Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288


Co do akvária

poradí mi prosím někdo jaké si mám pořídít cichlidy s co největŠí péčí potomstvo do akvária s rozměry 130x50x50 děkuji za pomoc.

Založil: tomáš » více k tématu (počet reakcí 1)

Kniha o tlamovcích v češtině

Prosím o info, zda již vyšla nějaká kniha speciálně o tlamovcích v českém jazyce. Děkuji. TomášN.

Založil: TomášN » více k tématu (počet reakcí 42)

Jaké svítidlo do akvátia? Je vhodné modré světlo?

Vím, že mě sax zase ukamenuje, ale ještě mě zajímá , mám nad akvárkem svítidlo se dvěma 15kami žárovkami. Chtěla bych osvětlení modré. Dá se koupit v akvaristice modrá žárovka a nebo jen zářivka? Předpokládám že normální žárovka z obchodu by byla nevyhovující. Jinak sem se dočetla, že chlorovaná voda rybám škodí, vždy se má dát odstátá. naleptává to ploutve a rybky sou náchylnější k nemocem.Jinak dneska jdu koiput topení, protože v akvárku mám ráno 22 stůpNů, přes den se to vyhřeje žárovkou na 24, na víc ne. Rybky jsou zatím čilé a nic jim nechybí. vyměnila sem část vody a budu dle vašich rad měnit tak jednou za dva týdny. Dá se někde v obchodě koupit nějakej zkoušeč toho jak moc mám vodu dusičnatou? je správné, že sem do filtru dala aktivní uhlí?Mám v akvárku dost rostlinek a zatím mi to nevytahávají. A ještě mě zajímá čím krmíte rybky z malavaj?Díky

Založil: markéta » více k tématu (počet reakcí 29)

Prosim o radu, jake ryby

Dobrej, chtěl jsem se zeptat jaké a kolik ryby bych mohl dát do akvária s rozměry 100 delka a 35 hloubka 50 vyska. Chtel bych poze civhlidy.Jsem začátečńik a budu rád za každý návrh. Předem děkuji. Nasle.

Založil: honza » více k tématu (počet reakcí 5)

Jak by to asi nemelo vypadat

Nahodne jsem nasel galerii akvarii clenu jednoho americkeho webu. V ni jsem nasel tohle : http://www.malawimayhem.com/gallery.php . Nechci nikomu sahat na jeho vkus ale tohle je STRASNE. Mozna jeste tak jako morske (i kdyz ta umela hmota...),ale pro tlamovce...no posudte sami. P.S. kdyby to neslo zobrazit tak to zkopiruju a umistim jinam...

Založil: Tom » více k tématu (počet reakcí 5)

Rybye mäso pre ryby?

Dnes som skusol dat rybam cerstve mäso z ryb. To si neviete predstavit co robily. Hladina sa zvyrila a ryby sa spravaly ako ako no nieco medzi piranami a zralokmi uzasne, skuste to. :-)

Založil: deathrunner » více k tématu (počet reakcí 3)

Ryby a potomstvo

ked sa oplodnene ikry vyberu do inej nadrze, treba tam filtrovat a zohrievat vodu?

Založil: deathrunner » více k tématu (počet reakcí 3)

Tlamovci kde se daji sehnat v SR?

Kde sa daju zohnat tlamovci v SR? Ale na vychode v okoly Kosic alebo Michaloviec. a v akej cene sa vlastne pohybuju?

Založil: deathrunner » více k tématu (počet reakcí 2)

Výměna vody a odstátá či neodstátá voda

Ještě by mě zajímalo, jak bych měla každej měsíc vyměnit čtvrtinu vody. To tam můžu dát i neodstátou a nebo musí být odstátá? protože tolik kanistrů nemám.-)

Založil: markéta » více k tématu (počet reakcí 18)

*Perlovka cervena - Hemichromis lifalli - chov

za mesiac miasi tak 3x nakladie ikry ale nikdy z nych nic nevirastie. Stale ich potom premiestnia medzi kamene. Co mam robyt aby z tych ikier boly rybky? Poradte . Vopred dik. :-)

Založil: deathrunner » více k tématu (počet reakcí 2)

Cichlidy a beta v jednom akváriu

Včera sem byla ve zveráku, a ptám se po cichlidách do modra a prodavač mi povídá ať si koupím betu bojovnici, teda dost mě to šoklo, to přeci k sobě vůbec nejde ne? By beta za chvíli byla sežraná

Založil: markéta » více k tématu (počet reakcí 25)

jak zvednout tvrdost vody

Naše vodovodní sít má velni měkkou vodu(max 2stup.) Jde zvednout ještě jinak než chemicky? Slišel jsem že pomáhá kamen-křemen a pokud ano kolik kamenů křemene na 200l akvár. aby tvrdost vyhovovala cichlidám.Honza

Založil: Honza » více k tématu (počet reakcí 5)

Jaký filtr, vnitřní a nebo venkovní?

Tak jo, vodu nechám profiltrovat, ale nevím jaký filtr. Mám obyčejnej vnitřní jen ty trubičky a molitanový kvádry kterýma se to čistý, myslím,pro cichlidy nevhodné. Chci koupit nový filt, ten starý dělá kravál. Ale bude vyhovovat vnitřní? Nechce se mi investovat víc než 500 do filtru. Poradíte?

Založil: markéta » více k tématu (počet reakcí 5)

Je nutné upravovat vodu v akváriu před vypuštěním ryb?

Všem vám moc děkuji za odpovědi na oba moje příspěvky, dneska napouštím akvárko, dám tam nějaké kameny, seženu tapetu na pozadí a nakoupím nějaké kamínky a je to. hnedk jak to půjde tak nafotím a pochlubím se:-)Pod akvárko dám tu desku, na ní místo polystyrenu koberec a je to. Mám nějak upravovat vodu a nebo stačí když jí nechám stát 24 hodin v akváriu?Když budu krmit filé se špenátem, nebude mi špenát nějak kalit vodu? Díky všem

Založil: markéta » více k tématu (počet reakcí 32)

Je u některého druhu tlamovce samice žlutá a samec do modra??

trochu mě matou zverimexy. byla sem na výstavě v Botanický a přinesla sem si 2 oranžový cichlidy a 2 takový flekatý. U těch oranžovejch mi bylo řečeno, že samec je vybledlejší a samice je gíc do oranžova. jenže pak sem byla ve zveráku a tam sem viděla úplně stejný oranžový cichlidy a bylo mi řečeno, že samice je oranžová a samec tmavej s nádechem do modra. Můžete mi v tom prosím někdo udělat pořádek? nevím ani co mám za rybky, dřív sem měla kančíky, to bylo v pohodě, ale v tomhle už ztrácím přehled. děkuju moc. A taky děkuju moc všem co mi pomohli s přesahujícím akvárkem, dám pod něj ten polystyren. Díky, díky díky

Založil: markéta » více k tématu (počet reakcí 16)

Jaké ryby můžu chovat v malém akváriu?

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli bych mohl chovat 3 tlamovce africké (Melanochromis chipokae) nebo tlamovce pestré v 80 l akvárium. Je dlouhé 60 cm .díky za radu.Jestli ne tak mi prosím nějaké TLAMOCE doporučte.Díky jsem Vám vděčen. Honza

Založil: Honza » více k tématu (počet reakcí 9)

Přesahující akvárium

Dobrý den, mám akvárium dlouhé 75 cm a stůl jenom 67, to znamená, že z každé strany by přesahovalo (bylo ve vzduchu) o čtyři cm. Vydrží to to akvárko? děkuji moc za radu

Založil: markéta » více k tématu (počet reakcí 8)

Prodejna v Praze

nevíte o dobré prodejně s tlamovci v Praze?

Založil: Kamil » více k tématu (počet reakcí 5)

svetlo ve vysoke narzi

mam pomerne specifickou nardz 60*70*60(vyska) cm a potreboval bych ponekud silnejsi zarivku (myslim ze meri cca 50cm) nevite kde se da sehnat? mate nekdo podobne netypickou nadrz? a jak se dari cichlidam?

Založil: tonik » více k tématu (počet reakcí 2)

perlovka červená???

Zdravím všechny rybáře a vůbec "tlamováky", mám malý problém s identifikací mých perlovek. Ať hledám jak hledám, latinsky jsou Hemichromis guttatus, lifallili a bimaculatus. Jestli někdo víte jak se od sebe liší budu jen rád, když mi napíšete. btw.: jinak pěkný stránky! :-)))

Založil: martin » více k tématu (počet reakcí 4)

PROSÍM O RADU

Jsem začínající akvarista, mám jseden dotaz,který se moc netýká tlamovců.Jak mám třeba u dánií poznat, že už se vytřeli a odlovit rodče z vytíračky????????

Založil: Honza » více k tématu (počet reakcí 6)

Jaké ryby žijí v afrických oblastech kolem Malawi?

Chci si vytvořit akvárium Malawi , vým že tam jsou tři druhy prostředí , ovšem nevím která ryba žije v kterém prosředí. Literatura je v tomto ohledu velice strohá. Knihu v češtině , nebo angličtině co se týče jezera Malawi , jsem nikde nesehnal. Rada může být jak na knihu , tak na ryby . Prosím , jako dodatek : Jaké ryby žijí v daných lokalitách a kontakty kde se dají sehnat informace Děkuji.

Založil: Jovellin » více k tématu (počet reakcí 1)

Tlamovci se skalárama

Chtěla bych se zeptat jestli můžu dát dohromady do akvárka tamovce se skalárami. Dík moc za radu.

Založil: Peťka » více k tématu (počet reakcí 15)

Jaké existují biotopy Malawi akvária

Chci si vytvořit akvárium Malawi , vým že tam jsou tři druhy prostředí , ovšem nevím která ryba žije v kterém prosředí. Literatura je v tomto ohledu velice strohá. Knihu v češtině , nebo angličtině co se týče jezera Malawi , jsem nikde nesehnal. Rada může být jak na knihu , tak na ryby . Předem děkuji.

Založil: Jovellin » více k tématu (počet reakcí 15)

Určení ryb v akváriu

Najde sa tu nejaky odbornik, potrebujem poradit: zdedil som nejake rybičky a neviem čo sú to zač ochotne pošlem foto ak mi niekto poradi čo to vlastne u mna doma plave

Založil: martin » více k tématu (počet reakcí 1)