Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ............... 288


samice nosí jikry

Dobrý den..dneska jsem si všiml že Dobrý den..dneska jsem si všiml že samice sciaenochromis fryeri iceberg nosí v tlamce jikry a nevím jak dlouho je tam má.Poraďte mi prosím kdy a jak zasáhnout(nebo jestli odlovit samici a kdy provést odlov) abych měl šanci odchovat malé rybičky.V akváriji mám dva druhy tlamovcú a cichlidy tak si myslím že by tam neměli šanci přežít.Nemám s touto situací žádné zkušenosti,stalo se mi to poprvé tak děkuji za každou radu....

Založil: Pavel Š » více k tématu (počet reakcí 6)

zarybnění 530 l nádrže

Zdravím přátelé, chci se zeptat kolik můžu mít ryb v biotopu malawi. Po pročítání netu jsem našel nějaké vzorečky, ale vlatní zkušenosti by byli lepší. Nádrž: 530 litrů, ryby: M.maingano vše cca 5-7 ks Astalotapia Latifasciata Haplochromis ch.44 Pseudotropheus Elongatus Pseudotropheus Acei Black Julidochromis Malieri 1ks ancistrus Dohromady asi cca 35 ryb. Ryby mám od chovatele a nejsou vůči sobě agresivní. kolik je možné mít kusů v takové nádrži?

Založil: twigac » více k tématu (počet reakcí 8)

Prosím o vaše zkušenosti s LED osvětlením

Zdravím vás, chci se zeptat na vaše názory a vaše zkušenosti s LED osvětlením akvarií.

Založil: Jeremy » více k tématu (počet reakcí 9)

Křížení různých druhů ryb ve společné nádrži

Chtel bys se zeptat jestli se mi budou mezi sebou krizit druhy tropheusu kiriza duboisy moori moliro dekuji za rady

Založil: zdenda » více k tématu (počet reakcí 232)

Prosím o pár rad.

Dobrý den přeji všem, koupil jsem si akvarium Juwel vision 260L, original filtraci jsem demontoval a pořídil jsem si Eheim profesionel 3 2075, jako písek jsem zvolil křemičitý světlý přírodní 1.3mm až 2mm, dekoraci jsem koupil: lávové kameny ruzné velikosti a děrované další kameny jsou duhové buď vápence či pískovce ale spíše pískovce, pozadí jsem nakonec vyřešil od back to nature slimline basalt gneiss ale cena mě málem položila :-), pořídil jsem též alespoň do začátku pár anubiasů, a teď pomalu vše dávám do kupy ale nejsem si jist zda jsem již neudělal někde chybu a potřeboval bych vaše názory a rady co s vodou (ph, kh, zda solit atd., zda k filtru řešit nějaké vzduchování či nějaký difuzer, prostě rady vás zkušených akvaristú. Předem děkuji za jakékoliv rady začínajícímu akvaristovy s malawi

Založil: JeremyD » více k tématu (počet reakcí 36)

Môžem dať kraba malawi k PSEUDOTROPHEUS

Zdravim chovam cichlidy konkrétne pseudotropheus chcel by som do akvaria pridat kraba z jazera malawi niekto kto má stakym chovom skusenost poradte môže to tak biť

Založil: J.S » více k tématu (počet reakcí 7)

atman at-201

Zdravim, dnes mi přišel domu, ale nepridava mi vzduch a tou hadickou na prisavani mi teče ven voda. Ješte to prislo v krabyci na ktere je jina firma i jine označení pridam foto. Máte stim někdo skusenost ?

Založil: v.s » více k tématu (počet reakcí 5)

SKLADBY RYB DO 600L AQ

Ahoj, chtěl bych poprosit o pomoc při sestavě osádky:-) Mám AQ 200x50x60cm, tedy 600l. Rád bych, aby to bylo pestré. A chtěl bych bíložravé druhy. Mám na seznamu tyto, ale nejsem si jistý a počty: PSEUDOTROPHEUS sp. "Elongatus Mphanga" LABIDOCHROMIS YELLOW LODOTROPHEUS SPRENGERI LABIDOCHROMIS HONGI - Red Top ALONCARA MARMELADE PSEUDOTROPHEUS SAULOSI – Coral Red TROPHEUS DUBIOSIS Děkuji:-)))))

Založil: thommis » více k tématu (počet reakcí 26)

Ztráta výkonu filtru Fluval 305

Dobrý den, fluval 305 v provozu cca 7 let, funguje s předfiltrem-vyprán včera, údržba pravidelná, poslední cca před 2 týdny přesto na výtoku je množství vody minimální.Změna chodu je pouze ve zvýšené hlučnosti filtru, vrtulka na hřídelce se točí,ale jak uvadím je hlučnější než obvykle(jakoby vakl).Při spuštění jede na 100% potom se ale výkon sníží jako bych ho "přišktil" na vstupu na minimum.Stav hadic neznám. Pomohla by výměna vrtulky, osičky nebo je to celé v háji?? Děkuji, p. T.

Založil: Pan Tau » více k tématu (počet reakcí 13)

filtrace do akvária 540-600l???

Zdravím:-) rozhodl jsem se pořídit akvárium 54O-600l, přeci je to už velký kolos, rád bych se poradil ohledně filtrace. Rád bych ji řešil vnějším filtrem, jak z důvodu estetického, tak aby nezabíral místo uvnitř akvária. Děkuji Tom

Založil: thommis » více k tématu (počet reakcí 12)

chybí baktérie ve filtru

Zdravím, mám v provozu 6 měsíců nádrž o objemu 400L,22 ks ryb o velikosti 6 -12 cm Malawi,filtr Eheim 1200l kanystrový a vnitřní 800L,PH 8,2,tvrdost vody 5°,NO2-0,NO3-70 a výše,dno křemičitý písek 1.2mm,výměna vody 1 týdně-100l,osvětlení led.V nádrži a ve filtrech se netvoří baktérie ani když je 2 měsíce nečistím a jsou úplně čisté.Nepomůže ani dodáni bakterii.Na sklech ani kamenech není žádna řasa.Abych udržel NO3 v přijatelných mezích musím použivat pro filtraci ZEOLIT. Josef

Založil: pjpepino » více k tématu (počet reakcí 16)

jaky pocet kamenu a jak cistite pisek?

Zdravim, poridil jsem si 300l.(120x50x50) akvarium, ve kterem chovam cca 35 ks Tropheus Ikola. Vytvoril jsem v nem skalku z lavovych kamenu a na dno jsem pouzil jemny pisek. Procitam tu prispevky a chtel bych se zeptat na dve veci: Kdyz mate v akvariu jen par samostatnych kamenu (aby se mezi nimi neusazovaly necistoty) plavou vam ryby nebojacne po celem akva? Puvodne jsem totiz pouzil take jen par kamenu, ale ryby se zdrzovali jen v jejich blizkosti a vypadaly ve stresu, ze se namaji kde schovavat. Kdyz jsem vytvoril skalku, je vse ok, ryby plavou po celem akva a neboji se ani k hladine. 2.otazka: jak cistite jemny pisek??? Driv jsem mel v akvariu drt. Pri odkalovani z ni vzdycky vylezla spousta necistot a po naplneni kyble mela voda barvu kavy... kdyz cistim stejnym zpusobem pisek, je voda jen lehce nazloutla a nejsou v ni zadne vykaly...tak se bojim, ze vsechny zustavaji v akva, rozkladaji se a me cekaji problemy s kvalitou vody... Moc dekuji za vsechny rady.

Založil: Ondrulin » více k tématu (počet reakcí 5)

akva bez zarivky

Zdravím všechny, odjíždím pryč a odešla mi zářivka na 200L akva s malawi. Jen dospělé ryby. Vydržej rybky bez světla 1-2 týdny? Nemám čas to již řešit...DIky za rychlé rady

Založil: Ondys » více k tématu (počet reakcí 1)

Pomoc umiraj mi rybky

dostala jsem rybky malawi před pul rokem neco sem si našla jak se starat a vše šlo dobře byli v pohodě jen mi přišli moc vystresovaný v poslední době ale ted nastal problem maj tmavé žábry a k žradlu se taky nehrnou ale voda ma spravny ph i teplotu a z 20ceti už 4 mrtvé a 1 leží na dně. prosim pomoc nevim co mam dělat.diky za každou radu .jita

Založil: destovka » více k tématu (počet reakcí 9)

Nosí nebo nemocná?

Zdravím. Prosím o radu. Jedna ryba je pod tlamkou taková nafouklá. Jako by měla vole. Jinak nafouklá není. Vypadá tak nosící samička, nebo je to příznak nějaké nemoci? Mám ryby v akvárku týden, tmavě zbarvená je zatím jenom jedna, mají cca 6cm. Přijde mi nepravděpodobné, že by se ryby vytřely. S tlamovci začínám, tak jsem nosící samičku nikdy naživo neviděla. Díky za rady.

Založil: Elenloth » více k tématu (počet reakcí 5)

Filtr do akva 420l

Zdravím, zařizuju si nové akvarium s tlamovci o 420l. Zatím nemám nakoupenou žádnou techniku, přemýšlela jsem o filtru TetraTEc EX 1200, ale dočetla jsem se pár špatných referencí, a tak prosím o radu, nebo zkušenosti s tímto i jiným filtry. Předem děkuji za každou odpověď.

Založil: Olča » více k tématu (počet reakcí 15)

Pohlavní dospělost u rybek z Malawi

Mám Aulonocary fire fish možná tak 7 měsíců staré a pozoruji u dvou samic, že mají větší vak pod hrdlem a straní se ostatních i krmení. Je možné že už by držely jikry? Naopak u Aulonocara maulana nejsem zatím ani schopen rozpoznat pohlaví. Kdy Aulonocary, ( nebo příp. Mbuny) dosahují pohlavní zralosti?

Založil: Ronin » více k tématu (počet reakcí 8)

Kožní onemocnění - Aulonocara sp. Lwanda

Prosím o pomoc s případnou identifikací onemocnění. Ryba na snímku je mladá Aulonocara Sp. Lwanda, co je na ní špatně asi pozná každý. Objevil jsem to včera, ale rozsah byl mnohem menší - jen kousek pod hřbetní ploutví, vypadalo to jako odřenina. Dnes je to mnohem větší, u jiných ryb jsem nic podobného neobjevil. Ryba se jinak chová normálně alespoň co mohu soudit - neschovává se, nepolehává na dně, barvu má stejnou jako ostatní, potravu přijímá bez problémů. Ryby v nádrži mám něco přes měsíc, zatím přežili všechny bez jakýchkoliv problémů. Parametry vody v nádrži jsou: PH 8,2-8,5 KH 12 GH 10 Teplota 27-28 NO2 0 NO3 do 25 Pravidelná výměna poloviny vody každý týden, dostatečně výkonná filtrace, krmení už cca dva roky mraženým krmivem ze stejného zdroje, do teď bez jediného problému, dále krmím Sera San, Sera Vipan. Ve sledovaném období nedošlo k žádným změnám v nádrži ani k žádným nehodám nebo zásahům, potyčky mezi rybami taky nepozoruji. Akva má cca 800L, je v něm 50 ks ryb do velikosti 7-8cm. Dál už nevím co bych napsal. Nemoci se mi prozatím vyhýbali vždycky takže nemám moc zkušeností s léčením a diagnózou. Díky za pomoc!

Založil: VGregr » více k tématu (počet reakcí 3)

Nemocné Tropheusy. Jak je vyléčit v akváriu?

Ahojte, nedavno jsem si poridil nove ryby (Neolamprology leulepi)do akvaria, ke mam jiz delsi dobu Tropheusy a Labidochromisy. Blbec jsem je nenechal v karantene a rovnou je dal do akva. Zhruba po 14 dnech zacali jeden po druhym hynout Tropheusove. Nezrali, byli stranou, vetsinou u dna, zrychlene dychani, lehce nafoukla bricha,vlaknovite vykaly. Usoudil jsem, ze maji bicikovce a nasadil jsem Entizol. Presto postupne vymreli vsichni tropheusove. Labidochromisy i Neolamp. zustali vicemene v pohode (kazdopadne neumreli)a uz vypadali zdrave. Zerou. Po 14 dnech jsem koupil nove tropheusy a pribeh se opakoval.. :-( Prosim poradte mi, jak nejlepe vydezinfikovat akva, abych mel jistotu, ze je nemoc pryc? Zatim jsem ho komplet vypustil, vymyl hodne slanou vodou vcetne filtru, vsechny dekorace jsem radne vydrhnul pod horkou vodou. V akva mam 3D pozadi, tak jsem se bal pouzit SAVO, ktere mi casto doporucuji, aby se do nej nejak nevsaklo a nedelalo pozdeji neplechu. Ted mam zbyle ryby jiz 3 tydny zpet v akva a vse vypada v poradku. ALE...myslite, ze je uz bezpecne poridit si nove Tropheusy? Co pro to muzu pripadne jeste udelat? Neni zvlastni, ze se nemoc dotkla v podstate jen Tropheusu? Velice dekuji za rady a pripominky.

Založil: MrRema » více k tématu (počet reakcí 67)

Čím krmit malé Venustusy? Umíraní..

Zdravím. Po pár letech si sem jdu opět pro radu. Už nevím, co mám dělat dál. Před časem jsem vyklepal ze samice cca40 malých rybek, ale teď jich mám tak okolo 10ks. Po pár dnech vždy nějaké umřely. Hledal jsem příčinu v NO3, ale tu ted vylučuji, hlavně by rybky asi umíraly ve větších počtech a né po 1, po 2ks. Vodu měním max 1/2 nejdéle po 10dnech. Akvo je 75x50x50cm. Vodu testuji quick testem esha. Topítko 300W na 25C. Včera jsem při výměně zjistil, že jsem měl dost vysokou hodnotu Kh, tak nevím, jestli to mohla být jedna z příčin. Tuto hodnotu jsem nějak přecházel, ale vím, že při odchovech by měla být co nejblíže přirodní vodě. Kh jsem snížil na spravnou hodnotu. Ph je okolo 8. Z kraje jsem rybkám dával rozmačkaný kril, ale ten jsem pak radši vyřadil. Nevim, jestli nahodou neobsahuje větší množství soli a nevím, jestli to rybkám může škodit. Zkoušel jsem i artemie, ale dočetl jsem se něco o tom, že mají nějaký krunýřek nebo co a to těm mrnousům asi taky svědšit nebude. Každopádně jsem si řekl, že by jim nemělo ublížit krmení rozmačkanými černými komářími larvami. Takže krmím jen tímto. Bál jsem se, jestli se třeba nepřejedly, ale když jsem viděl rybku umírat, nebo našel mrtvou, tak byly vždy bez plného bříška, tak važně už nevím. Na Kh jsem přišel včera až po tom všem, tak nevím, jestli to teď bude v pořádku. Rád bych zjistil, čím je nejlepší tyto malé dravce krmit. Případně pokud vás napadne proč umírají, nebo co dělam špatně, tak budu vděčný. Včera jsem totíž vypustil dalších asi 200ks a nerad bych, aby se to opakovalo. Jinak mám s nima i malé Gibberosy které neodchovávám poprvé a s těma nemám žadný problém, ale těm to vyšší Kh nevadí. V akváriu je kostka biomolitanu s atmanem a malý vnitřní fluval. Oba filtry jsou se sníženým průtokem, aby to rybky nevysilovalo. Moc díky za rady.

Založil: Myšák84 » více k tématu (počet reakcí 13)

Tropheus bemba

Jiste se tady najde někdo kdo mi poradi. Mam hejno bemb 42kusu jsou 18-15mesicu stare,ziji v nadrzi 400L jsou v super kondyci docela se i často trou ale po 6-8 dnech to asi sežerou.Jsou ještě mlade? Vodu menim po 7dnech ulku nadrze ,teplota je 26-27 nikdy ne vic nebo min. Ph mam kolem 7_8. Dekuji za vase rady Milan

Založil: milanteplice » více k tématu (počet reakcí 50)

prosím o určení pohlaví

prosím o určení pohlaví nechtějí se mi vytřít tak si říkám jestli tam nemam jen samičky tohle by mohl být samec

Založil: kili » více k tématu (počet reakcí 6)

Povlak na hladině akvária

Prosím poraďte, před pár dny jsem zařidil akvárium pro mladé tlamovce, dal jsem vodu z normálního akva a trochu nové, do akvaria sem dal pár kamenů a škebli, na druhy den voda smrdela a na hladine se objevil bílý povlak ktery po doteku popraskal, vše jsem vyndal vyvařil a umyl, škebli ktera smrděla nevic a nejspiz byla puvodcem toho povlaku jsem tam nedal, ale povlak se obevil znovu, jak se ho mam zbavit? A mohl by tento povlak udelat neco mladym tlamovcum a samici kterou do nej dam dokud plade nevypusti? Děkuji za všechny rady.

Založil: Honzas » více k tématu (počet reakcí 4)

Help chcipaji rybky

Ahoj, poradte mi nekdo. Dnes koukam do akva a jedna zebra nafoukla, jak kdyby byla ucpana, trochu ma vybouleny konecnik. Vcera jsem nicim nekrmila, takze zradlem to urcite neni. Hodnoty vody jsou ok, mozna trochu vyssi Ph, ale to mivam casto. Vodu jsem menila v pondeli a to 2/3. Krmim normalne Serou Flora. Ryby mam cca necely rok a jeste mi zadna nechipla. No a ted momentalne vidim stejny priznak u Saulosky, behem par hodin. Lezi na dne schovana, nafoukla zatim neni, ale uz to jde trochu poznat, ze bude. :(

Založil: Mona » více k tématu (počet reakcí 7)

velikost akvaria

Tak my máme akvárium 250l, a ryb tam je cca 60/70kusu (malawi).. Kupovali jsme je jako hejno o 50kusech po 5 od druhu. A tím pádem se nám nepobíjej mezi sebou. Topné tělísko nemáme a rybky se krásně třou, dá se říc že neustále a tak je milé vidět pak z ničeho nic nové malé rybky :) pořídili jsme venkovní filtraci (soudek)a voda je průzračně čistá bez pravidelného odpouštění a odkalování. Dá se říct že do akvária vůbec nezasahujeme.

Založil: aduš » více k tématu (počet reakcí 3)