Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ............... 288


Přetmelení nového akva

Ahoj, mám novou nádrž 400L a pro jistotu bych chtěl dno nádrže zevnitř ještě trochu přejet silikonem, hlavně u rohů. U starší nádrže jsem měl dno poctivě vysilikováno a u nové je tak 2mm spára, je to prakticky slepeno jenom na tloušťku skla. Myslím že Wladys to taky dodatečně dělal. Nádrž mám od Faraa. Máte s tím někdo zkušenost.

Založil: vikánek » více k tématu (počet reakcí 2)

Nové akvárium

Zdravím všechny, konečně mám doma povolené zakoupení nového akvária. Max délka 150 cm, max hloubka 60 cm. Proto hledám nějakou dobrou osobu, která se mnou bude mít trochu strpení. Bydlím v OV Porubě. Určitě preferuji Malawi, nebo Tanganiku. Doma mám 50 l akvárko s Neolaprologus Multifasciatus, takže žádné zkušenosti s tak velkým akvárkem nemám. Nechám si poradit ve všem, včetně filtrace, osvětlení, či druhů ryb. Hlásí se někdo??

Založil: Didin » více k tématu (počet reakcí 3)

Problem z z yellowkami

Dobrý deň prosim Vás mam problém že mi behom týždna umreli 3 mlade yellowky... A neviem tomu zabraniť... Vsetky 3 som videl cez deň lezať na dne akvaria a tazko sa im plavalo a rychlo dychali.... Teplota vody je stala 26 stupňov ..akva je cistene kazdy tyzdeň+ čiastočna vymena vody. Prepačte ale neviem čo vsetko tu mam napisať aby ste mi pomohli... Na vsetko odpoviem.... Ďakujem za pomoc

Založil: Mlok » více k tématu (počet reakcí 11)

Portál Malawi-Guru - jaké weby sledujete?

Kdo sleduje zahraniční weby a zvládá aspoň kostrbatě němčinu určitě Malawi-guru.de zná, k dispozici je i slušná aplikace pro android. Třeba se někomu bude info hodit, možná inspirace pro admina? Které zahraniční weby věnované tlamovcům vám připadají obsahově zajímavé (pěkné obrázky holt nejsou všechno)?

Založil: St. » více k tématu (počet reakcí 2)

Jaké medium do vnějšího filtru

Po jakém čase by se mělo měnit medium ve fitru. 1.komora: filtrační houba 2.komora: zeolit 3.komora: keramické kroužky 4.komora :korálovou drt + filtrační houba Stačí to vždy jen proprat, nebo je to nutné po nějakém čase vyměnit. Výrobce píše měnit co půl roku, ale myslím, že je to hloupost. Co vy na to ?

Založil: Nik » více k tématu (počet reakcí 76)

Poradtě mi s druhem ryb.

Dobrý den, ahoj, chci vás poprosit o určení druhu ryb. A - Cynotilapia afra? B - Mělo by jít o mladého samce Aulonocara 'Fire fish', ale otec byl jiné barvy - pruhy nebyly tolik výrazné a byl světlejší. Je možné, že tenhle mladý dospíváním ještě změní barvu? Díky za rady.

Založil: Vašek J. » více k tématu (počet reakcí 11)

Nemocná očka

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda nemáte někdo tušení o co by se mohlo jednat? Mám 260l. akva, chovám ps. saulosi a lab.c yellow. Zhruba před 14dny se vždy nějaké saoulosce začali kolem oček tvořit takové bílé průhledné prstence. Jakoby měla ty očka vyboulené. Vždycky se jim to oběví třeba na 1den, pak jsou i 2 dny klid a znovu. Každých 14dní měním zhruba 1/3nádrže a odkaluji dno. I přes tento problém se mají prozatím k světu. Normálně plavou,normálně jí, množí se... Dokáže mi někdo poradit čím tento problém odstranit a jak mu do budoucna předejít? Děkuji za každou radu.

Založil: Radman » více k tématu (počet reakcí 41)

Tropheus - novinky

Nakupujte u odborníků: odchytové, vyšlechtěné Tr.red bishop - http://www.ifauna.cz/akvaristika/inzerce/r/detail/2218034/tropheus-red-bishop/ KACHEZE red rainbow - http://www.ifauna.cz/akvaristika/inzerce/r/detail/2216696/tropheus-red-rainbow-kachese-wf-brno/ - na fotkách KASANGY - foceny kamarádem u p. Vodochodského, na dotaz zda nejde o Kasangy, strohá odpoveď, že ne. Tak jde asi o novinku :-)

Založil: mr » více k tématu (počet reakcí 2)

Nutnost vzduchování v nádrži u některých tlamovců

Musím mít u socolofi, maingano, yellow nutně vzduchovani? Kdyz se tak dívám po nádržích treba na youtube tak ve většině ani není.

Založil: Rodry » více k tématu (počet reakcí 94)

Nezna někdo název kamene?

Prosim o radu-schanim všude možné bily kamen,který jde lehce vrtat a řezat pilkou.Trošku se podoba koralum a jde super upravovat na jakýkoliv tvar.Nevite prosim někdo název a nebo kde ho muzu sehnat?79

Založil: M.n » více k tématu (počet reakcí 11)

Určení druhu

Dobrý den, prosím pomozte mi určit druh rybky (rybek? - ale vypadá to na jeden druh) na obrázku. Jsou to ještě mrňata, mají sotva 2 cm. Podle místní fotogalerie mi nejvíc připomínají Maylandia zebra, leč jistá si nejsem. Děkuji moc.

Založil: Sima » více k tématu (počet reakcí 10)

Druhy a počty tlamovců

Mám nové akva 150cm 50cm 50cm s pozadím 3D asi 5 cm plystyrén. Vím, že se o druzích tlamovců a počtech hodně napsalo, ale přesto bych chtěl slyšet vaše názory. Uvažuji o ps. saulosi, ps. flavus, ps. crabro, cyno. afra, lab. yelow. Určitě né všechny druhy, ale o třech. Prosím o názor nejvhodnějšího složení a o počty jednotlivých druhů. Předem moc díky J.Ulvr

Založil: Jiří Ulvr » více k tématu (počet reakcí 3)

Trnucha-Jakub Vágner ct2

Teď jsem dokoukal Jakuba Vágnera jak vytáhnul v Argentině trnuchu cca 150 kg ,netušil jsem ,že vyrostou tak moc i ty sladkovodní, Vy co je máte v akvárku,těšíte se také na takovou velikost :-) ? nebo druhy chované v akva tak nenarostou ? Omlouvám se za off topic,opravdu to není tlamovec a dokonce ani ryba :-D

Založil: KOMOŇ » více k tématu (počet reakcí 15)

Hledám kameny

Prosim vás kde v okolí Ostravy seženu tyhle kameny a nebo podobne?Diky moc

Založil: Jarda.V » více k tématu (počet reakcí 12)

Úspěšnost tření

Zdravim, chci se zeptat, zda máte nějaké zkušenosti či postřehy s úspěšností tření v závislosti na proudění vody v akva. Dedukcí mi vyplívá, že při větším proudění v akva se musí mlíčí brzo rozptýlit a tak úspěšnost oplodnění jiker se musí snižovat. Možná se pletu nevim. Napadlo mě to na základě aktuálního vlákna o síle čerpací hlavy.

Založil: Petrx » více k tématu (počet reakcí 13)

Fotky ryb do nového designu

Chtěl bych Vás požádat, jestli by někdo nebyl ochotný poskytnout své fotky tlamovců do plánovaného nového designu tohoto webu. Fotka by měla být opravdu podařená (ostrost, světelnost, barvy), rybě by neměla chybět nějaká část těla a pod. Fotka musí být vlastní, proto prosím posílejte pouze v plném rozlišení (nebo mírně zmenšenou), abych měl větší jistotu, že není převzatá od někoho jiného. Posílejte prosím na e-mail uvedený vlevo pod menu.

Založil: admin » více k tématu (počet reakcí 13)

Zelená voda v akváriu

Zdravím prosím o radu, voda v mém akva je stále zelená. akva 250l, filtr atman CF-1000, osádka 22x demasoni + 5x ancistrus. děkuji za odpovědi

Založil: mk1 » více k tématu (počet reakcí 10)

Lepení akvária

Ahoj. Chtěl bych se informovat na firmu Farao. Máte s ní někdo zkušenosti? Zvažuji od nich zhotovení nádrže a krytu. Děkuji za odpověď.

Založil: Pepan » více k tématu (počet reakcí 12)

Problem s rybickama

Prosim Vas o radu, koupil jsem si nove rybicky asi pred dvema tydny a uz mi dve umrely. Meli by to byt tlamovci tropeus nebo tak nejak. Cerne s zlutym svislym pruhem. Mam je v akvarku asi 150l, jsou tam s nima prisavky a nejake jine male rybky, ty ale neznam presne. V akvariu je filtr, vodu menim kazdy mesic, ryby krmim vlockovym krmenim a myslim ze patentkama. Ostatni rybicky jsou v poradku. Prosim poradte mi, protoze uz mi zustali jen tri z tech peti co jsem koupil. Jsou uz asi starsi, prodal mi je kamarad, ktery uz je mel asi dva roky. Dekuji mockrat!

Založil: ozzak » více k tématu (počet reakcí 4)

problém s riasami na skle

Ahojte prosím vas ako ste sa zbavili rias v akva?? akva mam 200L, filtr 700L/h, ohrievač 300w, osvetlenie je klasický neon (neviem kolko W) a začína mi to isť po skle a zle sa to čistí..prosím vás o radu ako sa toho zbaviť myslím že to je neonom.. iný dovod nevidím akva čistím každý týždeň+ 1/3 nová voda... do akva nesvieti slnko a ani nieje oproti okna... Ďakujem za rady

Založil: snuup » více k tématu (počet reakcí 26)

Zhodnocení-Rada-U založení Malawi aqua

Ahoj,prosím o zhodnocení případných chyb-chybek+doporučení.Zakládám své první z kapac.důvodu menší 1.Malawi. -160 L +kameny-valouny z řeky+bílý křemičitý písek cca 3cm -voda odstátá týden do ní přidán molit.filtr (atman čerpadlo), který jsem vymáchala ve vodě po proprání starého filtru z jiného zaběhlého akva - +přidány trochu bakterie z lahvičky - zatím GH 10 a PH 7.0 - plánuji přidat sodu pro zvýšení, jiný test zatím neproveden -nyní přes trochu posvítím a nechávám zapnutý filtr Na konci týdne plánuji nákup labdochr.yellow+psudotr.elong v těch nejmenších počtech co lze vzhledem k litráži PROSÍM o zhodnocení zda nedělám někde zásadní chybu, všude je jen plno hádek mezi zkušenýma v názorech, proto bych si vybrala ty , které jsou si nejpodobnější vzhledem k tomu, že začínám s Malawi, Amazonku už mám 8 let. Díky.J.

Založil: J. » více k tématu (počet reakcí 25)

Expedice do chovny panaFuljera do Bytče

Dobrý den, prosím zájemce o nákup, nebo shlédnutí chovny ryb pana Fuljera v Bytči, aby mě kontaktovali na mail, telefonicky, nebo na tomto vlákně. Chtěl bych v brzké době koupit nějaké ryby a tak bych se chtěl domluvit, kdo z blízkosti mého bydliště, nebo po cestě směrem Do SR by měl zájem se přidat. Při rozpočítání nákladů na pohonné hmoty mezi 4 lidi, by tak cesta nebyla drahá. Děkuji všem vážným zájemcům. (Tento text jsem si drze dovolil vložit za Vladimíra Grégra, který vám jistě k tomu zdělí i ty podstatné detaily, jako předpokládaný termín cesty + své bydliště a případně nějaký ten kontakt) :-)))

Založil: hr:-) » více k tématu (počet reakcí 11)

Cekame miminka ?

Ahoj...muzete nam nekdo prosim potvrdit nebo vyvratit jestli nase tlamovka ceka miminka a jestli ano tak prosime o radu co delat. http://dansafe.sweb.cz/tlamovec1.jpg http://dansafe.sweb.cz/tlamovec2.jpg Dekujeme.

Založil: dansafe » více k tématu (počet reakcí 22)

Jaký výkon nastavit u čerpací hlavy?

jestli můžu poprosit,mám akvo 160*60*60 cca 570l,budu mít v každém rohu atman 202 a kostkou č.5,na jaký výkon bych měl čerpadla nastavit,na plný nejspíš ne,díky za každou odpověd

Založil: baddous » více k tématu (počet reakcí 121)

tetra ex 1200.......

Zdravím všechny. Má někdo prosím ,,špatnou´´zkušenost s tímto filtrem? když do něj nakouknou a vyčistím ho,což dělám tak 2x za rok,tak mám potom problém s tím,že když ho chci znova rozjet tak neustále protéká. Dávám tam půl kanistru vodu, nechám ho vypnutý ať se sám naplní a ani ho nezapnu a už to teče jako o život. Nechápu proč!!!!těsnění i místo kam těsnění dosedá,tak vždy vytřu dosucha..... prosím poraďte jestli sjste se s tím někdo už setkal,mám z toho vždy nervy na pochodu:-) Díky

Založil: František Trtek » více k tématu (počet reakcí 17)