Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288


odchov Cichlidky ramirezove

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Před třemi dny jsem si do nádrže s bojovnicí koupil párek Cichlidy Ramirezove. Dnes se vytřeli. Párek co jsem koupil obhajoval své místo v akváriu. Ryby pravděpodobně budou z nějakého dobrého chovu (krásné barvy, vitalita ryb, cena :)) a proto bych chtěl aby odchov byl uspěšný. V akváriu je sameček Bojovnice pestré a Přísavka thajská. Nádrž 25l a je hustě zarostlá. Poraďtě čím potěr krmit... prostě každá rada dobrá.

Založil: Tomáš » více k tématu (počet reakcí 7)

Kde koupit kameny do akvária s tlamovci?

Akvárium s tlamovci je pěkné pouze pokud je v něm pěkná dekorace, mám na mysli břidlicové desky, lávové kameny a podobně. V akvaristice v malém městě však nic takového nemají, poradíte někdo kde tuto dekoraci koupit ? Je možno někde na internetu ?

Založil: Luboš » více k tématu (počet reakcí 29)

Šnekové cichlidy

Dobrý den Zná nebo ví někdo z Vás něco o šnekových cichlidách?Nevbyla by špatná nějaká internetová adresa.Dekuji Radek

Založil: Radek » více k tématu (počet reakcí 2)

Kdo přežije s tlamovci ?

Chci se začít věnovat tlamovcům. Chci je nasadit do asi 200 l. akvária, kde mám kančíka příčnopruhého, kančíka perleťového, asi deset skalár a několik ancistrusů. Které z těchto ryb se nemusím bát nechat s tlamovci a které mám radějí dát jinam ? Děkuji

Založil: Luboš » více k tématu (počet reakcí 7)

zvýšit ph sodou jde?

Můžu zvýšit ph ve 160 litrovém akváriu sodou a vjakém poměru? Děkuji.

Založil: Milan » více k tématu (počet reakcí 1)

Jak zvýšit PH

jak zvýšit ph z 5,7 na 7-8 ph u 160 litrového akvaria Dekuji.

Založil: Milan » více k tématu (počet reakcí 1)

silikon - tmavý/ transparent

Ahoj, vždy jsem měl akva s černým silikonem, nyní jsem ale pořídil cca 550l s transparentem. Chyba vznikla při zadání do výroby. Teď už je doma a napuštěné, s pozadím.... Je pravda, že se transparent po čase( event. po jakém) rozpadá???? Díky za info, literatura, výrobci i sklenáři se totiž podstatně liší...

Založil: roman » více k tématu (počet reakcí 5)

řasa na štěrku !!!

Chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s tvorbou štětičkové řasy? Mám černý štěrk zrnitosti 5-8 mm a vytváří se na něm ohyzdná řasa. Jak je to s jemnějším bílým štěrkem? Máte někdo podobný problém, poraďte. Díky

Založil: nik » více k tématu (počet reakcí 5)

Název tlamovce většího vzrůstu s brbolem na hlavě

Prosím, někde na obrázku se mi moc líbil velký tlamovec, měl výrazný hrbol na hlavě, barva tak tmavá trochu možná nevýrazné pruhy a nádech do modra. Velká tak asi 25-30 cm. nevíte co by to mohlo být? Na netu to nikde nemůžu najít a chtěla bych se o ní něco dočíst, ale bez názvu to nejde. Díky

Založil: markéta » více k tématu (počet reakcí 14)

Písek v akváriu

Dobrý den, poraďte mi, prosím, jak se čistí akvárium, když je v něm dole písek. To ho odkalovač nenabere? Neusazuje se v něm nepořádek? Děkuji

Založil: Líba » více k tématu (počet reakcí 4)

Použít půdni filtr?

Jaké máte zkušenosti s hromaděním "odpadu" pod skalkami,nebo velkými kameny?Mam velmi výkonný vnější filtr,ale myslim,že tomu nezabrání.A odkalování na těchto místech je prakticky nemožné.Akvárium začínam sestavovat.Dík

Založil: Roman » více k tématu (počet reakcí 13)

Co do 56 litrovém akvária?

Prosím porad´temi, jaký nejvhodnější druh rybiček mohu umístit do 56 litrového akvária? Díky

Založil: Radek » více k tématu (počet reakcí 4)

Stale nam umiraji ryby.

Prosim o radu, mame 110litr akvarko, v nem lavove kameny a potrebne vybaveni. Nevime cim to je, ale uz mame asi 20 ryby, ktera nam chcipla. Muzete nam poradit. Diky moc.

Založil: Radek » více k tématu (počet reakcí 2)

Seskupení ryb

Dobrý den, mám dotaz. Můžu do akvária s rozměry 130x50x50 dát společně ryby: Cichlidka Ahlo, Tlamovec Brichardův, Tlamovec Keňský( Pseudotropheus lombardoi) a Tlamovec Africký ( Melanochromis chipokae). Děkuji za odpověd. Pavel. Hezký den.

Založil: Pavel » více k tématu (počet reakcí 15)

Jaké rostliny do akvária

Dobrý den, jaké rostlinky mám dát k tlamovcům do akvária? Umělohmotné nebo přírodní. Případně jaké přírodní, aby je nesežrali. Díky moc za radu.

Založil: Libuše Bažantová » více k tématu (počet reakcí 18)

Jaká výška akvária?

Rád bych začal chovat tlamovce a vybírám akvárko.Prostorově jsem bohužel omezen velikostí 100x40 a jde mi o to jaká bude lepší výška,vím že pro tlamovce je lepší spíš nižší.Mám volit 40 nebo 50cm?Můžu v použít trojrozměrné pozadí? A jaké druhy a kolik ryb bude nejlepší v tomto akvárku chovat? Díky

Založil: Mirek » více k tématu (počet reakcí 4)

oranžové ryby s černýma skvrnama jaký je to druh?

mám africké cichlidy - tlamovce a nevím jak se jenuje druh jsou oranžové a mají černé skvrny. Často se mi rodí malé a ty jsou zpočátku cerné pak mění teprve barvu díky

Založil: Lucka » více k tématu (počet reakcí 3)

Fotky mojeho akvária

Tak tady se můžete mrknout jak vypadá moje akvárko a rybičky http://www.kralici.cz/alba.asp?a=1572

Založil: markéta » více k tématu (počet reakcí 12)

Plachost ryb

Mohu chovat tlamovce v akvariu (230l), které je z obou stran otevřené (vestavěné ve zdi)? Mám strach, že se budou příliš plašit. Díky

Založil: fishi » více k tématu (počet reakcí 4)

křížení tlamovců

Kříží se mezi sebou tlamovci? Když mám více druhů tlamovců, může se stát že se vytře jeden druh s jiným??

Založil: michalek » více k tématu (počet reakcí 12)

Tlamocvi+páry

Dobrý den, mohl byste mi někdo prosím poradit,kteří tlamovci tvoří páry na celý život? A jestli bych je mohl dát do akvária s rozměry 130x50x50 .Děkuji za odpověd. Jirka.

Založil: Jiří » více k tématu (počet reakcí 5)

pohlaví u Tlamovců

Prosím Vás porad´te mi někdo, jak poznám pohlaví-Tropheus Duboisi a Pseudotropheus zebra red-Prodím o fotku.

Založil: Radek Holuša » více k tématu (počet reakcí 1)

Ponorné světlo

Dobrý den, chtěl jsme se zeptat jestli je dobré používat pro cichlidy ponorné světlo.Mám 325 l akvárium.Světlo má výkon 35W. Děkuji za odpovědi.

Založil: Karel » více k tématu (počet reakcí 4)

Rozdíl mezi Pseudotropheus zebra a Metriaclima estherae

Mám ještě dotaz, jaký je rozdíl, mezi těmito druhy. Jak je od sebe poznám, v případě, že oba druhy mají oranžovou barvu? A pak ještě jeden dotaz ohledně napodobeniny jiker na řitní ploutvy. To má vždycky jenom samec a podle toho lze úspěšně poznat pohlaví? Jestli ano, tak mám v akváriu převážně samé samce.Děkuji

Založil: markéta » více k tématu (počet reakcí 20)

Co do akvária

poradí mi prosím někdo jaké si mám pořídít cichlidy s co největŠí péčí potomstvo do akvária s rozměry 130x50x50 děkuji za pomoc.

Založil: tomáš » více k tématu (počet reakcí 1)