Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ............... 288


Osadka v akva

Dobry den, chcel by som sa opytat, mam osdku ryb 10x paracheirodon innesi, 2x xiphorus helleri , 3x corydoras panda-corydorasy maju ohryzene chvostiky a fuziky-mohol by byt problem s niektorymi druhmi v tejto zostave?-ktore by im mohli ublizovat ak s tym mate niekto skusenosti. viem ze to neni o tlamkach :-) ale su to rybky :D vopred dakujem za odpoved

Založil: akvaman :-) » více k tématu (počet reakcí 2)

Tropheus Bemba

Zdravim všechny a zadam o radu mam hejno bemb 42 kusu ,plus asi patnact mesic satarych mimin vse bylo ok ale ted jse mi nektera rybky trou o kameny a dno a na dvou jsem spozoroval jakoby bili povlak a zvlastne plavou nevim jak a cim zacit lecit protože mi ctyri samice nosi dekuji za kazdou radu. vodu menim jednou za sedem dni trictvrte nadrze

Založil: milanteplice » více k tématu (počet reakcí 12)

Calvus vs Duboisi

Dobrý den,mám novou nádrž o rozměrech 110x50x50cm a rád bych do ní umístil Duboisi a Calvus.Poradte prosím po kolika kusech je ideální tyto ryby chovat a jestli mohou být spolu v jedné nádrži. Nejedná se mi o odchovy ale o pohledové akvárium. Případně prosím o návrhy ryb ke Calvusům do tohoto akvária. Díky

Založil: Jakob » více k tématu (počet reakcí 9)

Výměním labidochromis hongi red top

Dobrý den,vyměním labidochromis hongi red top 10kusů,mladé ryby ve velikosti 5-6 cm za nimbochromis venustus nebo za nimbochromis livingstonii také ve stejné velikosti a v počtu 10kusů.Jen osobní výměna nebo po domluvě mohu přijet po okolí Vsetína.Děkuji za nabídky.

Založil: Vilda » více k tématu (počet reakcí 2)

Velikost skupiny Tropheus duboisi

Zdravím, narazil jsem, mimo jiné zde na fóru, na informaci, která se mi jako teoretikovi zdá být paradoxní. Ideální velikost skupiny T. duboisi je zde doporučována o 20 či spíše 30 kusech, ačkoli existuje v literatuře se opakující informace, že T. duboisi v jezeře plavou jednotlivě nebo v menších skupinách několika kusů. Vím, že tu již tenhle rozpor byl před lety nadnesen, ovšem vysvětlující reakce ve smyslu, že nejde srovnávat biotop jezera a akvária mi nepřijde dostačující. Ve své akvaristické praxi se rybám snažím co nejvíce v akváriu přiblížit původní biotop. Jak fyzikálně-chemickými parametry vody, tak celkovým habitatem nádrže, stravou apod. Samozřejmě si jsem vědom toho, že vždy se jedná pouze o přiblížení tu blíže tu dále od přírodního prostředí. Jediný podle mého základní parametr, ke kterému se snad žádný akvarista chovající jakékoli ryby i třeba v několikakubíkových nádržích, je velikost nádrže, resp. prostor, který ryba obývá. Je právě zmenšený prostor akvária důvodem, proč je sociální chování tohoto druhu v akváriu jiné než v přírodě nebo je důvod jiný? Díky.

Založil: Pavel Ž. » více k tématu (počet reakcí 4)

akva 495l osadka

Dobrý den chtěl bych poradit s osádkou akva Malawi asi by to měly být Mbuny a nejaké druhy aby se mezi sebou nekřížily.Díky

Založil: bolek » více k tématu (počet reakcí 15)

Prosím o radu (opakující se zákal vody)

Mám aqua 120x55x60cm (cca.2 roky) s 3D pozadím a filtraci mi zajišťuje 4 komorový přepadový filtr o rozměrech 80x40x35cm čistím jej cca. 1x za 6 měsíců (samozřejmě ve vodě z akvária) . Rybí osádka 6ks Aulonocara sp. Rubin red a 14ks Labidochromis yellow (ryby také cca 2.roky). Výměnu vody provádím 1x týdně cca. ½ nádrže a krmím 3x denně v malých dávkách. Krmím vločkami Sera, Tropical a namáčenými granulemi Hikari (občas)+ mražený cyklop, dafnie a koretry (ty občas). V nádrži mám 1cm vrstvu bílého křemičitého písku frakce 2-3mm a 6ks lávových kamenů. Nedávno jsem měl obrovské zdravotní problémy a skončil jsem v nemocnici, kde jsem si dost dlouho pobyl. Bylo to tak rychlé a nečekané, že jsem nestačil předat instrukce a na rovinu, jsem vůbec rád, že žiju. Péči o ryby převzala manželka, která je ovšem naprostý laik. Od té doby mám následující potíže, které bych s vaší pomoci rád vyřešil. Po návratu z nemocnice byly ryby ve špatném stavu. Měly nafouklé břicha, s řitního otvoru visely průhledné výkaly. Vždy když prošla žena k nádrži tak rybky na její pohyb reagovaly. Myslela si, že vyžadují krmení a ona je v dobré víře krmila. Navíc pravidelná výměna vody v tu dobu bohužel nepřicházela do úvahy. No jinak to asi ani nemohlo skončit. Nasadil jsem entizol po dobu osmi dní, 1 tableta na 25l, včetně každodenní výměny vody a zvýšení teploty v nádrži na 33 stupňů. Potíže u ryb pominuly, ale vytvořil se zákal vody. Myslím si, že se jednalo o nálevníka (viz. metoda osvětlení nádrže baterkou). Řešil jsem to nekrmením ryb, nesvícením po dobu 3 dní a také jsem do nádrže použil peroxid dle rad na fóru. Poté jsem aplikoval Nitrivec, aby se mi nastartovaly bakterie ve filtru, neboť jsem se domníval, že došlo vlivem léků k zlikvidování bakterií ve filtru. Týden bylo vše v pořádku, voda křišťálově čistá, tak jak jsem byl zvyklý. Jenže zákal se mi v nádrži opět objevil, opět jsem aplikoval peroxid a zase byla voda jak ze studánky. Po týdnu se zákal začal opět vracet. Vyčistil jsem tedy teď o víkendu všechny bioakvacity ve vypuštěné vodě a opět stejná písnička. Prosím vás kolegové co dělám špatně, nikdy jsem tyto problémy neměl a nemám s tím zkušenosti. Prosím o radu jak správně postupovat v tomto případě, už jsem opravdu zoufalý. Mému zdravotnímu stavu ten stres moc nepřidává a místo abych měl z akvária radost, tak mě veškerá chuť něco dělat opouští . Děkuji moc za rady.

Založil: kuliny 1316 » více k tématu (počet reakcí 12)

Prasklé dno akvária

Dobrý den z příčné praskliny na dně akvaria uniká trocha vody je nutné vždy vyměnit celé dno nebo by stačilo důkladně přesilikonovat prasklinu mám atipické rohové 240l akvarium prasklina má as 15 cm.Předem děkuju za rady

Založil: cerv33 » více k tématu (počet reakcí 3)

Skladba ryb do nové nádrže 720 litrů

Dobrý den, zjišťují nějaké náměty na skladbu ryb do nové 720 litrovky. Učarovala mě Tanganika,ale chtěl bych nakombinovat více druhů. Líbí se mi Tropheusáci, ale pokud to chápu dobře,tak k nim se nic jiného než zase jiný Tropheus nehodí? Tak mi prosím poraďte a taky kde se co dá pořídit v okolí Prostějova.

Založil: Zdeněk Rytíř » více k tématu (počet reakcí 52)

TLAMOVCI,MLÉČNÁ VODA

AHOJ KLUCI, POTÉ, CO JSEM PO DVOU DNECH LEHCE NAKRMIL,PROBLÉM S VODOU JE TU OPĚT,NALIL JSEM PEROXID 3%,NECHAL DO DRUHÉHO DNE USTÁT A VODA JE STÁLE MLÉČNÁ.TAKŽE TEN NÁLEVNÍK TO ASI NEBUDE.NECHÁPU,CO JSEM UDĚLAL ŠPATNĚ S TÍM FILTREM?DĚLÁM TO VŽDY STEJNĚ.MÁM KOUPIT RADŠI NOVÝ FILTR?VYMĚNIT POLOVINU VODY,VYMÁCHAT FILTR Z JINÉHO AKVA,A NEKRMIT DVA DNI?POCHOPIL JSEM TO DOBŘE?

Založil: kkda@seznam.cz » více k tématu (počet reakcí 1)

Tak a už jen ryby...

Tak a už jen ryby...snad se povedlo...

Založil: VALENTINO » více k tématu (počet reakcí 14)

Osram Skywhite 880 vs. Philips 865 + Hagen Power Glo

Dnes mi umřela jedna zářivka Power Glo, mám ji ani ne rok. Svítila sice pěkně, ryby pod ní vynikly, ale za 400-500 jednu takovou zářivku za pár měsíců se mi kupovat nechce. Už dlouho uvažuju o tom, že kombinaci philips 865 + power glo vyměním čistě za osram skywhite 880, kde 4ks jsou jen o málo dražší než 1x power glo. Používáte je někdo? A jaké jsou vaše zkušenosti co se týká barevného podání, životnosti atd?

Založil: VGregr » více k tématu (počet reakcí 11)

okysličení vody u tlamovců

Dobrý den, mohl by mi prosím někdo vysvětlit jakým způsobem dochází k okysličení vody u tlamovců. V současné době vodu prokysličuji přes rampu ,která vhání vzduch do vody proudem.Chtěl bych tuto rampu umístit tak,aby pouze pohybovala hladinou.Jak se v tomto případě provzdušní voda děkuji

Založil: tomzarka » více k tématu (počet reakcí 8)

tlamovci,mléčná voda

Zdravím všechny,mám trofíky maswy v 550 litrů 45 kusů včera se mi po roce udělala ve vodě lehce světlé mléko, vyměnil jsem polovinu vody , vypral ve vypuštěné vodě filtr ale voda je pořád světle kalná(mléčná).Ryby žerou a chování je normální, nikdy se to ještě nestalo??? poradí někdo ? Předem děkuji

Založil: kkda@seznam.cz » více k tématu (počet reakcí 5)

UV lampa ATMAN W11

Zdravím, poradíte někdo, kde sehnat náhradní skleněné "tělo" UV lampy ATMAN W11?

Založil: Ivo Ries » více k tématu (počet reakcí 1)

vyber kysliku

dobry den chtel bych se zeptat jaky je vhodny kyslik na prepravu ryb zde na strankach jsou 4 druhy dekuji za odpovedi http://prodkatalog.linde-gas.cz/international/web/lg/cz/prodcatlgcz.nsf/docbyalias/nav_tech_plyny

Založil: sogun » více k tématu (počet reakcí 22)

Pozadí a jeho vztah k pH vody.

Zdravím, potřeboval bych znát názory zda jste se setkali s tím, že umělé pozadí ovlivňuje ph vody v akváriu směrem do zásadita. Díky HD

Založil: Hynek Dařbujan » více k tématu (počet reakcí 8)

OSÁDKA RYB DO RIA 240

TENTO TÝDEN BUDU OBJEDNÁVAT NOVÉ AKVÁRIUM JUWEL RIO 240 A RÁD BYCH SE PORADIL JAKÉ A KOLIK RYB MÁM POŘÍDIT. UŽ JSEM SI VYROBIL SKALKY Z PÍSKOVCE A VZHLEDEM K OBJEMU SKALEK A PÍSKU, MYSLÍM ŽE NA VODU ZBUDE TAK 100-120LITRŮ (VÍM ŽE TO NENÍ MOC, ALE BYT MI NEDOVOLUJE VĚTŠÍ...) RÁD BYCH MĚL TAK 4KS Altolamprologus calvus "Black pectoral" 2KS Julidochromis regani "Kipili" A 16KS Tropheus moori 'Kiriza',PŘÍPADNĚ NAMÍSTO Tropheus moori 'Kiriza' ,2KS Cyatopharynx furcifer "Karilani",2KSEnantiopus melanogenys "Kilesa" A 8KS Aulonocranus dewindti. A TAKÉ BYCH SE RÁD PORADIL JAKOU ZVOLIT NÁPLŇ FILTRU JUWEL Bioflow 3.0 A ZDA JE VHODNÉ POŘÍDIT DO NÁDRŽE Čerpadlo Hydor Koralia 3200. PŘEDEM MOC DĚKUJI ZA NÁZORY...

Založil: VALENTINO » více k tématu (počet reakcí 29)

co je toto za riasu?

https://www.youtube.com/watch?v=9uYxsAbeXL4&feature=youtu.be zdravim, ma niektonskusenosti s takymto niecim? akva 800litrov externy filter s prepazkami + cerpadlo osvetlenie povodne samostatne 8x LED chip 30W a do 3 tyzdnov sa podarilo na piesku vypestovat tento bordel. neskor namontovane trubice http://www.akvariumonline.sk/jbl-t5/6253-jbl-solar-color-ultra.html nasledovalo komplet vymena piesku za novy a svietenie iba trubicami. led vypnute. do 3tyzdnov znovu to iste. stretol sa s tym niekto?

Založil: mirec » více k tématu (počet reakcí 4)

Bílý písek a řasa

Zdravím, chtěla bych se zeptat těch, co používají bílý písek či koralit. Zůstal vám písek stále bílý? Po mých zkušenostech, rád zelená, v telece bylo na toto nedávno téma, že se od něj odráží světlo a ráda se na něj chytá řasa. U mě se to stále děje, ne moc, ale štve mě to. Je to většinou uprostřed, kde nejvíc svítí zářivky. Voda se mění pravidelně, co týden. No2,No3 taky v normálu, takže už to dávám za vinu tomu písku a přemýšlím, že ho vyměním za přírodní. Předem díky za odpověď

Založil: Karla S. » více k tématu (počet reakcí 36)

Osádka Akva 840l

Ahoj všem, potřeboval bych konzultovat / poradit se se zkušenějšími. Plánuji akva 840 l - 200 (délka) x 70 (hloubka, šířka) x 60 (výška), čístý objem tipuju někde okolo 700 l. Plánovaná startovací osádka: Pseudotropheus socolofi – 15x Labidochromis yellow – 15x Pseudotropheus Demasoni – 35x Psedutropheus sp. acei black (itungi) – 15x s ev. redukcí v budoucnu (asi hlavně ty Aceiky) Vidíte někde nějaký ev. problém ve složení nebo počtech? Alt pokud by bylo moc už na startu tak cca Demasonky 30x, ostatní po 10-12x (to je i cca plánovaný cílový stav) Díky za jakýkoli názor, radu, upřesnění.

Založil: Luger » více k tématu (počet reakcí 11)

Akva od firmy Pavlica akvarium

Zdravim, mate niekto akva od tejto firmy??? Ake ma meno na trhu, su ich akva kvalitne (sklo, lepene spoje)? Mam moznost kupit 1 rok stare akva o rozmeroch 120x50x50 od jedneho pana co ho mal na vytieranie diskusov za 30€. Je neposkodene bez viditelnych skrabancekov a je ako zadarmo :-) Mam ist do toho? Vopred dakujem za vase odpovede! http://www.akvarium-pavlica.cz/

Založil: Patrik11-neprihlaseny » více k tématu (počet reakcí 6)

Kontakt na chovatele tropheusů

Zdravím.Scháním kontakty nebo odkaz na web stránky chovatelu tropheusu.Jde mi o kvalitu a nevadí mi zajet kamkoliv v rámci republiky.Předem děkuji.

Založil: Sony-na mobilu » více k tématu (počet reakcí 90)

Osadka do noveho akva cca 400l

Zdravim, jsem tu novy a tak mne prosim hned nekamenujte:) Chci si zarizovat akva pro tlamovce cca 400l rozmery 120x60x60. Filtraci podle toho co jsem zde cetl bych volil externi filtr + Atman 202 s houbou. Jemny ricni pisek, nejake kameny atd.. premyslel jsem nad 3D pozadim ale to jeste musim promyslet. mozna jen neco z 50mm polystyrenu, nejakou slakni stenu ci neco podobneho. Nebo koupit tu peknou ""nesmrtelnou" tapetu od Juwelu :) Jde mi tale i o osadku akva, memu oku nejvice lahodi: 1. Pseudotropheus Saulosi 2. Tropheus Ikola 3. Tropheus Chipimbi 4. Tropheus Lunangwa 5. Tropheus Kasanga Co myslite, ktere z techto druhu bych mohl dat k sobe s tim ze asi urcite bych chtel Saulosi. Popripade navrhnete pocty. Dekuji za odpoved. Snad jsem nastinil svoji predstavu.

Založil: Phil0 » více k tématu (počet reakcí 18)

tropeusi plísen

zdravím všechny včera u mých tropeusů jsem zpozoroval podivné houpavé pohyby jako kdyby plavali proti silnemu proudu stažené ploutve čím dál tím víc se stupnující se otírání o všechno,menší zájem o potravu príznaky jak u krupičky ale není nikde videt. dnes u některých bemb našedlý povlak na hlavě takže asi bakt. písen?příčina bude nejspíš jejich dlouhodobý skoro třítýdení pobyt v 50litrovem barelu z důvodů nekonečného čekání na nové 480litrové akva (staré 400L odešlo po téměř 20leté službě povolil silikon)už jsem se radoval že to přežili bez ůhony.před 4 dny jsem je dal do nového.do včerejška byly všechny ok.aplikoval jsem dnes tetra Medica General Tonic trochu soli zvedl teplotu na28,vzduchuji.jedná se 4leté hejno tr.dubois maswa přes 20+dorost,a 3leté hejno tr.bemba 20ks+dorost a 4kusy dospělých lab.hongisveden u těch příznaky nemoci nejsou ,týká se to jen tropsů.prosil bych o doplnění případné rady ohledně léčby.tropsy jsem ještě nikdy neléčil (naštěstí nikdy nebyl důvod) a nejsem moc nadšen z chemie u tropeusů,snad to zabere.

Založil: tati » více k tématu (počet reakcí 16)