Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ............... 288


Frontosa burundi a jejich rozmnozovani

Zdravim mam 14 kusu samci 12-17 cm a samice 9-13 ale uz pres rok se nevytiraji . Chovam je v akva 150.50.50 . Je to male ,vesti bude az za rok spolecnost jim tvori altolamprologus c.b. a gibicepsy . Cca 70 kg derovaneho vapence . Prosim o radu jak vytvorit nejvhodnejsi prostory pro treni . Dekuji.

Založil: Ludovit11 » více k tématu (počet reakcí 2)

ako vyloviť cichlidu pred vtytretím

Poradte my prosím ako vyloviť cichlidu z akvaria pred vytretím bez toho aby som musel vyberať celé akvárko.Dˇakujem.

Založil: Majkl 123 » více k tématu (počet reakcí 4)

vývoz ryb do Holandska

Nedávno se mě známý ptal co všechno musí splnit pro vývoz tetrovitých ryb do Holandska (označení auta, doklady...). Myslím že by stačilo proškolení na převoz ryb a osvědčení od veterinární správy. Co vy na to? Máte někdo nějaké zkušenosti s vývozem? Díky.

Založil: fajanek » více k tématu (počet reakcí 1)

Příprava zákazu dovozu WF ryb

Tohle mi poslal německý kolega. Když se jim to podaří prosadit, tak to bude v Čechách coby dup.

Založil: Hynek Dařbujan » více k tématu (počet reakcí 57)

Filtr do akva 10l

Dobrý den.Můžete mi poradit z vlastní zkušenosti jaký použít filtr do 10L odchovničky.Děkuji.

Založil: radinek99 » více k tématu (počet reakcí 4)

testy dajana

ahoj ,pouzivam testy Dajdana 3 v 1 , a ukazuji nejak podivme .Pouzivate je taky nekdo? Jsou jine testy prukaznejsi? Prijdou mi ty stupnice s kteryma se to porovnava moc daleko od sebe. Jinak ph asi 6,8 ; kh asi 3 ; gh ma jedno agva neco mezi 14az28 a druhe asi tri coz bude asi ruznosti dna. Tak jestli ma cenu se pidit po jinyh testech nebo to staci takle orientacne?

Založil: V.S. » více k tématu (počet reakcí 5)

Pseudotropheus saulosi počet

Dobrý den, mám akva 220l, ps.saulosi 3:5 a lab.yellow 6ks-pohlaví nevím.Měl bych doplnit počet,kolik a čeho?Filtry mám dva.Díky za odpověď.

Založil: pavelapa » více k tématu (počet reakcí 9)

Haplochromis 44 a Mbuna ve velké nádrži

Myslíte,že by to šlo dohromady? Připadají mi chováním dost podobné,jen Haplochromis ch44 bude větší než Mbuny,ale to by snad nemělo tolik vadit. Potravní nároky by snad použitím kvalitního krmení (NLS) mohli být v pořádku. Já vím ,je to jiné jezero...ale kdyby se snesli a byli spokojení,tak by mi to snad nevyčítali :-D

Založil: Joska7 » více k tématu (počet reakcí 15)

jaké má být ph

Dobrý den chci se zeptat jaké má být správné ph. Teď tam mám 6 a to je asi velmi málo. Dalé se chci zeptat jak se dá ph zvíšit na požadovanou hodnotu. Předem děkuji za rady.

Založil: filip182 » více k tématu (počet reakcí 3)

Šedý povlak na hladině

Dobrý večer všem! Po krmení grundlemi mi na hladině zůstává šedý povlak, něco jako mastná skvrna. Je to tuk z těch rybiček, nějaká bílkovina či co? Máte někdo podobný problém a jak ho řešíte, když není hladinový skimer? Díky předem.

Založil: RS » více k tématu (počet reakcí 13)

Výběr ryb do 160 l nádrže

Zdravím všechny. Chtěl bych se zeptat, jestli je vhodné do 160 l nádrže dát pár Variabilichromis moorii a pár Altolamprologus compressiceps? Vís bych nedával, nebo přidat třeba 1+3 Neolamprologus similis. Určitě chci ale ty Variabilichromise. Moc díky za rady.

Založil: coff » více k tématu (počet reakcí 2)

Otrava v Mořském světě v Holešovicích

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/230474/masakr-v-morskem-svete-kdo-otravil-vzacne-ryby-policie-hleda-pachatele.html Otrávit živé zvíře ze msty nebo pro potěšení? Musí to být lidská zrůda. Občas se tady hádáme, ale tohoto snad nikdo z nás chovatelů není schopen.

Založil: dubici » více k tématu (počet reakcí 16)

zakládám akva

Ahoj všem, rozhodl jsem se založit místo stávajícího 350l nové cca 650l akva o rozměrech 180-190x60x60. Chci udělat podstavec z jeklů. Přemýšlím, jestli by nebylo dobré rozložit váhu akva a spodní část podstavce udělat stejně jako vrchní obdélník co na něm bude stát deska s nádrží a položit ho na nějakou desku na zem. Většinou se to řeší nožičkami. Pak kolik dát do rámu vzpěr. Dále řeším výběr osádky. Stávající ryby jsou Ps. Zebra, L. Yellow, M.Maingano a nějací sumci. Přemýšlím, že bych zůstal u Malawi a přidal Ps. Flavus a Sc.fryeri. U toho si nejsem jistej, jestli by mohl s mbunami být ohledně potravních nároků. Je pravda, že z výběru ryb už mám hlavu jak škopek. Budu rád za vaše názora.

Založil: karbi001 » více k tématu (počet reakcí 31)

lak nebo cokoli jineho na konecnou upravu 3d pozadi

Zadravim prosim o radu mam pripravene 3d pozadi do akva, ale ted uz jen povrchova vrastva ktera ochrani balkryl a pisek pred vodou a neublizi rybam

Založil: wert_x » více k tématu (počet reakcí 8)

FRONTOSA tvrdost vody

prosim o radu jaka je nejlepší tvrdost vody na třeni frontos.a čim ji nejlepe zvýšit.

Založil: kosina aleš » více k tématu (počet reakcí 12)

plna tlamka mladych

Jak poznam ze uz ji je muzu vyklepnout z tlamky do jine nadrze kdyz nevim jak dlouho uz je nosi. A ma nekdo nejaky figl jak ji nejlepe odchyntit? Moc dik za radu.

Založil: david1v » více k tématu (počet reakcí 7)

Cyprichromis Jumbo

Zdravím a vím, že je to spíš na inzerci, ale lepší zkušenost mám s diskusí. Poradí někdo, kde sehnat mladá pěkná jumba, některou z variant za rozumnou cenu v Ústeckém kraji, nebo Praze a okolí? Předem děkuji.

Založil: RS » více k tématu (počet reakcí 6)

Černé tečky na rybách

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Na rybkách které mají světlejší barvu (oranžová,žlutá,..) jsou vidět malé černé skrvrny, které postupně přibývají. Ryby jsou žravé, dobře plavou a nejeví žádné známky nemoci. Zde v diskuzi jsem četla, že to mohou být pigmentové skvrny, jinak jsem o tomhle nic nenašla. Je to nemoc nebo je to normální ?

Založil: Eva » více k tématu (počet reakcí 13)

Návštěva u chovatele

Dnes jsem navštívil chovnu pana Psotného (Jusko) v Novém Mestě nad Váhom a rád bych se podělil o dojmy z návštěvy. Hned na úvod na mě zapůsobilo čisté prostředí a velmi vstřícný a přátelský přístup chovatele. I když prováděl pravidelnou údržbu chovny a měl své práce dost, ochotně se mi dvě hodiny věnoval. Přijel jsem hlavně kvůli Tropheusům, které má opravdu krásné, vitální a příkladně vybarvené. Proto mi nedá, abych se nevyjádřil k životnímu prostředí u jeho Tropheusů. Kdysi jej zde jedna vševědoucí paní z USA napadala kvůli jeho modelu výměny vody... Na vlastní oči jsem se o podmínkách u jeho ryb přesvědčil a musím říct, že jsem viděl krásná a zdravá hejna Tropheusů chovaná s maximální péčí a hlavně v čisté vodě. Pár choven jsem již navštívil, ale od pana Psotného jsem odjížděl s velmi pozitivním pocitem. Tímto mu ještě jednou děkuji a návštěvu u něj mohu jen doporučit. PS: Pro případné rýpaly... Nenapsal jsem tento příspěvek za účelem dělat někomu reklamu. Ale takto vstřícný přístup chovatele jsem ještě nezažil a proto jsem se o pozitivní zkušenosti s ním moc rád podělil.

Založil: PN » více k tématu (počet reakcí 1)

Tlamovec africký v 160 l

Je možné chovat tlamovce africké v 160-ti litrovém akváriu? Našla jsem si, že dorůstají max.9 cm. Líbí se mi i Aulonocara Fire Fish, ale vím, že je asi moc veliká. Na to navazuje má druhá otázka...když budu mít takové tlamovce v 160 l (pokud to půjde) , zůstanou menší a nevyrostou tolik? Když je koupím, jako 3-4 cm. Popřípadě ráda ocením i nějaké jiné doporučení, jaké rybky do akvária koupit. Předem děkuji :)

Založil: Suzynka » více k tématu (počet reakcí 42)

Podstavec pro akvárium

Jaký máte názor na podstavec celý z polystyrénu pod avárium 350 litrů? Je jasný, že se příjde o prostory pod akváriem. Na druhou stranu to je jednoduchý a laciný. Pokud s tím má někdo zkušenosti, tak napište. Předem díky

Založil: Jiří Ulvr » více k tématu (počet reakcí 15)

Doplnění nádrže?

Prosím o názory na základě vašich zkušeností: řeším doplnění ryb, po přesunech mám ve 400l vody cca 30 ryb, 3leté hejnka Lab. Yelow (10 ks vč. menších ryb) a Acei Ngara (8 ks) a zhruba 1,5leté maingana (10 ks), + 2ks zhruba 1,5 letých PS. socolofi (zachráněné ryby, nějak se ke mě dostaly cca před rokem společně s mainganama které jsou taky s otazníkem ale to teď neřeším). Ryby jsou srovnané, samice nechávám odnosit v nádrži a sem tam něco i vyroste. Přemýšlím o doplnění osádky, buď o doplnění hejna maingan (těm by větší hejno asi prospělo, občas to jsou dost divočáci) nebo socolofi, nemůžu se rozhodnout. Kdyby to nebyly moje ryby tak jasně řeknu socolofi pryč a doplnit ostatní druhy, z nostalgických důvodů se mi je ale nechce dávat pryč ani stěhovat do jiné nádrže (tam by byla stejná situace). Nebo doplnit úplně něčím jiným? Čím? Nebo nechat tak jak to je? Úplně podrybněné to myslím není ale ještě by se něco vešlo.... Za názory budu rád.

Založil: St. » více k tématu (počet reakcí 4)

cyphotilapia frontosa

není stará 10 letá chovná skupina frontos,pro další chov děkuji všem za odpověď

Založil: Samuel » více k tématu (počet reakcí 2)

Tlamovci jsou schované pokud svítím

Zdravím Mám po obou stranách,nalepené 1m led pásky.Pokud svítím,tak rybky jsou u dna a schované.Jakmile zhasnu a rozsvítí se mi noční světlo(modrá led) tak rybičky se rozplavou po celém akváriu.Zkoušel jsem jednu stranu odpojit ale je to stejné.Myslíte že to může být nově založeným akvariem?Děkuji za odpovědi

Založil: Radek popelář » více k tématu (počet reakcí 10)

Bourec morušový

Je vhodne jako doplnkove krmeni davat tlamovcum susene larvy bource morusoveho? V prodejne mi to dnes doporucili, ale mam trochu obavu.

Založil: Mxpx5 » více k tématu (počet reakcí 1)