Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ............... 288


tlamovci v akvariu

dostal jsem knihu od pana krauta tímto zdravím moc pekny jeste jednu takovou malawi a je to super

Založil: Jirka1111 » více k tématu (počet reakcí 54)

Cyrtocara moorii - barevnost ploutviček, oranžové ploutvičky

Chtěl jsem oživit staré vlákno,ale nějak se mi to nedaří,tak zakládám nové,omlouvám se.Vím,že tady byl velký spor ohledně mladých cyrtocar a barevnosti jejich ploutviček.Nafotit tyhle blešky je docela problém,kvalita fota co přikládám není uplně super,ale barva jejich řitních ploutviček je zřejmá.Rybky jsou měsíc staré.

Založil: Sony12345 » více k tématu (počet reakcí 60)

Jakou filtraci do 400 litrů nádrže?

Prosím poraďte při výběru fitrace. Plánuju akva malawi cca 40ryb 140x52 výška 55cm to je objem 429L, čistý objem vody bude po odečtení instalací cca 350L. Rozhoduji se mezi 3 variantami. 1 varianta Eheim 2075 2 varianta Eheim 2075 + čerpací hlavice s biomolitanem 3 varianta Eheim 2080 Mě nejvíc by se zamlouval E2080 má velký objem fitr. hmot a výbornou spotřebu 25W ale asi je moc výkonný na toto akva. Nebo varianta 2 ale je tam ta kostka s molitanem a to se mi moc nelíbí. A abych nezapomněl chtěl bych tam mít UV lampu a ta taky snižuje průtok filtru. Na ceně fitru mi nijak moc nezáleží, peníze bych do kvality obětoval. Díky za rady. Martin

Založil: remare » více k tématu (počet reakcí 104)

Artemie - čím krmit???

Čím "krmit" vylíhnuté artemie aby se daly zkrmovat jako větší ráčci. Vím že se prodává velká artemie jako mražená.

Založil: Jorki » více k tématu (počet reakcí 1)

Kombinace pestřenců s dalšími rybičkami :)

Dobrý den, právě budu z 60-ti litrového akvária přecházet na 120-ti, nebo 160- ti litrové akvárium, dle výběru rybek :). Chtěla bych si pořídit Pestřence proužkovaného a k tomu Pestřence similis. Nejspíše od každého- 1 samec+ 3 samice, ale i víc, pokud doporučíte. Je tato kombinace možná :) ? Zároveň bych potřebovala poradit...v současné době mám 60-ti litrové akvárium a mám v něm 4 paví očka, 6 parmiček pětipruhých, 4 Blackmolly a jednoho ancistruse. Problémem je to, že nemám místo na dvě akvária současně a nejsem takové povahy, abych všechny rybky prodala, nebo "utratila". Paví očka a Blackmolly ani tak problém nejsou, protože táta by je mohl vzít do akváriu v práci, ale těch parmiček a ancistruse je mi líto :( Mohli by být v tom novém akváriu s pestřenci? Ten ancistrus má asi tak 5 -5,5 cm a parmičky 2,5 -3 cm, ale jsou to celkem drsňáci :D Vím, že ta kombinace není zrovna to nejlepší, ale bylo by to možné? Pro shrnutí by v tomto akváriu byli 4 p.similis 4 p.proužkovaní 6 parmiček pětipruhých 1 ancistrus Předem moc děkuji :)

Založil: SuzynkaMz » více k tématu (počet reakcí 33)

sera med Professional Tremazol,nebo sera med Professional Flagellol

Po dlouhé době opět zdravím.Dlouho jsem zde nebyl a ani nepotřeboval poradit.Nicméně teď bych potřeboval znát názor,které z těchto léčiv použít.Poslední dobou jsem si všiml,že dvě ryby mají dost propadlé břicho.Potravu přijímají normálně,ale i přes to hodně hubnou.Jedná se o jednoho jedince Maingano a o jednu Demasonku.Ostatní ryby tento problém nemají.V akva plavou ještě Fire fish,Elongatus,Yellow,Saulosi coral red a Duboisky.Nejsem si jist,jestli je to nějaká tasemnice,nebo střevní onemocnění.Akva je zaběhnuté víc jak tři roky,výměny vody probíhají po celou dobu stejně-cca 2/3 týdně,krmení taktéž po celou dobu stejné-5x týdně flora,2x týdně san.Dnes jsem ještě snad po dvou letech změřil pro jistotu hodnoty vody.Ph-mezi 7,5 a 8,No3-mezi 25-50mg/l,tvrdost-30.Ta tvrdost se mi zdá strašně moc,dřiv jsem měl kolem 20.Ph stejné a No3 je dokonce nižší,než když jsem to kdysi dávno měřil skoro každých 14 dní.To jsem se motal pořád na hranici 50.Teď mám v akva víc rostlin,tak se to nejspíš trochu ustálilo.Jen pro doplnění,rozměry akva délka 160,výška 45,hloubka 60.Počet ryb ryb cca 60ks.Díky za každou radu,která bude k tématu.

Založil: klitosaurus-nepřihlášen » více k tématu (počet reakcí 15)

Jak by jste to řešily vy?

Po důkladném přečtení knihy Tlamovci v Akváriu od Miroslava Krauta ,a několika měsíčním pročítání tohoto fóra Vám přesto položím otázku. Jakou nejvhodnější technikou by jste vybavily akvarijní set Diversa 375l. 150/50/50 ? Pokud možno tak,aby bylo schopné se o sebe bez následků postarat (bezúdržbové) po dobu mé nepřítomnosti 2-3 týdny. Mám pravidelné turnusy 14 dní v zaměstnání/ 14 dní doma. Výmečně 21/21 jednou dvakrát v roce. Za předpokladu že v akvariu bude zhruba 30 Tropheusu, akvárium bude pruhledné (bez nátěru,tapet a 3D). Jednoduché,několik vhodných rostlin a pár velkých kamenů, nebude na přímém světle u okna. Jak by jste to řešily vy? Odpovědi prosím jen k tématu :-) S přáním všeho dobrého do nového roku.

Založil: micurin » více k tématu (počet reakcí 28)

Omámení ryb za účelem odlovu

Nekamenujte mne ! Jen se ptám, jestli někdo nepoužívá nějakou šetrnou metodu omámení ryb za účelem snadnějšího odlovení z členitě zařízené nádrže. Tuším, že nic jiného než rozborka - sborka zařízené nádrže mne nečeká, ale předtím bych rád vyčerpal všechny možnosti. Něco jsem se dočetl (CO2 ze sifónu), ale nechci experimentovat :). potřebuji ryby přelovit do jiné nádrže...a julidy nebo leleupi nemám šanci chytit. :( Tak kdyby někdo náhodou znal citlivý postup...

Založil: Mecan doma » více k tématu (počet reakcí 7)

Tropheus Musanga

Dobrý den, Mohl by se zdejší chovatel pokud tu je podělit o zkušenosti s tímto druhem? Něco málo jsem našel. Většinou zkušenosti spíše typu špatně rozmnožitelných ryb. Nevíte o chovateli co by je měl? Zajímají mě max F1. Ještě jeden dotaz - za kolik cca se dají sehnat WF. Tento druh je pro mě výzva. Děkuji za odpověď.

Založil: Pepan » více k tématu (počet reakcí 12)

Aquahum ano nebo ne

Ahoj, mám doma přípravek aquahum a chtěl bych se zeptat, jestli se to může dávat do akva s tlamovci. Mělo by to mít podobné vlastnosti jako aquatan od sery.

Založil: Emil » více k tématu (počet reakcí 16)

Rostliny-poptavka

Zdravim,nevite nekdo o prodejci ktery by mel tyhle dva druhy rostlin: Vallisneria gigantea a kryptokoryna kalatkolistá?Diky

Založil: Dan.H » více k tématu (počet reakcí 3)

Chovatelé - Severní čechy

Sháním chovatele, pěstírný tlamek na severu .Doporučte prosím.

Založil: micurin » více k tématu (počet reakcí 11)

KRMENÍ..........................

Zdrávím krmím potěrem pavích ok dávám to jako živou potravu jaký na to máte nazor ?????

Založil: Modrý.tl » více k tématu (počet reakcí 3)

Určení druhu

Dobrý den,prosím o určení druhu samce. Samice stříbrná.Majitel pěstírny mi na pytlíky napsal laxně Peacoch a na netu to podle tohoto názvu nejde najít. Děkuji

Založil: Ala » více k tématu (počet reakcí 29)

Špagetový kámen

Zdravím všechny....Moje otázka zní:jestli je vhodný špagetový kámen do akvária Malawi...Má pěknou strukturu a líbil by se mi v akváriu ale nikde jsem se nedočetl konkrétní věci o tomto kamenu.Pokud má někdo nějako zkušenost,moc rád ji uvítám....Za všechny reakce a příspěvky děkuji....

Založil: Petr K. » více k tématu (počet reakcí 8)

Výkon čerpací hlavy at202

Zdravim, chtěl bych vědět od někoho kdo má zkušenosti s čerpací hlavou at202 jaký má průtok. Například sklorex uvádí 1200 l/h a jiný web zase 600 l/h, tak nevim kde je pravda.

Založil: Petrx » více k tématu (počet reakcí 2)

Velikost rybek

Dobry vecer. Chtel bych se zeptat, kdy nebo v jakem stari dorostou mbuny do plne velikosti? A ovlivnuje velikost objem nadrze? Mam demasonky a saulosi. Dekuji

Založil: Jozka » více k tématu (počet reakcí 25)

krmivo Sak Energy

Ahoj koupil jsem krmivo Sak Energy a po 2 dnech po otevření z něho začly létat mušky mužete mi někdo říct z čeho to muže být?

Založil: bolek » více k tématu (počet reakcí 2)

dominantní samec nosí?

Včera jsem si všiml že můj největší samec Cynotilapia hara sbírá jikru ze dna. Dnes dorazím domů a samec má pěkně nacpanou tlamku. Máte někdo podobné zkušenosti u mbun? Kvůli spekulacím samec/samice přikládám jeho foto (z něj je patrné že jde opravdu o samce)...

Založil: fajanek » více k tématu (počet reakcí 8)

EHEIM 2075 PROBLEM

ZDRAVIM, MA NEKDO ZKUSENOST S TIMTO EXTERNIM FILTREM, DNES JSEM HO CISTIL A V NAVODU PISOU ZE SE MA FILTR PO VYCISTENI SAMOVOLNE NAPUSTIT COZ SE MI NESTALO A MUSEL JSEM TAM VODU DOLIT, NEVITE PROC SE MI TAK STALO? DIKY ZA RADY

Založil: Patrik123 » více k tématu (počet reakcí 7)

Metriaclima estherae RED - RED

Zdravím, chcel by som sa spýtať ako by mal vyzerať samec (dospelý) Metriaclima estherae RED - RED. Mal som jedného čo mal na plutvách krásne oranžové bodky, no nedávno mi uhynul. Teraz mám ďalšieho no ten tieto bodky nemá a celkovo nie je až taký pekný ako ten čo mi uhynul. Je pravda že nie sú z rovnakého zdroja a domnievam sa že tieto rozdiely môžu byť spôsobené šľachtením alebo vekom? je možné že časom pribudnú aj tomuto novému samcovi tie bodky na plutvách? Čo som pozeral na nete tak som skôr našiel také bledé až biele varianty bez tých bodiek. Prikladám aj fotky, a môžte vložiť aj vy nejaké svoje aktuálne foto týchto bitkárov =) Vopred ďakujem za reakcie a prajem príjemné sviatky.

Založil: Patrik11 » více k tématu (počet reakcí 2)

Sušené krmení

dobrý den,pro trofíky je lepší sera flora nebo vipan!? a můžu přikrmovat mraženým cyklopem (které koupím v akvaristice) nebo stačí svým složením jen sušené!? děkuji

Založil: martin mojžíš » více k tématu (počet reakcí 5)

Určení druhu

Zdravím všechny prosim vás co to je za druh nemůžu se ho na imternetu dohledat děkuju moc

Založil: Ivoch » více k tématu (počet reakcí 4)

Solím, solíš, solíme...

Chcem sa spýtať odbornej verejnosti chovajúcej konkrétne Tropheusov, či aplikujete do nádrže-í NaCl /varenú, morskú, jódovanú.../. Keby sa dalo konkretizovať aký druh preferujete, od akého výrobcu /napr. Red Sea/, samozrejme dávkovanie a v akých časových intervaloch. Snáď by sa našiel niekto, kto by mi podrobnejšie vysvetlil či je to vôbec nutné s pohľadu napr. prevencie, doplnenia minerálov, atď...

Založil: Marin » více k tématu (počet reakcí 36)

Cichlida Papouščí u hladiny

Dobrý den, moje cichlida posledních pár dní vyplavává na hladinu. Není to z přežrání ani nelapá po dechu. Prostě plave ke dnu a když nic nedělá, viditelně ji to nadnáší. Chtěla bych se zeptat, jestli se to dá nějak řešit? Případně, jestli se trápí, nebo ne.

Založil: Jana Šuplíková » více k tématu (počet reakcí 14)