Diskusní fórum


Stránky 1 ............... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ............... 288


Dotaz ohledně seskupení rybek :-)

Ahojky prosím o radu mam možnost teď doplňuji akvarium 600l o rybky z předchozího 240l kde jsem měla 17 ryb . staré šli do nového a u nás v okolí někdo prodává že končí prý s Malawi tak 10ks žluťáků + 10ks Demasoni , myslíte źe si je můžu přikoupit k mojim 10ks Pulpican 7ks auratus ? já že jsem si četla že Demasoni jsou sice strašně hezký ale taky agresivní ? nerada bych aby mi vymlátili mojí osádku ? případně jestli jich dokoupit více ?(dokoupení jinde paní prodává pouze 10+10ks) což jsem si četla že min 20ks demason ? moc děkuji za rady :-) já jestli by to mohlo fungovat ? mé ryby staré cca 9měs. , nové o které mám případný zájem cca 6 měsíců...Děkuji :-)

Založil: Sarik.cz » více k tématu (počet reakcí 24)

filtr prosim o radu

Dobry den, chtela bych vas poprosit jestli by jste mi neporadili nejaky dobry filtr na 300l akva. Zatim jsem mela jen vnitrni ale nebyl mic dobry a ted se mi pokazil tak na rychlo neco schanim, ale moc se v tom nevyznam a uz se nechci nachytat prodavace jak minule. Chtela bych neco za slusnou cenu to je pro me do 2tis. Jak se vubec takovy vnejsi filtr udrzuje? Je potreba neco k nemu po case dokupovat? Moc dekuju za radu

Založil: alca » více k tématu (počet reakcí 16)

zateplenie izby

Ahojte, uvažujem nad zateplením izby s akváriami a chcem sa skúsených spýtať, aké sú možnosti. Jedná sa o panelákový byt s izbou orientovanou v najchladnejšej časti bytu (iná možnosť nie je), 2 steny sú obvodový múr paneláku, 1 z nich má okná. Panelák je zateplený - minerálna vlna. V izbe to však nie je cítiť a musím okrem plne zapnutého ústredného kúrenia (klasický radiátor) dokurovať elektrickými ohrievačmi v akváriách. Mal som dosť vysoký účet za minulý rok (dlhá zima) za kúrenie a elektrinu, tak zvažujem možnosť zlepšenia podmienok aspoň o nejaký ten stupeň. Nechcem nejaké finančne a konštrukčne náročné riešenie, len ma napadlo, či sa nedá nejakým jednoduchým spôsobom to trocha odizolovať zvnútra. Ak nie, nechám to tak, až tak kritické to nie je...ale viete, ako to je, keď doma uberáte z rozpočtu za množstvo vody, teplo, elektrinu :) Ďakujem za každú radu a inšpiráciu!

Založil: canart » více k tématu (počet reakcí 20)

Chov tetry krivopruhej

Zdravím, opýtam sa otázku mimo tému- koľko kusov tetry krivopruhej stačí chovať v nádrži-ľudia mi vraveli že stačí ich chovať od päť kusov. Ďakujem za odpovede

Založil: fishman » více k tématu (počet reakcí 7)

Velikost mladých

Prosím o radu,mám poprvé mladé Demasoni.Jak musejí být velké abych je mohl přidat k dospělým rybám?Předem děkuji za odpověď.

Založil: Pavlis » více k tématu (počet reakcí 5)

Rada na osvětlení

Prosim o radu,koupil jsem zařízené akvárium o rozměrech 120x50x60 výška.Jsou tam 4 ks zářivek 60cm dlouhe 18w.Je to dostačující a nebo by jste poradili jinou variantu?Diky za názory

Založil: Doubrava » více k tématu (počet reakcí 6)

chovatele ve vychodnich cechach

zdravim Vas, zajima me jestli neznate nejake slusne chovatele tlamovcu kolem Trutnova nebo hradce Kralove. Budu zakladat 450 litru agua.tak chci zdravy a pekny ryby. Co se prodava v kramech je hruza a neverim tomu. tak dik za tip.

Založil: V.S. » více k tématu (počet reakcí 5)

Osádka pro nové akva

Dobrý den, můžete mi poradit jakou zvolit osádku pro naše nové akvárium? Rozměry 220x60(šířka)x67(výška). Líbí se nám Frontosy. Jsou vhodné pro takový rozměr akva? Ještě jsem viděl na webu v nějakém videu u Malawi tlamovce, který měl zelené(fosforeskující) tělo nevíte co je to za druh?

Založil: George_sony » více k tématu (počet reakcí 6)

Melanochromis Maigano

Zdravym prosím o radu jak poznám pohlaví u Maigana

Založil: G36Zz » více k tématu (počet reakcí 10)

t5 zářivky nad akvárium

Chtel bych se zeptat jake zarivky by jste pouzili na akva o hrane 120 cm a hloubce 60 cm.kryci sklo bez deklu. Jedna se mi o pouziti dvou kusu t5 delka 120 cm. Ryby tropheus. Diky

Založil: sykora » více k tématu (počet reakcí 60)

Sylwania Gro-Lux - hodí se k multifasciatům?

Chci se zeptat, jestli je, nebo není zbytečné pořizovat tuto zářivku do akvária, kde jsou Neolamprologus Multifasciatus? Myslíte, že to nějak pomůže? Mám bílý filtrační písek na dně a připadá mi, že ty rybky jsou takové nevýrazné :-)

Založil: *didin » více k tématu (počet reakcí 8)

Parazit ve vode

Cca pred tremi mesici jsem lecil ryby Entizolem, lecba zabrala, ryby zacali zrat a pribraly. Ted po trech mesicich to vypada, ze se to vraci. Ryby zase zhubly, uz ma sem tam nektera propadle bricho. Bile vykaly zatim nic. Ale co vic, dnes kdyz jsem cumel do akva, tak sem si vsiml trepajiciho asi 3mm dlouheho bileho cerva. Co by to mohlo byt? Bude to bicikovec? Kde se to tam zase proboha vzalo :( Videli jste to uz nekdo?

Založil: Roman F. » více k tématu (počet reakcí 8)

mini Tanganika

Zdravím, mám v akváriu 60x30x3O viz foto 6 x Neolamprologus multifasciatus a nechci mít z nich chovnou stanici :-) Můžete mi poradit, jestli existuje nějaká ryba, která se živí potěrem a byla by vhodná do tak malinkého akva? Našel jsem pouze Altolamprologus compressiceps, ale je moc velký. Myslíte, že by tam mohla být pouze samice, nebo by to nezvládla sama?

Založil: *didin » více k tématu (počet reakcí 4)

Nedostatok rias

Mám trochu nezvyčajný problém - v akva sa mi netvoria riasy a tie, kt. boli (hnedá/zelená), pomaly miznú. Mám 2 anubiasy, ktorým sa celkom darí, ca. každé 2 týždne vyháňajú nové listy. Svietim 12 h denne 2x39W 6500K, stíšené na celkovo 52W - akvárium vyzerá dosť presvetlené. Pôvodne som mal jednu trubicu 4000K, po jej výmene za 6500K sa mi zdá úbytok rias ešte vyšší. Môže to byť aj nedostatkom NO3? Máme celkom dobrú vodu a ca. každý týždeň mením +/- 60%, takže NO3 ani nevystúpi nad 10mg/l. Môžem/mám trochu obmedziť tie výmeny? Ďalšie parametre a info k nádrži tu: http://rybicky.net/nadrze/18551 Ďakujem za rady.

Založil: Michal14 » více k tématu (počet reakcí 37)

Tropheus Bulu Point

Dobrý den nevíte někdo kdo by měl Bulu Pointy ?

Založil: G36Zz » více k tématu (počet reakcí 101)

cyprichromis leptosoma

mam chovne cyprichromis leptosoms mpulungu samotne v akva 600litru chci k ním jeste naky cyprichromis ale nevím jak je to s křížením mužete mi poradit chci koupit tak jeste 15paru

Založil: mateji » více k tématu (počet reakcí 4)

Sera Aquatan-začátečnický dotaz

Prosím o radu na začátečnickou otázku.Mám 300L čistý objem vody v akváriu.Jednou týdně měním cca 120L vody.Mám aquatan dávkovat dle návodu na 300L nebo pouze na měněnou část 120L?

Založil: jirkaC » více k tématu (počet reakcí 14)

Navlhlá mořská sůl

Mám doma ve skříňce pod akváriem v mikroteňáku asi rok mořskou sůl. Teď jsem měnil vodu rybám a koukám, že ze soli je kaše. Asi absorbovala vzdušnou vlhkost. Máte s tím někdo zkušenosti? Stačí to nějak vysušit a používat dál? Dík...

Založil: Kozlik » více k tématu (počet reakcí 11)

Tropheus Maswa

Dotaz: koupit jsem kolonii 21 kusu Tropheusu M. Velikosti 2,5 az 3,5 cm cca. Na nekterych je znat uz pruh ,ale nektere jsou pouze teckovane,znamena to,ze pruhu se u techto nemusi ukazat ani v dospelosti,chapu,ze ne kazda rybka bude Mit pekne vybarveni ,Jen me zajima jestli porad je sance,ze I tyto se pozdeji vybarvi ,diky

Založil: martin1 » více k tématu (počet reakcí 12)

450 l aquarium

Dobrý den, chcem sa spýtať ohľadom Malawi rybiek,mám 450 l aquarium a už mám mesiac rozbehnuté rastilny sa uchytili, teplota stála, tvrdosť aj PH, a aj prvé rybky si vedú celkom dobre aj ked sú tam ešte len týždeň. No tak k mojej predstave, mám tam 5 ks Labidochromis caeruleus(Tlamovec Čiernoplutvý) a 5 ks Melanochromis Cyaneorhabdos (Tlamovec Maingano) a chcel by som skombinovať vcelku v AKVA : 10 ks Labidochromis caeruleus(Tlamovec Čiernoplutvý , 6 ks Melanochromis Cyaneorhabdos (Tlamovec Maingano), 10 ks Cynotilapia Afra(Tlamovec Africký), 2 ks Pestrenec Žltohlavý( Altolamprologus Compressiceps), 2 ks Cichlidka kakadu(Apistogramma Cacatuoides), 3 ks Panak sp.L204(Panaque sp.L204) Len sa obávam či to nebude prehustené príliž a všeobecne mám po menej skúseností s cichlidami, hlavne sa obávam o tie Tlamovce Africké či ich nemám radšej vynechať kvôli agresivite . Ďakujem za rady

Založil: Daniel Mravík » více k tématu (počet reakcí 35)

Špatná filtrace...

Ahoj, mám menší problém s akvárkem. Objemově to není žádná hitparáda, ale na délku už má 170 cm. Pořád mám problém s filtrací. Doufal jsem, že když dám dva ext. filtry, zbavím se povalujících výkalů, ale nikoliv. Je nějaké jiné řešení než pořád odkalovat? Rostliny tam už skoro žádné nejsou, protože mi tam prostě nejdou, na kytkách se objevuje zelená řasa a i plovoucí kytky začnou uhnívat. Jediné co měřím je NO2 a to je v pořádku, vodu měním každý týden 1/3. I když mám na filtrech předfilty Eheim, musím max každé 3 měsíce filtry rozebrat a vyčistit, protože výkon klesne tak na pětinu počátečního výkonu a i smítka co plují okolo sací trubice, tak je to nenasaje. Je tedy nějaké řešení? http://rybicky.net/nadrze/15885 Díky

Založil: Losky » více k tématu (počet reakcí 14)

tropheus doboisi maswa

mam v nadrži doboisi maswa a cyprichromis leptosoma kitumba krmím jen sera vipan co je nejlepší za mraženy mužou cyklop nebo čím krmit

Založil: Žaneta » více k tématu (počet reakcí 21)

odstata voda

zajima me jak to resite kdyz menitevodu. Napriklad cca 200 litru. Kde mate tolik odstate vody.

Založil: V.S. » více k tématu (počet reakcí 16)

Rostliny pro tlamovce v akváriu

Potrebujú tlamíci v akváriu rastliny? Žiadne tam nemám, len silné vzduchovanie kompresorom. Je riziko kúpa rastlín, následne ich vysadenie do nádrže? Ako zmiernim toto riziko? Mám 10L náhradnú nádrž tak som myslel že by som ich pred vysadením vysterilizoval v roztoku PREVENTIN. Vopred Dákujem za rady :)

Založil: fishman » více k tématu (počet reakcí 192)

Rozmnožovanie tetry neonovej

Dobrý deň chcel by som sa opýtať ako sa dajú rozmnožovať tetry neonové. Dali by sa rozmnožovať v tvrdej vode?

Založil: xxxxxxxxxxx » více k tématu (počet reakcí 6)