Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ............... 288


Vodivost vody

Zravím pánové, můžete mi prosím napsat, čím zvyšujete vodivost vody? Mám na vstupu nějakých 70-80µS, tvrdost kolem 16gH a PH 8. Děkuji

Založil: Honza T. » více k tématu (počet reakcí 8)

Led Osvětlení

Zdravím vás, co si myslíte o tomto osvětlení? http://current-usa.com/aquarium-led-lights/satellite-freshwater-led-plus/

Založil: Jeremy » více k tématu (počet reakcí 2)

Krmení blešivci (gammarus)

Chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti s krmením mraženými blešivci konkrétně pro ryby Aulonocara. Zkoušel jsem a ryby je žerou dobře, domnívám se, že se to blíží jejich přirozené potravě. Teď krmím tak dvakrát týdně. Když jsme měl přebytek sladkovodních krevet, tak jsme je občas zkrmoval a Aulonocary se po nich mohly utlouct. Další dotaz - doporučíte mi nějaké granule pro roční Aulonocary jako doplněk k Sera San a Sera Vipagran?

Založil: TV » více k tématu (počet reakcí 2)

nevím si rady... nemoc?

Ahoj, mám už asi rok akvárko (400L) nejdřív jsem tam měl paví očka nějaký neonky, skaláry, ancistrusy a knim pár žraločích parmiček... ano, přečet jsem nejdřív tolik, kolik jen málo kdo, než jsem se do toho pustil, a ne ryby se nešežrali a bylo jim dobře.. za ten rok jsem postupně nastudoval hromadu věcí, ale nemoci jsem moc nestudoval protože mě nezasáhli... jenže mít v tak velikém akva takové pidi-ryby mě nebavilo a začal jsem studovat tlamíky... místo vnitřního filtru koupil Eheim 600.. myslim že to je pro 380-600 litrů.. nechal ho zaběhnout a pak vyndal vnitřní filtr.. a zařídil malé druhé akva kam sem přesídlil paví oka a neonky... před měsícem a půl jsem nakoupil 3 modrý ( Socolofi ), 2 žlutý ( L. yellow ) a 2 H. venustus... všechno v pohodě, našli si úkryty, plavou dole a uprostřed... skalárám neudělali ani prd a parmiček si nevšímaj.... ano, čet sem že to tak nemá bejt, že je to prej zrůdnost atd.. skaláry sem chtel vyndat, kdyby se něco dělo, ale oni spolu ty rybyčky prostě fungujou, nic si nedělaj a v pohodě žijou... hned po koupení se jeden modrej choval divně, občas se otřel o písek... postupem času to dělal víc.. čet sem dost, ale asi né na správných místech, protože se všude dočtu odpovědí akorát: máš malý akvárko... máš moc ryb.. seš uplně blbej, osol vodu... použij esha exit a 2000.. máš blbej filtr, ses blbej atd.. jo a vlastně pak ješte.. seš blbej, máš malý akva a furt dokola... takže se nikde nedá porádně najít odpověd... proto píšu sám sem a doufám, že nebudu poslouchat podobné věci.. chyb v mixování ryb jsem si vědom, akva mám obrovský, filtr ještě větší! jo a abych nezapoměl, menim jednou tejdne 50% vody.. a všechno další dělám jak mám.. nebo jak sem přečet za rok čtení jak se dělat PREJ má... tak jsem to léčil esha pomalu všim a solí... výsledek 0... Rybyčka navíc začala dostávat jakoby elektro šoky... prostě jak kdybych jí připojil na hlavu a na ocas elektrodu, a prohnal proud... strašně rychlý vybrace.. dala by se v tu chvilku s prominutím považovat za vybrátorek. tu chvíli se trochu nahne doleva nebo doprava ( jako když se potápí loď).. měla to furt jen jedna modrá tak jsem si řek, že je to asi genetická chyba... před 14 dnama jsem přikoupil 2 Melanochromis johannii. a před týdnem po tom co se chovali normálně je přidal k osazenstvu.. no a začali se dít věci.. ted se otírají modráci i žlutáci... H. venustus to udělá jednou za den.. johannii, ten zatím jen jeden vybruje... na rybách nejsou vidět fyzická poškození.... ani nějaká nemoc.. pouze žlutáci občas vypadají jako když mají těžší ocas než hlavu.. ale pak sou zase celej den normální tak nevim... jeste.. voda +- tvrdá jak by měla být PH to samý...

Založil: disetronic » více k tématu (počet reakcí 17)

Prosím rychle!!

Lidi pomozte přez noc se mně seknul filtr a našel jsem všechny tropheuse u vrchu hladiny lapající po dechu vertikálně hlavou nahoru rychle mněním vodu prosím radu!!!

Založil: Macikk » více k tématu (počet reakcí 41)

"kanarci" v akvariu

Zdravim, poridil jsem si L sumce a rad bych k nim do akvaria dal nekolik ryb citlivejsich na vodu, ktere by me vcas upozornily na problemy.... Doporucite mi nejake takove? Dekuji

Založil: Honza T. » více k tématu (počet reakcí 1)

NITRIFIKACE - kdy začne? :)

Ahoj, máte někdo zkušenost s "pozdním" nástupem nitrifikace? Mám úplně novou nádrž 210x60x70. Je napuštěná od 8.5. a zatím jsem s NH3 i NO2 na neměřitelných hodnotách :( Celou dobu jede filtr, topím na 26°C, lehce krmím prázdnou nádrž a vzduchuju jak drak. Podle všech teorií už by dávno měl vyletět amoniak a mělo se tvořit NO2. Asi 3 dny zpět jsem si sehnal bordýlek ze zaběhnutého filtru a stejně nic a nic a nic ...

Založil: Vilém » více k tématu (počet reakcí 42)

Rozběhnutí nového akvaria 240l

Dobrý den. Zakládám nové akva 240l a mám takový plán.V zaběhnutém 100l akvariu mám již měsíc instalován nový filtr Eheim professionel 3 2073 02/ 350L (samozřejmě souběžně se starým filtrem) a mám v úmyslu do nové 240 použít celý obsah vody ze 100 litrového akva s nově zaběhnutým filtrem Eheim professionel 3 . Zbytek vody doplnit novou vodou.Za jak dlouho by jste osadily ryby.Já bych si myslel že mohu druhý den Děkuji

Založil: MJ » více k tématu (počet reakcí 4)

Tropheus krmení

dobrý den,chtěl jsem se zeptat,jestli můžu tropheusům dávat artémii nebo stačí klasika sera flora+cyklop!? díky

Založil: roman pernický » více k tématu (počet reakcí 14)

Knihy o petrochromisech

Zdravim, znate nejake knihy o petracich ? Zkousel jsem neco sehnat na netu, ale nic moc informaci tam neni. Hledam zvlaste informace o Petrochromis sangala, red bulu point a famula. Dikec

Založil: melanochromis » více k tématu (počet reakcí 6)

Dodavatelé tlamovců do Sklorexu

Dobrý den, máte někdo kontakt na dodavatele. Děkuji

Založil: martinmacka » více k tématu (počet reakcí 4)

Nové akva - Tanganika

Zdravím, V dohledné době budu pořizovat nové akvárko o rozměrech 150x50x50 a potřeboval bych poradit. 1) Filtrace Chci čistě vnitřní filtraci. Počítám se 2 čerpacími hlavami, ale nevím o jakém výkonu a jaké kostky k tomu. Doma mám Atman at-200 s kostkou č. 1. Bude to použitelné s přidáním at-202 nebo raději pořídit dvě at-202? Nebo úplně něco jiného? 2) Ryby Chtěl bych Tanganiku, do které chci přestěhovat svou kolonii N. multifasciatus (7 dospělých + cca 15-20 mladých) A k další osádce uvítám jakékoliv rady. Měl jsem představu o: neolamprologus brichardi altolamprologus calvus altolamprologus compressiceps cyprichromis leptosoma Půjde to k sobě a v jakém počtu? Případně něco doplnit? Díky.

Založil: Drobz » více k tématu (počet reakcí 1)

Stmívání akvarijních zářivek

Zdravím vás máte někdo zkušenosti ze stmívači, zjistil jsem že se mi ryby lekají a jedna už to špatně nese. Máte někdo nějakou radu popřípadě i odkaz na stránku. Předem děkuji

Založil: Jeremy » více k tématu (počet reakcí 21)

Lupnutí akvária při napouštění

Koupil jsem rok staré akva 200x60x60 a v garáži, ještě než ho dám do obýváku jsem ho pro jistotu napustil. Asi v půlce napouštění se ozval takový divný zvuk, jako když se něco zlomí, takové dosti hlasité lupnutí. Stalo se mi to kdysi u akvária 80cm dlouhého (tam to nebylo tak hlasité, asi, že bylo menší akva), ale tam jsem to neřešil, neteklo, tak v pohodě. Ale u tohoto macka bych se nerad vyplavil. Akváriu po napuštění nic není, není nikde prasklé ani neteče. Je na kovovém stojanu, na kterém je položená dřevotříska a na ní linoleum. Prosím o uklidnění, že se nic nestalo :-) Jinak obě akvária mají boky nalepené na dno, ne boky okola dna.

Založil: ms » více k tématu (počet reakcí 14)

Jikry co samice vyplivne..

Ahoj moje samice kdyz sem sedel u akva pac tam mam komp jsem videl ze samice nosici black acei najednou - poušti,ztraci jikry jedna se o samici co jeste nenosila , bylo mi to lito a jelikoz sem sedel u akva vzal sem sitku a co sem videl jsem vylovil ...samice nosila cca 3 dny , dal jsem je do druheho akva kde mam mlady cca 0,5-2cm , nejdriv sem se dle navodu na netu snazil pro ne vytvorit umele tlamky ...ale moc se mi neosvedcilo nevim jestli moji neprofesionalitou nebo... tak jsem se na to vyprd pac mi jikry plesnively ac sem se snazil jakkoli ... zbyle co vypadali ok jsem proste zavesil do sitky na ryby nad vzduchovani a sice ubohy pocet z 20 jiker co jsem vylovil dnes 3 po cca 12 dnech maji vacek ocicka a telicko ... doufam ze vydrzi ...je to jako maly zazrak pozorovat :-) ...:-) Co vy na to myslite ze to zvladnou ? tri prtata .

Založil: Minecraft » více k tématu (počet reakcí 3)

Co je to za druh tlamovce?

Zdravím borci, můžete mi někdo poradit, o který druh tlamovce se jedná? Mám takový tip na Demansoňáka, ale nejsem si tou barvou úplně jistý. Díky borci.

Založil: john123 » více k tématu (počet reakcí 7)

tlamky se schovavají

Zdravím chtěl jsem se zeptat co dělat když se mi ryby při sebemenším pohybu před akváriem ihned schovají akva je 580L JE TAM ASI 20 ks Zebry možná je to počtem ryb ale nevím.Taky co listuju n anetu po foto akva tak většina akvarisů má jen pár kamenů já jich tam mám docela dost pomalu celé dno zakryto

Založil: juric36 » více k tématu (počet reakcí 13)

Onemocnní v akváriu - nejspíš ichtyosporidióza

Dobrý den,mám 200l akvarium stlamovci a asipřed dvěma dny sena rybách objevily bíle tečky, ryby plavou trhavým pohybem, a některé jen postávají u dna, co se týče jídla moc se k němu nemají,zatím žádný úhyn.V akva mám ještě ancistrue a jednoho gibbicepse.Vodu jsem osolila a část vyměnila. Prosím o radu, nerada bych o ryby přišla, mám koupit nějakáléčiva a vyměnit vodu ve filtru, nebo důvěřovat soli ? Děkuji za jakoukoliv odpověď.

Založil: Olča » více k tématu (počet reakcí 1)

Co je to za rybu - kříženec?

Zdravím všechny a prosím o radu.Tahle ryba by měla být Labidochromis caeruleus, ale zatímco všechny ostatní v hejnu mají černý pruh na hřbetní ploutvi a sem tam tmavou skvrnu na těle, tak tahle nic a má příčné zlatooranžové pruhy. Je to úplně jiný druh, nebo třeba kříženec? Poznáte to někdo? Co s ní mám dělat? Ryby nejsou od chovatele, ale pravděpodobně z velkochovu zakoupené přes člověka, co nám zakládal akvárko. Díky.

Založil: Elenloth » více k tématu (počet reakcí 23)

Co je to za rybu - kříženec?

Osazenstvo Malawi

Zdravím přátelé. Jaký je to prosím nápad dát do 600l akva toto osazenstvo: 10x pseudotropheus king size 10x iodotropheus sprengerae 10x aulonocara lemon 10x pseudotropheus marmelade ob 10x Aulonocara red dragon 10x Labidochromis yellow 10x Otopharynx lithobates 10x Sciaenochromis fryeri Děkuji mnohokrát za Váš čas

Založil: Milan Kníže » více k tématu (počet reakcí 2)

Nové akvárium pro tlamovce

Dobrý den, zakládám nové akvárium pro tlamovce o rozměrech 160x60x65(dxšxv), můžete mě poradit jaké druhy k sobě aby se vzájemně snášely a nebyl žádný problém?Mám představu 4-5 druhů po 15 ks. Pokud máte někdo kontakt na někoho kdo prodává tlamovce za rozumnou cenu budu rád. Jsem od Havl.Brodu. Díky Petr

Založil: petrjanda » více k tématu (počet reakcí 3)

Samice asi nosí

Před týdnem jsem pořídil skupinku tlamovců saulosovych, a jedna samička se mi nezdá, je možné, ze by nosila jikry když ma sotva 5 cm?

Založil: Pavs » více k tématu (počet reakcí 35)

Vtipy (o rybách)

Tak mě napadlo ,že bysme se tu mohli neodborně pobavit :-) tak já začnu : Vyloví rybář zlatou rybku...ta nabízí splnit 3 přání,jenže rybář je spokojený,bohatý šťastně rozvedený a má pěknou milenku...a chce mít klid na rybách,tak jí jen hodí zpátky a jak tak rybka žvatlá a děkuje mu chce plnit ty přání,tak jí jen tak na půl huby povídá : neser... ... a zlatá rybka za týden praskla :-)

Založil: KOMOŇ » více k tématu (počet reakcí 24)

mražený cyklop

Dobrý den,máte prosím někdo zkušenosti s touhle firmou ohledně mraženého krmiva!? (chtěl bych si tam objednat mražený cyklop 10kg) www.nakrmryby.cz, děkuji

Založil: roman pernický » více k tématu (počet reakcí 10)

Převoz velkého akva na vozíku

Má někdo zkušenosti s převozem akvária 200x60x60 na přívěsném vozíku? Stačí podložit nějakou matrací a na boky polystyren? Přežije to menší skok , třeba na železničním přejezdu? Díky.

Založil: Michal789 » více k tématu (počet reakcí 3)