovky přichycená na kameni u tlamovcu???

Založil: Míla » více k tématu (počet reakcí 7)

Červený pouštní písek

Viděl jsem na netu červený pouštní písek,chtěl bych znát váš názor na něj.Hodíse pro tlamovce?Jaký odstín červené to tak asi je??Myslím se ,že na červeném podkladu musí vypadat ryby opravdu úžasně.

Založil: Míla » více k tématu (počet reakcí 6)

prekopavani pisku

Vsem kteri si stezuji , ze jim ryby neustale prekopavaji pracne naaranzovane akvarko tady davam jak to vypada v prirode ,kdyz si ryby delaji misto na treni... http://www.fishhead.com/cgi-bin/showimg.pl?File=cop_likomae_nest.jpg&Name=Copadichromis+likomae,+male+on+his+nest+at+Chewere,+Malawi

Založil: Tom » více k tématu (počet reakcí 2)

Jaké ryby z Malawi do 380 l akvária??

Poraďte mi jaké druhy z Malawi by se hodili do 380 l akvárka??Spíš bych chtěl ale něco věčího.

Založil: Míla » více k tématu (počet reakcí 6)

Rozmnožování tlamovců

Mám tlamovce-Pseudotropheus demasoni a mám je už rok a nejde mi rozmnožování 3 samice a 1 samce prosím poraďte mi. Díky

Založil: Tomáš » více k tématu (počet reakcí 2)

Tvrdost vody - Vápenec či ulity?

Chtěl bych jednoduchým způsobem zvednout tvrdost vody. Přirozeně ji zvedá vápenec, ale ten se rozpouští velmi pomalu. Někde jsem četl, že jsou na tom lépe ulity. Samozřejmě, že by byly ve filtru (nechci mít mix sladkovodního a mořského akva). Máte s tím někdo zkušenosti? Díky.

Založil: Martin Novák » více k tématu (počet reakcí 4)

Zakládání akvária Malawi,Tanganika

Zakládám akvárko o objemu 380l a chtěl bych do něj dát nějaký cichlidy z Tanganiky nebo Malawi bude jim to vyhovovat? A co mám dát na dno?Slyšel jsem že štěrk 0,8mm velice dobrý.Chtěl bych znát váš názor

Založil: Míla » více k tématu (počet reakcí 10)

Druh tlamovce

Říká vám někomu něco druh Pseudotropheus(Cynotilapia)pulpican?

Založil: wladys » více k tématu (počet reakcí 5)

Jak si postavit vnitřní filtr

Prosím o pomoc.Plánuji 280l akva(140*40*50v) a chtěl bych do něj umístit vnitřní filtr. Pokud někdo tento filtr máte prosím o názor na něj a návod na stavbu.(jednoduchý jednokomorový-čerpadlo+molitan) Zajímalo by mě také porovnání tohoto filtru s filtrem vnějším.

Založil: wladys » více k tématu (počet reakcí 30)

Snesou se dvě samice?

Ahoj.Můžu odlovit dvě samice ps.saluosi (s jikrami) ze společné nádrže do 45 litroveho akva?Výtěr byl osm dnů po sobě.Zajímá mě,jak budou reagovat na cizí potěr až ho vypustí a jak se snesou spolu?Dik

Založil: Roman » více k tématu (počet reakcí 1)

Pěna na pozadí

Prosím o radu, jak udělat pěnové pozadí. Dá se to dělat rovnou na sklo? Jaký je nejjednodušší postup aby to pak dobře vypadalo, v životě sem to totiž nedělala.Díky

Založil: markéta » více k tématu (počet reakcí 6)