Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288


Krmení nitěnkama

Proč nejsou nitěnky vhodné pro tlamovce? Díky.

Založil: Petr » více k tématu (počet reakcí 2)

malawi 300 l

Idem zakladat nove Malawi akvarium - 1400 (d) x 550 (s) x 400 (v) t.j. 308 l. Chcem sa poradit ohladom filtracie a osvetlenia pre tuto nadrz. Uvazujem - vnutorny Fluval 4 plus, alebo vonkajsi Fluval 340 (dost drahe). Osvetlenie 2 x 40 W dlzka trubic 120cm. Trubice osadene do vlastne vyrobeneho krytu. Viete mi poradit ine moznosti filtracie a osvetlenia pre tuto nadrz? Kolko cihclid mozem bez problemov chovat v tejto nadrzi?

Založil: krovak » více k tématu (počet reakcí 3)

Příznaky nemoci u Lab. Hongi

Ahoj, chovám cichlidy čtyři měsíce ( Labidochromis Hongi, Lab. Yellow, Melanochromis Maingano a Pseudotropheus zebra). Ryby jsou asi 3/4 roku až rok staré. Na kůži třech ryb ( Lab. Hongi cca 4 cm ) se objevilo pár světle šedivých až bílých skvrnek nepravidelného tvaru a průměru cca 3mm. Ty za nějakou dobu zmizí a objeví se jinde. Zatím se nevytvářejí vatovité chomáčky jako u plísně. Jelikož s těmito rybami nemám ještě zkušenosti nevím, zda-li se jedná o příznaky nemoci, či běžný jev při dospívání těchto ryb. Ryby vypadají navenek jinak zcela vpořádku, normálně plavou a žerou. Voda má ph 7,4; 26°C; celk.tvrdost 12° a uhl.tvrdost 6°;dusitany 0 mg/l;dusičnany do 30 mg/l. Díky za pomoc, Vašek.

Založil: Vašek » více k tématu (počet reakcí 11)

Vhodný filtr

Stačí na 120 l akvárium filtr Fluval 2? Dá se vylepšit výměnou původní filtrační houbové hmoty za nějakou lepší filtrační vložku? Pokud toto není vhodné jaký cenově nejdostupnější filtr mám pořídit? A ještě dotaz na testy dusíkatých látek-nějaký jednoduchý a komplexní test.

Založil: Radek » více k tématu (počet reakcí 5)

PŔÍSAVKA THAJSKÁ

Mám zájem o PŘÍSAVKU THAJSKOU (gyrinocheilus aymonieri)Poraďte kde ji sehnat(středočeský kraj)

Založil: Milan Žáček » více k tématu (počet reakcí 2)

Nemocní tlamovci

Mám 112 l akvárium, v něm mám 13 tlamovců a teď se mi dva nezdají-divně plavou, pořád se schovávájí-žlutý P.saulosi ztratil zářivě žlutou barvu a má na sobě takový jemně zelenavý nádech-jde to vidět jenom zblízka, druhá nemocná rybyka je P.zebra red-mám dvě a jedna z nich má pořád sklopenou hřbetní ploutev a na jejím začátku cosi bílého,potom má také bílou mini skvrnku na těle a pod okem. Chtěla jsem je odchytit, ale mám v akváriu spoustu úkrytů, takže to není možné. Jak je mám vyléčit a co nemoc způsobilo? (odkaluji 1x za 4dny-zároveň měním vodu, akvárium mám teprve měsíc a všechny rybky se až dosud projevovali spokojeně)

Založil: Eva » více k tématu (počet reakcí 12)

Jaké je nejlepší krmivo pro tlamovce ?

Zajímá mě jaké máte zkušenosti s krmivem pro tlamovce. Je mi jasné, že sežerou všechno, ale jaké je nejlepší krmivo, aby měli krásnou barvu a byli zdraví.

Založil: Luboš » více k tématu (počet reakcí 11)

Co mám za druh?

V obchodě se mi strašně líbil jeden druh tlamovců a tak jsem je roztržitě zakoupila. Jenže jsem si nezjistila druh. Samice jsou žluté s černými skvrnkami, samci jsou buď žlutavý jen s modrou hlavou anebo modří. Oba jedinci jsou velcí a drží se spíše schováni u dna. Prosím, poraďte, co mám za druh a napište i jak se správně starat. Děkuji

Založil: Keřková » více k tématu (počet reakcí 3)

čím doplnit osádku akvária?

mám poměrně malé akvarium o rozměrech 90 délka, 40 výška a 30 hloubka a rozhodl jsem se proto pro 4 ks ps. saulosi a 4 ks ps. demasoni. Zatímci první z nich viditelně prosperují a rostou, u demasonek se projevila jejich agresivita (zejména jednoho samce) a jedna již uhynula...Zajímalo by mne, zda se mám pokusit doplnit akvárium např. o 4 ks demasonek, aby se jejich agresivita snížila (u těch lze ale stěží poznat v mládí pohlaví a další samec by moc klidu nepřinesl) nebo doplnit bezproblémové ps. saulosi a demasoni nechat na nepříliš uspokojivém počtu 3 ks. Pro úplnost uvádím, že saulosi mám 3 samice a 1 samce a pokud bych je doplňoval, pak patrně dvě samice. Nebo to vidíte jinak? Díky za každou odpověď.

Založil: pavel » více k tématu (počet reakcí 12)

Samice s jikrami

Nedávno sem zjistila, že dvě samice estherae divně přijímají potravu. Aktivní jsou pořád stejně, ale jakoby jim nešlo jíst. Mají zvětšený váček pod tlamkou a často tak jako něco převalujou v tlamce. Mám i pocit, že tam vidím jikry. A taky mají skřele tak nějak víc prokrvený, mají je víc červený než ostatní rybky. je možný že už mají opravdu jikry a nebo mají nějakou nemoc?Jinak se chovají normálně, jen jsou víc schovaný. Ale jakmile přijdu k akvárku aktivně se hlásí o krmení. Jen ho pak moc nežerou, jakoby jim to nešlo. Já měla za to, že jsou ještě mladé na rozmnožování.

Založil: markéta » více k tématu (počet reakcí 15)

Žerou samice s jikrami v tlamce?

Je normální, že samice s jikrami v tlamce (lombardoi, crabro) po asi týdnu po vytření, začínají - sice opatrně, ale přesto - přijímat vločkové krmivo. Vím, že to k ním není šetrné, že jsou ve společné nádrži, kde běžně krmím, ale zatím nemám možnost samostatné nádržky pro vytřené samice. Samice mají zřetelně zvětšené hrdelní vaky, ve kteých se rýsují obrysy jiker. Ale všechny (3) při krmení opatrně žerou vločkové krmení. Děkuji za informaci. Tomáš.

Založil: Tomáš N » více k tématu (počet reakcí 16)

osvětlení akvária

předem se omlouvám, jestli už se to tady probíralo, nebo jestli je můj dotaz úplně vedle, ale zajímalo by mne, zda se má (hlavně teď v zimních dnech) akvárium dosvětlovat i přes den, nebo zda postačí rozsvítit v pozdním odpoledni. za případně odpovědi díky.

Založil: pavel » více k tématu (počet reakcí 5)

Altolamprologus compressiceps

Zdravím! Celej den sem projížděl stránky na netu a nemůžu najít, jaký velikosti se můžou dorůst ryby Altolamprologus compessiceps. Na akvarista.cz sem se dočet snad 4 cm, ale tomu se nedá věřit.

Založil: P.J. Tunat » více k tématu (počet reakcí 5)

neagresivní tlamovci

Zakládám akvárium pro tlamovce a zatím tam mám samečka a samičku l.yellow a jednoho jedince pro mě neznámého jména-je to žlutá větší rybka s jemnými žlutými proužky-snesou se moc dobře a já bych jim pohodu nerada pokazila přidáním nějakého hodně agresivního druhu-poraďte mi prosím několik druhů méně agresivních tlamovců.Pokud by jste přidali ještě nějakého velkochovatele tlamovců z Brna, byla bych vděčná-nechci kupovat předražené rybičky v obchodech. Ještě se při tého příležitosti zeptám na vhodné ph vody pro tlamovce-těm mým se daří dobře-mám se ph vody vůbec zabývat?

Založil: Eva » více k tématu (počet reakcí 2)

Proudící voda

Mám dotaz, je pro malawi lepší když je vzduchování na mn a neproudí pak tolik voda v akvárku, nebo jim prodění vody nevadí? Jinak umřeli mi dvě ryby, demasoni a yelow a ostatní nejeví známky nějaké nemoci, tak doufám, že už mi žádná nepojde

Založil: markéta » více k tématu (počet reakcí 4)

UMÍSTĚNÍ AKVÁRIA II

K mému úvodnímu problému - plánuji akvárium umístit do knihovny (regálu), jež bude vyrobena z masivního dubu a bude pokrývat celou stěnu místnosti. Akvárium jako takové (250-350l) by bylo umístěné na kovovém stojanu na kolečkách, tak aby se dalo v případě nutnosti snáze ze "stěny" vymanipulovat. Jelikož chci knohovnu vyrobit na míru nejen místnosti, ale i akváriu, zajímá mě, zda by míra vlhkosti, z akvária vycházející, nemohla okolní dřevo (které samozřejmě nebude v bezprostředním kontaktu a akv., ale přece...) poškodit. Měl by někdo ze zde diskutujících zkušenosti, jež by mi v tomto směru pomohly ? Předem děkuji. ...je vám jasné, že jak mi odpovíte na první dotaz, budu vás zásobovat kupou dalších :o) ?

Založil: BOBEK » více k tématu (počet reakcí 10)

Nádrž pro tlamovce

Tak na základě vašich rad ohledně písku a tapety jsem začal připravovat nádrž pro tlamovce, sice jenom 200 litrů, ale na pár kousků to stačit bude. Koukněte na http://www.akvarista.cz/web/nana/index.php3?page=detail&id=188 je to ta nádrž s modrým pozadím. Čekám vaše názory a náměty na vylepšení. Potažmo nápad, jaké tlamovce mám koupit :) Díky

Založil: Luboš » více k tématu (počet reakcí 6)

krmení mladých tlamovců

Hezký den všem, čím prosím Vás krmíte své odchovy tlamovců - Malavi? Dávám jim z počátku artémii, pak mleté granule - SAK-energy a mleté vločkové krmení Dajána. Pak mám ještě jeden problém - propadlé břicho u dospělé ryby - samice (druh bohužel neznám - dával jsem do galerie, ale není tam). Co by to mohlo být? Děkuji Vítek

Založil: Vitek » více k tématu (počet reakcí 7)

Nafouklé ryby

Včera sem si všimla, že dvě cichlidy jsou takové nafouklé a trošku divně plavou, nevíte co s tím? Na mladé ještě nemají věk ani velikost, bude to asi nějaká nemoc. Díky

Založil: markéta » více k tématu (počet reakcí 20)

Jak jemný písek

Potřeboval bych radu ohledně písku do akvárka.Rozmíšlím se jestli koupit písek 0,3 mm nebo 0,8 mm.Jaké maté zkušenosti s těmito písky? Nevíří se ten 0,3 mm?

Založil: Tomáš » více k tématu (počet reakcí 9)

Modrá tapeta

Nedaří se mi nikde sehnat čistě modré pozadí pro moje akvárium s tlamovcema. Všude v obchodech mají pouze potištěné různými obrázky a z druhé strany černé. Poradíte někdo jak takovou tapetu sehnat ? Díky

Založil: Luboš » více k tématu (počet reakcí 12)

Kdo jde zítra na akvtrh v Ústí n.L.?

Kdo de zejtra na akvatrh v ústí v kulturáku?

Založil: Tomáš » více k tématu (počet reakcí 1)

Maly akvarko+tanganika

Dobrý den! Jsem akvarista již pár let, ale můj neustalý problem tkví v nedostatku prostoru pro akvária. Maximální objem mých akvárií se nachází kolem 60 litrů. Přesto bych rád choval ryby z jezera Tanganika. Existuje jiná varianta než "šnekáči"? Díky za odpověď.

Založil: P.J. Tunat » více k tématu (počet reakcí 7)

Tvrdost vody

Dobrý den, již několik let chovám am. cichlidy. Zanedlouho budu kupovat nové akvárko cca 700l, kam si chci pořídit tlamovce z jezera Malawi. Bydlím v Českých Budějovicích a je zde voda dosti měkká. Bydlí také někdo v ČB nebo okolí, které zásobuje Římovská přehrada a chová tlamovce, který mi pomůže poradit s úpravou PH vody pro tyto ryby ??? Předem moc děkuji za pomoc a přeji mnoho úspěchů. PETR

Založil: Petr » více k tématu (počet reakcí 3)

Perfektní malawi

mrknete na tohle akvarko i kdyz si myslim ze uz ho znate. http://jiri-pavlas.akvarista.cz

Založil: tomiš » více k tématu (počet reakcí 2)