Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ............... 288


Filtrace 450 - bude to fungovat

Budu zakládat malawi 450L 150x55x55, filtrace eheim 2080. Jelikož ten eheim chci používat pouze jako biologickou filtraci, tak potřebuju nějaký předfiltr. Do rohu nádrže vlepím skleněnou přepážku ze 3 skel, boky přepážky budou od dna až nad hladinu, prostřední díl u dna 2cm vysoký proužek skla,to proto aby se nedostával písek do komory, nad tím otvor cca 15x5cm a 2cm pod hladinou 1 vrtaný otvor cca 3cm. V akva 3D pozadí od umeleskaly.cz na šachtě vytvořená jeskyně aby nebyly vidět otvory. Myslim že takle by to šlo vyřešit, 1 týdně výměna vody a vyprání předfiltru, do eheimu bych nemusel rok sáhnout. Co vy na to?

Založil: aquama » více k tématu (počet reakcí 11)

Akvárium pro pestřence similis či multifasciatus popř. něco k tomu...

Zdravím všechny akvaristy, chtěla bych poprosit o rady, názory a poznatky k založení akvária o rozměrech š.60cm x h.60cm x v.35cm (cca 120litrů) pro šnekáče. Který druh a kolik kusů je do této nádrže a pro chov vhodnější a zda by bylo možné doplnit i jiným tanganickým druhem? Jaké pozadí ... černé či modré na 3d je akvárium malé? Co je vhodné pro tyto rybky na dno ... zda písek pro nano akvária či jiný jemný písek a zda je vhodnejší světlé nebo může být dno i tmavé-černé? Jaké ulity ... zda stačí druh Helix Aspersa Maxima nebo je potřeba i jiný? Zda jsou vhodné kameny ... filipínský vápenec? Předem děkuji za příspěvky, popř. i fotografie vašich nádrží se šnekáčema.

Založil: Michaelka » více k tématu (počet reakcí 6)

Reálná spotřeba filtrů Eheim

Zdavím, neměřil náhodou někdo reálnou spotřebu el. energie u filtrů Eheim, mám na mysli konkrétně u 2075, 2078 a 2080. Někdo tady na fóru to měřil u 2075 a naměřil na plný výkon 21W místo uváděných 16W jak tvrdí výrobce. 16W bylo naměřeno na poloviční výkon filtru. A jak to bude u 2078 když ta má regulovatelný výkon 10-35W, zkuste to změřit co odebere za 24h, možná se budeme všichni divit co máme doma za žrouty. 2080 na plný výkon 25W je to vůbec reálné , lže výrobce nebo ne?

Založil: kasper » více k tématu (počet reakcí 9)

Akvárium s vysokým sloupcem vody.

Docela často se někteří odborníci nechávají slyšet o tom, jak mbuny nebo jiné jezerní africké cichlidy nevyužívají horní sloupec vody. Já vím své, je to kravina a už asi před dvěma lety jsem tady podobnou vysokou nádrž, kde "malawi mix" plaval v celém vodním sloupci, nadrže vysoké 80 cm. Možná máte taky podobnou skušenost v nádržích s vyšším sloupcem vody, možná o tom nechcete psát, aby vám někdo nenapsal že se mýlíte a že jen jeden názor může být ten správnej. :-)))) http://akva-pozadi-3d.webnode.cz/fotoga ... c-0651-jpg www.akvamalawi.com/phpBB/viewtopic.php?f=12&t=4904&p=64365#p64365

Založil: hr:-) » více k tématu (počet reakcí 28)

přísavka útočí na šneka

jakmile je šero, ozývá se cvakání a mlácení. Přísavka o velikost 15 cm bičuje šneka o velikosti 4 cm, tlačí ho po dně a naráží na kameny. 3 hodiny kraválu každý den, než jí to omrzí. Několik šneků rozbila o kameny a sežrala svině jedna.

Založil: šnekuňk » více k tématu (počet reakcí 5)

Účastníci zájezdu

zdravím,chtěl jsem se zeptat jestli třeba někdo neorganizuje zájezd se šnorchlováním nebo nedej bože s potápěním mezi těma našema mazlíkama v tej velkej africkej vaně!? (malawi,tanganika) teda jestli je tam vůbec možnost!? já bych osobně na dovču s průvodcem jel :-) Kelímky a podšálky sebou

Založil: martin vrána » více k tématu (počet reakcí 20)

Copak to je za druh

Ahoj lidičky mám tuhle rybku kdopak mi poví co to je za druh ve zverimexu mi vylovily jednu co jsem zrovna nechtěl ale tak ať vím

Založil: Iwosek » více k tématu (počet reakcí 4)

Zranena rybka

Zdravim. Dnes se mi dostala jedna Sauloska za 3D pozadi. Pekne se tam zasprajcovala, no a chudera prisla o cely ocas. Zustal ji jen pahyl. Myslite, ze byto mohla prezit? Dorusta ocas? Drzi se bokem, ale potravu prijma. Dekuju za odpovedi

Založil: Mona » více k tématu (počet reakcí 37)

Prevencia - pol zdravia

Asi sa zhodneme, že najčastejším zdravotným problémom u Tropheusov chovaných v umelých podmienkach je „napadnutie“ rýb bičíkovcami hexamita a spironucleus. Koniec koncov nejeden príspevok s touto problematikou aj na tomto fóre je toho dôkazom. Už niekoľko krát som sa dočítal, že uvedený druh bičíkovcov sa bežne nachádza v tráviacom trakte - organizme rýb. Problém nastáva pri jeho premnožení, čo je spôsobené oslabením imunitného systému u rýb, ktoré v „bežnom režime“ dokážu regulovať jeho premnoženie. V prípade jeho premnoženia nastávajú dva scenáre, jeden pri ktorom ryby strádajú a chudnú, môžu sa vytvoriť diery na hlave-tele ryby, čo súvisí s čerpania živín z chrupavkovitých častí tela organizmom. Druhý scenár pri ktorom sú napadnuté aj ostatné orgány vrátane funkčnosti ladvín, čo má za následok hromadenie tekutín v telnej dutine /nafúknuté brucho – kto chce tak bloat/. Niekedy sa uvádza, že sa jedná o sprievodnú infekciu spôsobenú bakteriálne. No, každopádne prúser je to vždy... profíci v obore prepáčia laické podanie problematiky :) Teraz evergreeny: Prepuknutie choroby spôsobuje oslabenie imunitného systému u rýb následkom stresu, nevhodnými druhmi a množstvami podaných krmív, kvalitou vody, sociálom v hejne ... a ďalších vplyvov vedúcim k stresu. Neriešme tieto aspekty chovu. Napadla ma jedna myšlienka, keď som sa v minulosti zaoberal chovom terčovcov, pravidelne sme ryby preliečovali v určitých intervaloch /žiabrohlísty, dierová nemoc, bakteriálny rozpad plutiev/. Vieme, že účinný liek proti hexamite a spol. je Entizol. Napadlo ma podať čiste preventívne tento liek formou namočených vločiek za určité obdobie 3-6 mesiacov? Opakujem „napadlo ma“.

Založil: Marin » více k tématu (počet reakcí 9)

Frontosa blue zaire moba

Nevíte přátelé o někom, kdo má na prodej kvalitní mládež? Za tip nebo kontakt předem děkuji.

Založil: RS » více k tématu (počet reakcí 10)

Krmeni - mbuny

Zdravím, potřeboval bych poradit ohledně krmení. Mám v avkáriu (240l) Pseudotropheus saulosi (12x) a Iodotropheus sprengerae (10x). Krmim: JBL vločky malawi se spirulinou + Hikari granule pro(plovoucí a někdy klesající). Zatímco saulosky vypadají spokojeně a tak akorát, rezavci mě přijdou takový vyhublý. Asi by jim to chtělo přilepšit nějakou lepší výživou. Nerad bych si ale zatáhl do akva nějaké brebery. Díky moc za rady H.

Založil: Honza82 » více k tématu (počet reakcí 2)

Haplochromis venustus umrtí důvod??

Ahoj lekl mě dospělý Haplochromis venustus velikost 25cm-30cm stáří 3 roky. Na večer nežral pouze stál na místě a měl roztažené ploutve. Říkal jsem si že je to divné ale nečekal jsem že ho ráno najdu otočeného na zádech Přikládám foto nevím jestli se dá udělat nejaký závěr ale za jakoukoliv radu díky.

Založil: Macikk » více k tématu (počet reakcí 6)

Udělal jsem si radost

Zdravím vespolek, v neděli jsem napustil novou nádrž 200x60x65v viz foto. Pere se ve mě myšlenka, jaké osazenstvo do ní? Frontosy a něco k nim, ale co aby to páslo po všech směrech, anebo pár hejn Tropheusů, pak ale jaké složení pro lahodu oka a přitom pohodu v nádrži? Budu rád za Vaše názory i kritiku. Předem díky a chovu zdar.:)

Založil: RS » více k tématu (počet reakcí 19)

Tvrdost vody

Ahoj jsou tyto tvrdosti vody pro malawi v pořádku nebo mám ještě zvýšit? dGH 8 dKH 12 po úpravě sodou Ph 8 Ve filtru mám ještě dolomitický vápenec a na dně říční písek smíchaný s coralitem. Vím že čím vyšší uhličitanová tvrdost tím je Ph stabilnější jde mi spíš o tu celkovou. Chtěl jsem přidávat ještě hořkou sůl ale sehnal jsem pouze tu ze zahradnictví a nevím jestli je vhodná. V akvariu budou zatím jen Demasoni. Akva 330L. Děkuji

Založil: Ondřej S. » více k tématu (počet reakcí 4)

nežádoucí řasy

Začaly se mi objevovat na skle a kamenech tmavě zelené řasy,zatim jen nepatrňe-poraďte prosim nej přípravek který to zlikviduje.Diky moc

Založil: Frank » více k tématu (počet reakcí 21)

Pudni filtr do malawi-250x100x70

Ahoj,chtel bych poradit. Chtel bych udelat pudni filtr(viz.obr)Nemuzu pouzit vzduch.kaminek,protoze dno je moc velke na tak maly vykon.Muzete mi poradit a zhodnotit muj nazor,tedy obr.?

Založil: Guru » více k tématu (počet reakcí 18)

Zalozenie noveho akv.

Zdravim vsetkych,Chcel by som poprosit o nazor na moju zvolenu osadku noveho akva.Objem 550 l,200x50x55.Uvazoval som ze by som tam dal Letrinops sp. red cap,Copadichromis geertsi Gome, Placidochromis p. Mdoka White Lips,Cynotilapia afra Red Top Likoma pripadne Metriaclima sp. " zebra chilumba " Maison Reef.Chcem sa opytat ci by to podla Vas mohlo fungovat pripadne kolko ks tam dat.Filtraciu uvazujem vonkajsi Eheim 2075 a hlvicu s molitanom v akva.Doteraz som mal rastlinne akva,takze uplny zaciatocnik nie som,dokonca som uz odchoval aj Neolamprologus brichardi:).Dakujem za Vase nazory a rady,pripadne pripomienky k zmene osadky

Založil: flanker » více k tématu (počet reakcí 3)

Samci,kteří jsou navíc

Dobrý den,mě by zajímalo,co akvaristi udělají s rybama,které jsou navíc. Myslím tím,že koupí tlamovce,neví pohlaví a po vybarvení zjistí,že má samé samce.Dík

Založil: pavelapa » více k tématu (počet reakcí 7)

Cyprichromis leptosoma - potěr

Zdravím opět se svojí osazením nevhodnou a velikostí neadekvátní nádrží (píšu to už takhle rovnou, abychom předešli obvyklým diskuzím na toto téma, změna prostě není možná a dělám co můžu) Mám 120x60x50cm, nespočet Neolamprologus multifasciatus (11 dospěláků, 2 generace odrůstajícího potěru a těch nejtitěrnějších jsem včera napočítala asi 30. Shaním nové ulity, ať trochu expanují, plocha na dně je stále k dispozici), 11ks dospělých Cyprichromis leptosoma (aktivně sháním ještě 5 samic, teď mám 5 samic) Jedna leptosoma včera vypustila, jedno mládě bylo teda za obecného nadšení rozcupováno, další dvě drobotiny přežily a krčí se někde u rohu filtru a houby. Pro začátek jsem do krmné směsi přidala odskořápkovanou artemii a stáhla jsem proud filtru, aby se zminimalizovalo vysílení potěru. Nevím, jestli je to dobrý krok, filtr eheim 2217 má teď povolenou horní výpusť pouze na 1/3. Mám ale ještě bublifuk a motorek na druhé straně na čeření vody, již 3 měsíce zaběhnutý. Mám ještě provést nějaké další opatření, aby se zvýšila šance potěru na přežití? Přijde mi, že ho specialně multifasciatus prohání, kdykoliv ho vidí ( a blíží se k jejich teritoriu, které je prakticky všude). Mohu donést z pracovního akvária plovoucí rostlinu, nevím ale, jestli se udrží na místě, pořád hladina koluje, i když pomalu. Jak na čištění? pro ryby je již takhle stresující, čistím vždy pořádně jednu půlku odkalovačem, na druhou moc nemáchám, leptosomy mají tendenci zběsile vystřelovat po akváriu a hrozí oděrky, takže jsem opatrná. Infarkt mají i z omývání skla od řas, to taky moc nemůžu dělat. Mám teď údržbu omezit pouze na tichou výměnu vody, ať potěr nestresuji? Ještě jedna samice nosí a doufám, že se mi podaří sehnat ještě pár odrostlých samic a bude víc úspěchů Děkuji za rady

Založil: Tereza » více k tématu (počet reakcí 3)

výměna tlamek

Nabízím k výměně M. maingano- cca 12 ks ve velikosti 4-8 cm, za P. zebra R/R jen samice, popř. za L.yellow. Pouze osobní výměna- v okolí LT/TP/UL, popřípadě PHA. Díky

Založil: Choseee » více k tématu (počet reakcí 1)

Umírání rybiček

Dobrý den mam takový problém umírají mi rybičky. Před smrtí zrychleně dýchají drží se stranou od ostatních rybiček a vždycky stratí barvu. Děkuji za odpověd.

Založil: kuser » více k tématu (počet reakcí 28)

Hapalochlaena maculosa

Zdravim, dnes jsem s úžasem na jednom echopu objevil tuto chobotnici, kterou mají na objednávku. Myslíte, že je to nějaký vtip nebo co?

Založil: Petrx » více k tématu (počet reakcí 9)

Tropheus bemba

Dobrý den, Chci se optat místních chovatelů zda nemá někdo na prodej tento druh F1 generace. Nebo víte o někom kdo by je měl? Děkuji za odpovědi.

Založil: Pepan » více k tématu (počet reakcí 54)

Maswa a Petrochormis trewavasae

Tedy je to definitivní, samice Tr. duboisy Maswa se vytřela se samcem Petrochromis trewavarsae. Má krásně plný vak, ze kterého se doufám nic nevlíhne. Její druhově příslušný samec jí absolutně nezajímal, i když se o to pokoušel. Akva 160x60x60 osádka Tr. Ilangi +-35ks Tr.d. Maswa 17 ks, 6:11 Petr. trewa 2 samci, a nějaký eretmodi. Samice Ilang a samci Petrochromisů si sebe vůbec nevšímají, Ilangi celkově Maswy téže ignorují. Budu muset dát ty petráky zpátky k hlavnímu hejnu. Omluvte prosím kvalitu přiložené fotografie.

Založil: Martin_Parizek » více k tématu (počet reakcí 58)

Zasazeni vallisnerek

Prosim o radu jak nejlépe zasadit vallisnerue gigantey?Jestli zastřihnout kořínky při sázení nebo nikoliv.Diky za radu

Založil: Juvel » více k tématu (počet reakcí 1)