Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ............... 288


Cichlida Papouščí u hladiny

Dobrý den, moje cichlida posledních pár dní vyplavává na hladinu. Není to z přežrání ani nelapá po dechu. Prostě plave ke dnu a když nic nedělá, viditelně ji to nadnáší. Chtěla bych se zeptat, jestli se to dá nějak řešit? Případně, jestli se trápí, nebo ne.

Založil: Jana Šuplíková » více k tématu (počet reakcí 14)

Nový druh : IkoloBemba ?

http://www.youtube.com/watch?v=kTLenzPrwtE

Založil: Major@n ( Ondrášovi ) » více k tématu (počet reakcí 4)

Je normalni?

Prosim o radu v inzerci z dnesniho dne jsem videl fotky tlamovce ktereho jsem jsem jeste v zadne nadrzi nepozoroval a nevim zda se nahodou nejedna o zivorodku?dekuji za odpovedi

Založil: mesic » více k tématu (počet reakcí 11)

...ZÁCHRANÁ MISE... prosím o radu zkušeného chovatele....

Ahoj.. dostala jsem akvárko i s rybama v stavu za které by si původní majitel zasloužil klackem přes prsty.. mno ale co naděláme i to se na světě děje... s vodou atd v akvárku si poradím.. akvárko už jedno mam.. teď tedy dvě... no ale rybky to je horší.. nevím co je to za druh a jaké je to pohlaví.. krmím podle rad z netu.. salátem okurky mrkev masem a granulky.. jen nevím množství.. dávám tolik co zbašti aby nepadalo na zem.. je vidět zlepšení ryby jsou aktivnější ale ty barvy co to s nima provedl nechápu.. chudinky.. dvě údajně žluté jedna modra a ten malej bombónek tmavě modry snad.. napadlo mě ze bych si až se akvárko vzpamatuje přikoupila další ale nevím či se do 220l ještě budou vejit..? a jak se snesou.. nevyznám se v nich.. snad někdo poradí... děkuji a přeji hezký den Verča

Založil: Veronika T. » více k tématu (počet reakcí 34)

Veselé vánoce

Poznají i vaše rybky, že jsou vánoce? :-) Veselé vánoce.

Založil: daliborz » více k tématu (počet reakcí 36)

Můžu už akvárium zprovoznit?

Ahoj chci se zeptat na vase nazory jestli uz je to ke spusteni.... nebo to chce nejake upravy.... diky za kazdou radu. Odadka budou tropheus kasaka a ??.... filtrace jbl 1501 a atman 202 kostka bioakvacitu.... a svetlo 130 cm pasek led a t5 zarivka. Takto to sviti na ledky.

Založil: sokol » více k tématu (počet reakcí 76)

Spirulina čistá

Dobrý den, Od známého jsem dostal sušenou mletou spirulinu, namočil jsem ji a po vyschnuti a ztvrdnuti jsem ji daval rybam.L. Yellow ji docela ochotne přijímali. Maingana a A. Red dragon už méně. Po pročítání fóra jsem zjistil ze jsem vlastně asi ryby trávil . Naštěstí jen dvakrát. Jak to vlastně je? Vždyť je to sušená řasa. Co si myslite o přilepšení špenátem, hráškem, salátem ... Diky Jarda

Založil: Jarda S. » více k tématu (počet reakcí 11)

Divné chování

Dobrý den prosím vás o radu mam akva 400l 30ks melanochromis estherae rybky už jsou dospělé. Včera jsem si všimnul že jedna z nich se chová velice divně je plachá plave od jednoho konce akva k druhému nebo po skle nahoru dolu stratila barvu dříve to byla docela dominantní ryba a byla ostře zbarvená nemá potrhané ploutve ani na ní nikdo neutočí. prosím o radu díky

Založil: Macikk » více k tématu (počet reakcí 20)

gibberosa - krmení

Dobrý den, chtěl bych vědět jak krmit gibberosy?čeho se například vyvarovat. Děkuji

Založil: killman » více k tématu (počet reakcí 11)

Co je to za druh?

Ahoj, poraďte, prosím, o jakého tlamovce se jedná? Díky

Založil: Skuba85 » více k tématu (počet reakcí 23)

cerpadlo primo v akvariu

mate nekdo cerpadlo primo v akvariu?

Založil: V.S. » více k tématu (počet reakcí 19)

Sinice v akva

Ahoj. Poradite nekdo? Zaclo mi svitit do akva slunce, svitilo cca tyden nez jsem si toho vsimla. Ted uz nesviti, ale pekne mi zezelenala voda. Vypada to na sinice. kazdy tyden menim 80%vody, krmim malo, par dni jsem i nesvitila a nebo svitim malo, nakoupila jsem i rostliny a ne a ne se toho zbavit! Mate nekdo nejaky tip? Co rikate na pripravky proti rasam? Nebo uplnou vymenu vody? Po vymene vody, na druhy den uz zacina zelenat. No2, No3 v pohode. Fotka den po cisteni :-(

Založil: Mona » více k tématu (počet reakcí 17)

tropheus více druhů spolu?

zdravím, je možné vpohodě chovat více druhů tropheusů spolu? třeba bemba, murago, moliro,llangi - jen příklad :-) je to lepší nebo by to naopak ďálo bordel? :-) díky

Založil: fikusak » více k tématu (počet reakcí 12)

Chemismus a biogeochemické cykly Nitrifikace/ Denitrifikace

Jelikož se stálé množí diskuze o Nitrifikaci a Denitrifikaci dohodli jsme se s Hynkem Dařbujánem, že vám zde názorně a obsáhle popíšeme jak tomu je doopravdy. Aby jste si udělali představu jaké složité procesy se dějí ve vodním prostředí.S laskavým svolením autora zde vložím část textu, který je upraven pro zdejší potřebu. část č.1 Nitrifikace Nitrifikace je většinou definována jako biologická oxidace amoniaku na dusičnany s dusitany jako mezistupněm v sekvenci reakcí. Tato definice má určité limitace pro heterotrofní organismy, ale je adekvátní pro autotrofní organismy (Hauck 1984). Nitrifikace byla spojována s chemoautotrofními baktériemi, avšak v současné době je známo, že i heterotrofní nitrifikace může být významná (Keeney 1973, Paul a Clark 1996). Nitrifikace může probíhat v záplavové vodě, v povrchové aerobní vrstvě půdy a v blízkosti kořenů (Reddy a Patrick 1984, Reddy a Graetz 1988). Rychlost nitrifikace v mokřadních půdách je závislá na přísunu NH4+ do aerobních zón, pH, alkalitě vody, teplotě, přítomnosti nitrifikačních baktérií a velikosti aerobních zón (Savant a De Datta 1982, Reddy a Patrick 1984). Nitrifikační baktérie získávají energii z oxidace amoniakálního dusíku a/nebo dusitanového dusíku a CO2 je využíván jako zdroj uhlíku pro syntézu nových buněk. Tyto organismy vyžadují O2 pro oxidaci amoniakálního dusíku na dusitanový dusíku a jeho další oxidaci na dusičnanový dusík (rovnice 11 a 12) Oxidace amoniakálního dusíku je tedy dvoustupňový proces (Wallace a Nicholas 1969, Hauck 1984): NH4+ + 1,5 O2 ® NO2- + 2 H+ + H2O NO2- + 0,5 O2 ® NO3- _________________________________________ NH4+ + 2 O2 ® NO3- + 2 H+ + H2O První krok, oxidace amoniaku na dusitany, je uskutečňován striktně chemolitotrofními organismy, které jsou zcela závislé na oxidaci amoniaku pro získávání energie pro růst. V půdě byly identifikovány tyto rody: Nitrosospira (N. briensis ), Nitrosovibrio (N. tenuis ), Nitrosolobus (N. multiformis ) a Nitrosomonas (N. europeae ) (Schmidt 1982, Grant a Long 1985). Nitrosomonas europeae byl také nalezen ve vodách (Grant a Long 1985). Všechny tyto organismy patří mezi striktně aerobní (Laanbroek 1990). Pravdûpodobná sekvence reakcí při oxidaci amoniaku na dusitany baktériemi Nitroso-skupiny je následující (Hauck 1984): amoniak (NH3/NH4) ® hydroxylamin (NH2OH) ® nitroxyl (NOH) ® nitrohydroxylamin (NO2 . NH2OH) ® dusitan (NO2-) Uvedené mezisloučeniny NOH a NO2 . NH2OH nebyly izolovány, ale jejich přítomnost v reakční sekvenci je v souladu s předpokladem, že při každém oxidačním kroku mezi NH4+ a NO2- jsou přenášeny dva elektrony (Hauck 1984). Druhý krok v procesu nitrifikace, oxidace dusitanů na dusičnany, je uskutečňován fakultativně chemolitotrofními baktériemi, které mohou vedle dusitanů využívat také

Založil: pietro » více k tématu (počet reakcí 9)

tropheus nemoc

Ahoj potřebuji poradit ,akvárko 300l mám 5let ,osádku tvoří tropheus duboisi maswa a tropheus ikola cca 40 ks. Nikdy jsem neměl žádný velký problém ,vodu měním po 14 dnech cca 1/2 přidávám trochu soli, filtr přepadový ,bohužel se my udělal bílý povlak na hladině, důvod neznám a od té doby pojde jedna až dvě ryby denně. Léčím entizolem a hexamizou,ryby nemají zjevné vady ,žádná plíseň oči jsou čisté jen se straní a neplavou ,žádné houpavé pohyby,ani dlouhé výkaly, a na víc chcípají jen ikoli nic mě fakt nenapadá ,děkuji za rady

Založil: petris » více k tématu (počet reakcí 6)

bioakvacit za slusny peniz

kde se da sehnat za slusny peniz? A ne dva metry na metr. Tolik ho nepatrebuji. dik

Založil: V.S. » více k tématu (počet reakcí 15)

Tropheus Bemba,Ikola

Zdravim nevíte o někom kdo by měl Bembi a Ikoli za nějakou slušnou cenu ? :) ;)

Založil: G36Zz » více k tématu (počet reakcí 19)

Nové ryby k Pseudotropheus Crabro?

Dobrý den, prosím o radu – je možno ke skupině dospělých Pseudotroph. Crabro pořídit nové Malawi jiného druhu? Navíc do nepříliš velké nádrže? Nemám dlouhodobé zkušenosti s chovem (nepočítám-li gupky v dětství…). Rybky chovám 2,5 roku ve 160 l nádrži, na doporučení prodejce jsem měla včetně Crabra ještě další dva druhy (Demasoni a Saulosi – nevím, jestli to tehdy byla vhodná kombinace, ale všechny ryby vyrostly společně a povahově se snášely výborně); většina ryb ale zahynula před rokem během letní dovolené (překrmeno příbuzenstvem). V současnosti mám pouze 5 dospělců Crabro a v rodince ještě navíc 3 mladé, které rychle dorůstají a dnes mám dojem, jestli osm Crabříků není na takovou nádrž příliš (dnes už bych si pořídila určitě menší rybky nebo větší nádrž – člověk se pořád učí). Takže celkem mám tři dotazy: 1. Vejde se do 160 l další druh? U malých rybek jsme počítávali 1 litr vody = 1 rybka, ale jak to platí u těchto? 2. Snesou moji dospělci nový druh? Samec je agresívní hlavně při stresové situaci; když jsem naposled měnila vodu a reorganizovala kameny, tak celý následující týden honil samice, myslela jsem, že to nepřežijí. 3. Pokud 1.+2. = kladná odpověď, tak který druh Malawi by byl vhodný? Z hlediska povahy (a schopnosti přežít) a také z estetického (vzhledem k fádnosti barev bych preferovala něco do modra a rozhodně trochu menšího – líbí se mi např. Melanochromis Maingano…). Díky moc za pochopení a potencionální rady.

Založil: Sima » více k tématu (počet reakcí 13)

Založení Akvaria 700-800 L

Zdravím akvaristi, chystám se splnit si sen, chci si pořídit nějaké 700-800l akva. Ale nějak nevím co přesně je k tomu potřeba, teď mám 120 l malawi a super, všechno funguje rybky se množí, ale pochybuju že u 8x většího akvaria zustane technika stejná, prosím o rady co všechno je k tomu potřeba aby akvarium běholo bez problému. Filtr se mi líbí tento: http://www.akva-tera.cz/akvaristika/hagen-filtr-fluval-fx-6-vnejsi-1ks-11419.html ale nevím které jiné věci... samozřejmě že osvětlení, vzduchování, ale třeba UV lampa? nevím jak to funguje.. prosím zkušené akvaristy o rady co do akvaria dát aby vše fungovalo, popřípadě odkaz na nějaký návod, zkušenosti s rybkami a malým akvariem mám ale přece je to podle mě něco jako přestoupit z trabanta na bmw :-D díky

Založil: fikusak » více k tématu (počet reakcí 15)

tlamovci v praze

ahoj. jedu zitra do Prahy a budu tam mit nejaky plonkovi cas tak bych nekam zajel okouknot nejaky tlamovecky. Nevite kam zajet? dik.

Založil: V.S. » více k tématu (počet reakcí 1)

Určenie druhu

Mám 3ks, zachránil som ich pred istou smrťou (jeden chlapík sa ich chcel zbaviť, tak dal inzerát že daruje...). Išiel som si po ne, s tým že si doplním počet, tvrdil že sú to Labidochromis caeruleus yellow. No hneď ako som ich zbadal tak som zistil že to nie sú yellowky. Bolo to ešte cez leto, mali tak 3-4cm, teraz sú už o čosi väčšie, ale stále sa zamýšľam nad tým, že čo sú zač... Moja otázka, čo je to za druh? mne sa zdajú ako: Melanochromis interruptus alebo Pseudotropheus saulosi coral red. Je možné určiť druh, keď sú ešte takto malé a samci ešte nevyfarbený? (je možné že tam ani samci nie sú).. Ďakujem sa reakcie.

Založil: Patrik11 » více k tématu (počet reakcí 10)

Jakou filtraci pro akva 550l

dravim, budu si porizovat akvarko cca 550l a chtel bych externi prepadovy celoskleneny filtr. Nejake navody a reseni jsem jiz nastudoval, ale mohl by mi nekdo poradit jakym zpusobem prohanet vodu pres prepady? Nacrtnul jsem dve varianty viz. priloha (obrazek), ktere reseni je nejlapsi? V akva se budou prohanet Cyphotilapie frontosy. Objem vody ve filtru by mel pri provoze byt cca 175l a objem filtracniho materialu ve verzi 1 je 75l a ve verzi 2 je 90l. Pohonem by bylo čerpadlo EHEIM Compact + 3000, ktere by vytlacelo vodu cca do vysky 160cm. Doufam, ze bude dostacujici a zaroven ne moc vykonne. Myslite ze by to takhle mohlo fungovat? Diky za kazdou pripominku.

Založil: stagr » více k tématu (počet reakcí 10)

koupel pro rostlinky

Prosím o radu v jaké lázni mám koupat anubiase abych je zbavil řas a rozsivek.Mechanické očištění není dostatečné.Někde jsem slyšel vodu se savem ale nevím poměr a jestli pak rostlinky mohu vrátit hned do akva k rybám.Dík za rady pro začátečníka

Založil: Petr03 » více k tématu (počet reakcí 6)

Chov Petrochromis v 600 litrové nádrži

Dobrý den, chtěl bych si pořídit hejno Petrochromisů do 600 litrového akvárka a chtěl bych nějaké informace,jestli je tady někdo chová a taky jestli má někdo mladé na prodej.

Založil: Jirka Tomek » více k tématu (počet reakcí 152)

Moje Malawi jak se vám líbí???????

http://rybicky.net/nadrze/18366#reakce302313 Prosím o radu nemám v nádrži málo kamení??? Filtrace je dostatečná???

Založil: pietro » více k tématu (počet reakcí 8)