Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288


omezeni poctu ryb

potreboval bych do akvarka rybku ktera by mi likvidovala mlade a starsi nechala na pokoji mam pseudotropheus zebra co takle vrbozubec paví?

Založil: tonik » více k tématu (počet reakcí 12)

Hlávkové zelí jako krmení pro tlamovce

Ahoj všichni, máte někdo skušenosti s krmením cichlid hlávkovím zelím?Poraďemi prosím jak ho podávat.Ďekuji moc.

Založil: Honza » více k tématu (počet reakcí 7)

nemoci tlamovců 2

Ještě k dotazu č. 41. Prosím o odpověď také TOMA. Záleží mi na Tvém úsudku. Díky

Založil: Petr » více k tématu (počet reakcí 13)

nemoci tllamovců

Prosím o radu. 2 tlamovci tmavě modří s černými pruhy už týden nepřijímají stravu a ztrácejí barvu, blednou jim boky a břicho. Ostatních tlamovců se straní ale jinak nejeví známky nemoci. Jedná se o nemoc, nevím. Prosím poraďte. Děkuji

Založil: Petr » více k tématu (počet reakcí 2)

poraďte chovatele

ahoj, přistěhovali jsme se do Prahy a hledame nějaké chovatele afrických a amerických cichlid. Nevíte o nějakých pěstírnách (Praha, střední Čechy)? díky moc za každý kontakt.

Založil: hanka » více k tématu (počet reakcí 2)

velikost akvária.

Dobrý den, chtě ljsem se zeptat jestli bych mohl chovat nějaké tlamovce v 80 l akvárium.Jestli ano poraďte mi prosím jaké.Děkuji.

Založil: Honza » více k tématu (počet reakcí 6)

životnost akvária

Jaká je životnost akvária 300l lepeného silikonem s vrchními i spodními výztuhami. Mám ho už asi 13let a zatím žádný problém nepozoruju. Ale jak dlouho ještě můžu být v klidu? Jaké jsou vaše zkušenosti?

Založil: danouš » více k tématu (počet reakcí 14)

Čím nasvítit nádrž s tlamovci ?

Ahoj, podělte se prosím, čím máte nasvíceny své nádrže s afrikou, aby rybičky, co nejpřirozeněji vynikly. Zatím svítím běžnými bílými trubicemi, protože pod aqua-glo jsou žluté ryby oranžové a pod sun-glo je celá nádrž nepřirozeně žlutá, při kombinaci sun-aqua je nádrž také nepřirozená. Děkuji

Založil: Pitr » více k tématu (počet reakcí 18)

pěstírna na olomoucku

Nemáte někdo kontakt na pěstírnu tlamovců z Malawi na střední Moravě. Rád bych nakoupil nějaký zajímavý druh. Jsem z Olomouce a ve zdejších akvaristikách je to prostě bída. Tel. 604429309

Založil: Danous » více k tématu (počet reakcí 2)

Chci velké tlamovce

Chtěl bych vědět jestli existuje nějaký opravdu veliký druh tlamovců.Mám akvárium 400 l.Poraďte prosím

Založil: Ivan » více k tématu (počet reakcí 8)

Co je to za druh?

Před půl rokem jsem si zakoupil v zoo-prodejně tlamovce pod označením Pseudotropheus suclo. V žádné literatuře jsem však nic o této rybě a jejám názvu nic nezjistil. V mládí byly ryby žluté barvy, nyní jsou žluté samice a samci jsou modří z4-černými příčnými pruhy a u ocasu jsou dva pruhy světlejší.Prosím o radu

Založil: francek » více k tématu (počet reakcí 4)

dodatek k č. 32

Jestli ještě mohu dodat k předchozímu dotazu, chtěl bych trochu větší ryby tak 10 - 15 cm ještě jednou moc děkuji

Založil: Hurtys » více k tématu (počet reakcí 2)

Jaké cichlidy do nového akvária

Vyměnil jsem staré akvárum za nové 450 L a chci začít znova a to s cichlidami protože jsou nejkrásnější. Proto bych Vás chtě poprosit jaké ryby si pořídit (je jich strašně moc)s akvaristikou už mám pár let zkušenosti ale s cichlidami žádné a nechci udělat zbytečně žádnou botu. Moc děkuji za Vaší ochotu a čas.

Založil: Hurtys » více k tématu (počet reakcí 8)

Tlamovec Duboisův

Jsem začínající akvarista,budu vděčný za pár rad.První dotaz jak poznám pohlaví u Tlamovce Duboisův.A nějakou radu s tímto druhem.Moc děkuji.

Založil: Pepino » více k tématu (počet reakcí 19)

Úpravy diskusního fóra

V této podobě mně diskusní fórum připadá hodně nepřehledné. Proto bych ho chtěl pozměnit. Mám trochu představu o úpravě, ale raději bych přivítal vaše tipy nebo návrhy jak by vám to vyhovovalo. Díky.

Založil: Admin » více k tématu (počet reakcí 2)

Jsou vhodné kořeny do akvária s tlamovci?

Ahoj,chci se zeptat,ktere koreny muzu dat k tlamovcum,protoze,jak je znamo vetsina korenu okyseluje vodu.

Založil: Niki » více k tématu (počet reakcí 10)

Stres a schovávání rybek v akváriu

Ahoj vsicni,chci se zeptat: mam nadrz 200l a chovam tlamovce p.zebra, p.lombardoi, p. socollofi a l.caeruleus Yellow. myslim, ze mam prone vytvorene idealni prostredi,ale zda se mi,ze se porad stresuji. Porad se schovavaji do ukrytu jako by se neceho bali. Schvalne si davam pozor abych kolem nich nedelal prudke pohyby. Rozplavou se akorat kdyz maji fakt hlad, nebo kdyz jsem na druhe strane pokoje. Diki moc

Založil: Niki » více k tématu (počet reakcí 8)

Desinfekce akvária po nemoci

Ahoj,Vše v akváriu po nemoci jsem vymyla savem a znovu napustila. Nyní stojí akvárium měsíc bez ryb. Začínají se tvořit řasy. Chtěla jsem akvárium ještě vyvařit, ale snad savo stačilo. Chci nakoupit tlamovce. Budu začínat. Poradíte mi jaké druhy bych si měla pořídit.Mám 200l akvárium. Jsem z Prahy a pokud mi někdo poradí kam pro ně.Budu taky ráda. Děkuji moc Martina

Založil: Martina » více k tématu (počet reakcí 4)

Proč jsou špatné aurautusi?

Všechny zdravím, chci se zeptat proč si myslíte, že jsou špatné M. aurautus?

Založil: Swingo » více k tématu (počet reakcí 10)

copak je to za druh?

Dobrý den, mám mladého samečka, měnící barvy, jednou je skoro bílý, podruhé až černý a chtěl bych vědět, copak je to za druh... Bohužel mi umřela samička, tak se chci zeptat, jestli se mi budou rozmnožovat, i když se při nákupu netrefím se samičkou ke stejnému druhu, děkuju, pište prosím na mail radnem@atlas.cz

Založil: Radek » více k tématu (počet reakcí 3)

Cichlidy k Osteoglossum?

Ahoj, potrebuju poradit, mohu-li dat africke cichlidy (Pseudotropheus zebra, Haplochromis sp., cca 10 ks , a 15 cm) k Osteoglossum bicirrhosum (1 ks, 50 cm), a to do 300 l akvarka - nejak mi odchazi technika a momentalne zdaleka nemame na novou... diky za odpoved na mail: kukulin@email.cz. Kaca

Založil: Kaca » více k tématu (počet reakcí 3)

Lavove kameny?

Ahoj akvarium jsem uz nejak zaridila,koupila jsem tam lavove kameny- vypadji nadherne.Nejsem si jista jestli se o ne ryby neporani,ale videla jsem nadrz s tlamovcema a lavou a zdali se ok.Problem je ze voda zacala hrozne smrdet syrou muzu tam tu lavu nechat??

Založil: Alena » více k tématu (počet reakcí 6)

diky za odpoved

Dekuju za radu, prave s tlamovcema zacinam,a jeste ke vsemu jsem je dostala tak nevim, ktere to jsou druhy.Snazim se to podle netu zjistit.

Založil: Alena » více k tématu (počet reakcí 3)

nové akvarium

Ahoj,mám krásné Tlamovce,ale v malém akvariu.Teď si pořizuju nový 200l,ale nevím po jak dlouhé době můžu ty Tlamovce dát do nové vody?...poraďte mi prosím. dík Alena

Založil: Alena » více k tématu (počet reakcí 4)

Nemocné rybky v akváriu

Ahoj, děkuji za radu. S nemocemi v mém akváriu je to složité. Nedokážu chorobu přesně určit. Některé mají vodnatelnost a ostatním se odlupuje kůže od tlamy.Některé mají bílý povlak okolo tlamy. Typuji si na bakterii Columnaris. Ale také na parazity. Léčím sérem Costapur + ektopur. Také jsem skusila sérum na bakterie a plísně.Ale bez úspěchu. Rybičky jsem proto umístila do jiného akvárka. U starého jsem vyměnila celou vodu, skla a filtr vymyla savem. Ale přesto se bojím, že se nové ryby nakazí. Martina

Založil: Martina » více k tématu (počet reakcí 5)