Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ............... 288


co jsem udelal špatně

vymenil jsem 1/3 odstate vody a propral filtr ve vode z akvaria a pridal na 100 litru 1, 5 cajove lžíce sody bicarbone.Ryby se mi začínají trepat a trit o dno.pls jak to napravit

Založil: Guffy » více k tématu (počet reakcí 49)

Cyphotilapia Gibberosa Blue Zaire Kapampa

Ahoj, Vím, že tohle patří spíše do inzerce, ale jde mi spíš o jakousi recenzi. V brzké době se chystám pořídit 1000L nádrž pro výše zmiňované ryby. Poměrně dost jsem tyto ryby studoval. Docela hodně lidí to kříží s Mobou. Což je mě proti srsti. Teď dotaz. Chová někdo tento druh opravdu čistých Kapamp. Je mi jasné, že je nebude lehké sehnat, ale zkusit jsem to musel. WF ryby nechci. Tento byznys se mě hnusí. Děkuji za ohlasy, tipy.

Založil: Radek Straka » více k tématu (počet reakcí 40)

Co je to za Tlamovce

zdravim koupil jsem od kamarada akvarko s tlamovcema a zacinam s chovem.Ma tam par tlamovcu a chci poradit s druhem. omlouvam se za kvalitu

Založil: Guffy » více k tématu (počet reakcí 13)

Co je to za Tlamovce

přirozené barvy tlamovců

Potřebuji poradit z vaší prxe jaké zářivkové osvětlení máte,aby ryby měly přirozené barvy.Teorie je mi známá.Čím vyšší chromatičnost 865 a výše barva je do bílé a naopak směrem dolů jde ke žluté.Nebudu si snad kupovat x druhů trubic ,abych se dostal kam chci.Chci se proto poradit jakou v praxi kombinaci používáte vy.praktici Chci vidět např. Aulonocara sp. Rubin Red červenou díky

Založil: tomzarka » více k tématu (počet reakcí 13)

křížení trpheusu.

tak jsem si před ůl rokem udělal radost a zařídil novou nádrž,osadil jsem ji dvěmi variantami,dal jsem tam Kirizi a tr.sp.Red Bishop,všechny rybky byly asi 5měsíců staré,dnesjsem zpozoroval první vytěr Bishopů,ale jaké bylo mé překvapení,když jsem zjistil,že samec se kterým se tře je Kiriza,tak mě nezbyde,než přelovit Kirizi do jiného akvaria,je zajímavé,že se kříží i druhy barevně uplně jinak zbarvené,kdybych toto tření neviděl,asi bych byl překvapen z potomstva

Založil: ota1963 » více k tématu (počet reakcí 21)

Gibberosa blue Zaire Kitumba

Nedávno jsem si pořídil skupinu gibberos a chtěl bych se zeptat, jak rozeznám samce od samičky? Ryby mají kolem 15 cm a prodávající nevěděl.

Založil: Tomáš Karlík » více k tématu (počet reakcí 12)

co dát dohromady

Zdravim všechny,mam 350l akvarko 3d pozadi,dost skal z lavovych kamenu,ještě přidam možna nějakou roslinu na efekt,filtrace dobra,zrovna jsem ho komplet vyčistil,měl jsem v něm menši hejno astatotilapiea latifasciata,chci se zeptat co se k nim hodi ať to neni prazdne a at je tam klid,popr ktere dva druhy se k sobě hodi,načetl jsem toho už dost,ale vždy jsem zjistil že v realu je to naopak,i druhy,htere meli byt mirne,mimochodem latifasciatky se už několikrat vytrely tem to tu svěči,dik za rady,dušan.

Založil: kulžaba » více k tématu (počet reakcí 1)

Nosiaca samička labidochromis yellow

Dobrý večer prajem...chcel by som sa poradiť, dneska som vo svojej nadrzi zistil ze jedna yellowka nosi mlade ako dlho asi trva kym ich necha rozplavat. Vopred dakujem za vsetky odpovede

Založil: akvaman :) » více k tématu (počet reakcí 11)

prasklé akvarium

Mám problém. Při stěhování nám praskla jedna stěna akvaria. Je možné skleněnou stěnu vyměnit, nebo je třeba celé nové akvarium. Děkuji

Založil: hegengreen » více k tématu (počet reakcí 4)

Dotaz na druh?

Ahoj pánové poradí mi někdo o jaký druh jde? Popřípadně kde jí sehnat? gogo.m@centrum.cz

Založil: Gonzy » více k tématu (počet reakcí 6)

KRÁSNÉ VIDEO Z JEZERA

Jelikož je zde velice najít staré vlákno z videi z jkezera a A+I (ahoj Aleno) už zde nedělá archivářku, tak zakládám nové vlákno :-(. Video jistě potěší všechny fandy Tanganiky. Doporučuji nastavyt vysoké rozlišení a šoupnout přes celej mionitor. www.africandivingltd.com/#sthash.gzcxqCVj.dpbs

Založil: hr:-) » více k tématu (počet reakcí 11)

tropheus ilangi

Hezký večer kluci. Poptávám dospělé Ilangi F1, nebo WF !! k doplnění hejna do 10 - 20 kusů. Kdo by o nějakém chovateli věděl, dejte prosím vědět. Moc děkuji za pomoc

Založil: kamil 608563542 , kkdag@seznam » více k tématu (počet reakcí 8)

Založení akvária s tlamovci

Dobrý den, rád bych si založil doma akvárium s tlamovci. Nejde mi tolik ani o 10% dodržení jednotlivých prvků "biotopu" Malawi, ale samozřejmě chápu, že pro tlamovce je potřeba dodržet určité podmínky. Chtěl bych se tedy zeptat na vaše názory k jednotlivým součástem založení a chování tlamovců, abych podchytil nedostatky ještě pře samotnou realizací akvária. Nádrž: 80-100 x 50 x 50 (200-250 l) Filtrace: JBL Cristalprofi e1501 greenline (externí) Dno: říční písek nebo křemičitý písek Dekorace: kameny nasbírané s řeky nebo lávové kameny? Kameny navrstvit na strany na dvě hromady pro rozdělení teritorií Prokysličení: vzduchování klasickým kamínkem (asi spíše jen pro vzhled) Topení: Topítko TetraTec HT 150W Osvětlení: osvětlovací rampa s 2x Osram Lumilux HO 24W/865 T5 (a 1x led?) Noční osvětlení: je potřebné? spíše pro efekt uvažuji o led osvětlení Doba svícení: přepínacími hodinami přepínat mezi nočním a denním osvětlením zhruba po 12ti hodinách Pozadí: z důvodu menšího akvaria pouze tapeta, asi tmavě modrá Rostliny: vím, že do Malawi spíše nepatří, ale uvažuji cca o 3 rostlinkách Anubiase, přichyceným na kamennou dekoraci Voda: z kohoutku (Praha, Modřany) v případě potřeby zvýším pH na cca 8 Osídlení: 2 druhy tlamovců po cca 10 ks (celkem cca 20 rybek). Např 10ks Melanochromis maingano a 10ks Labidochromis caeruleus Krmení: ráno SAK green, odpoledne zelenina (např nastrouhaný salát nebo špenát). Cca 1-2x týdně mražený Cyklop Údržba: nejsem si jist jak často kolik vody měnit. Na forech jsem našel například 1-2x týdně 1/2 nádrže, což mi připadá přehnané. Někdo naopak psal, že s externím filtrem vodu v podstatě nemění, což mi připadá opět extrémní. Viděl bych to na 1/3 nádrže každých 14 dní a molitanový filtr externí filtrace čistit lehce každý týden. Děkuji za vaše názory a připomínky!!! V.

Založil: Viktor » více k tématu (počet reakcí 15)

Barva ryb,a její sytost

Prosím vás čím nejlíp krmit,a kde to krmeni koupit pro Aulonocary red dragon,aby měli víc červenou barvu a jiné druhy aby meli sytejsi zbarvení,diky za info.

Založil: Martina J. » více k tématu (počet reakcí 8)

Je to nemoc?

Ahoj všem, nevím co to má u řitního otvoru. Vypadáta to jak vodnatá bulka u řitního otvoru. Poradíte někdo?

Založil: Marty » více k tématu (počet reakcí 7)

Je to nemoc?

Aulonocara sp. Rubin Red

Mám dotaz ohledně Tlamovece aulonocara Rubin Red je to masožravec,nebo všežravec? Viz přiložené stránky http://rybicky.net/atlasryb/tlamovec_aulonocara_rubin_red http://www.akvarijnirybyprodej.cz/akvarijni-ryby/aulonocara-sp--rubin-red-tlamovec-aulonocara-rubin-red/

Založil: tomzarka » více k tématu (počet reakcí 7)

Krunyrovec k Neolamprologus multifasciatus

Zdravim, rada bych nazor na nejakeho rasozraveho kamarada, ktereho bych mohla dat do akvaria k multikum. Multiku uz je asi 30, mozna vic, maji k dispozici celou plochu dna 120x60x50 a radi vyrazi i nahoru a sikanuji mi leptosomy. Bojim se ze ancik bude v noci rusit je nebo oni jeho, nebo ze jim bude lovit poter. Premyslela sem nad nejakym Otocinclus, jelikoz jsou malicci, ale nevim jestli to nebude to same v blede modrem. Rasa je hrozna, na zadnim i prednim skle, kam mimochodem vubec nedosahnu. A pri intenzivnim drhnuti maji leptosomy totalni infarkt, takze to delat nemuzu. Mam jeste na dne misto, kam bych mohla dat nejakou kontrapci, kde by se mohli pres den rasozravci schovavat. Co myslite, nejake zkusenosti s prizpusobivym druhem cumlaku? Dekuji

Založil: Beastie » více k tématu (počet reakcí 2)

Vydrží živé rostliny v akváriu s Malawi?

Dobrý den, řadu let chovám tlamovce. Nádrže mám zařízené spíše funkčně než okrasně. Nyní jsem si pořídil do obývacího pokoje nové 400 litrové akvárium a chtěl bych kromě ryb mít nádrž i osazenou rostlinami. Nevím, zda jsou mezi malawskými cichlidami, druhy neničící rostliny. Prosím máte zkušenost s chovem např. Labidochromisů, Aulonocar nebo Haplochromisů v nádrži s rostlinami. Děkuji za rady. Honza

Založil: Jan Pernecký » více k tématu (počet reakcí 62)

Společný chov Tropheus duboisi a Tropheus kasanga red rainbow

Mám 18 tropheusov v 180 litrovom akva 100x40x45 na dočasnú dobu nieje to problém ?

Založil: Denis Štefánek » více k tématu (počet reakcí 159)

3D pozadie priestor za ním

kupil som si 3D pozadie a mam tam maly priestor na jednej strane a chodia mi tam tropheusy vadí to ?

Založil: Denis Štefánek » více k tématu (počet reakcí 3)

Labidochromis caeruleus yellow

Zdravím, myslíte že může být tento černoploutvák čistokrevný? Asi to není uplně normální zbarvení že? Nebo je to výsledek nějakého X tého křížení? Co myslíte? Popř. napadá vás s čím by mohl být říznutý? Díky

Založil: RS » více k tématu (počet reakcí 5)

Prosím poraďte složení ryb

Do tohoto akvária... http://aukro.cz/obri-akrylatove-akvarium-40-000l-i4399764305.html btw vtip... aby mě nikdo nechytal za slovo :)

Založil: Luger » více k tématu (počet reakcí 2)

komorový externí filtr - optimální složení filtračních náplní

Prosím vás, jaké je dle vašich názorů optimální složení filtračních náplní u přepadového externího komorového filtru. Mám filtr 135x30x35cm na akva 850l, osádka 80 Tropheus. celkem 7 komor. V první u přívodu vody jsou keramické kroužky a v ostatních jen biomolitan.

Založil: Kropasow » více k tématu (počet reakcí 10)

bude stačit biomolitan jako filtrace?

Dobrý den, Budu zařizovat moje první Malawi 450l.Nechápu jednu věc co se týká filtrace.V odkazu níže píšete že máte naproti sobě 2 čerpadla AT-202.To stačí?Neni zapotřebí další filtrace?Nechce se mi dávat 8000 za venkovní fluval.Bude stačit biomolitany 9×10×30cm.Máte molitany nějak maskované?Díky moc za vaše rady http://www.wds.cz/tlamovci/forum_reagovat.php?id=69316

Založil: pepe14 » více k tématu (počet reakcí 2)

bude stačit AT-202?

Dobrý den Budu zařizovat 450 l tak zjišťuji a promýšlím co a jak:).Jedná se o moje první Malawi.Jak je to s filtrací u akvárii Malawi?v odkaze pod článkem píšete že máte 2*AT-202 naproti sobě.To stačí?Není zapotřebí jiný filtr?nechce se mi totiž dávat 8000Kč za nějaký fluval.Díky moc http://www.wds.cz/tlamovci/forum_reagovat.php?id=69316

Založil: pepe14 » více k tématu (počet reakcí 1)