Fotky mojeho akvária

Tak tady se můžete mrknout jak vypadá moje akvárko a rybičky http://www.kralici.cz/alba.asp?a=1572

markéta

18.11.2004 14:38

Ti králíci jsou fakt pěkní.

Sax
18.11.2004 16:48

Skovávaček tam mají docela dost, takže mohou zabrat svá teritoria. Ale já nejsem zastáncem toho, aby pozadí a kytky nekorespondovaly s biotopem, ve kterém žijí zvolené ryby. Trochu mi to připomíná, jako kdyby v ZOO udělali pouštním pískomilům pozadí s ledovými krami a tučňáky. K tlamovcům by mi spíše seděla zahloubaná krajinka z kamenů. Takhle to vypadá, jako kdyby se vydali tlamovci na výlet do Amazonky. Ale to samozřejmě nemá vliv na kvalitu prostředí pro ryby. A také nejsi jediná, kdo takhle tlamovce má, zkrátka protože se mu to líbí a má rád barevné ryby a hodně rostlin. Jinak ryby vypadají dobře (soudě pouze podle fotky). Ale ti kančíci by mi k tomu seděli víc.

Zuzka
19.11.2004 8:15

saxi nech si laskavě ty keci jo Zuzko já se snažila aby se měli kam schovat, to akvárko zase není tak moc veliký abych to mohla udělat jak by se mi to líbilo víc, na zadní stěně by se mi líbily přilepené kameny, ale to by zabralo dost místa. Máš někde ty fotky?

markéta
19.11.2004 8:31

No mně se ty králíčci fakt líbí, o cichlidové nádrži nemáš zatím ani páru - viz Zuzka - ale to neřeším, tady ti bude pomoženo. Mně se opravdu moc líbí ti králíci. Jo, až budeš příště fotit akvárium zepředu, vypni blesk. A jestli už víš, že cituji - to akvárko zase není tak moc veliký - tak do něj nelep kameny a pořiď si větší. Tohle si nech jako rozplavávačku pro potěr.

Sax
19.11.2004 12:27

Sax, no jestli to myslíš vážně tak sem ráda, právě mám doma králíčátka:-) Kdybys chtěl foto, můžu zaslat:-))))Jinak já když ale vypnu blesk, tak mám ty rybičky pěkně rozmazaní, ale ještě to zkusím, vím že se to odráží od skla, ale bez blesku mi to tak nějak nejde:-)Já bych chtěla akvárko tak nějak okolo 300 litrů, jenže nevím na co bych ho dala a by to uneslo. za rok se budu stěhovat do svého bytu, tak tam plánuju do toho investovat tak 10 000 a koupit velké akva i se stěnou a udělat to jako předěl, aby na rybky bylo vidět z obou stran a skalka by byla uprostřed:-)Máte někdo fotku jak bych zatím měla uspořádat tou současné akvárko aby to bylo lepší pro ryby? Díky

markéta
19.11.2004 12:57

Jasně, že to myslím s těmi králíčky vážně! To akvárko není žádný zázrak, přeci ti nebudu mazat med kolem úst. Jinak tvé úvahy do budoucna se ubírají správným směrem, proto už nelep to kamení na současné akva. Ty kytky ti zničí během pár týdnů ryby, tak je tam nech na zpestření jídelníčku. To focení- musíš mít v nístnosti tmu, musí svítit jen akvárko. Máš možná foťák, který to lépe nezvládne.

Sax
19.11.2004 13:02

Speciálně pro saxe http://www.kralici.cz/alba.asp?a=1540. Náhodou kytky mi zatím neničej a to je tam mám minimálně 14 dní.Mám digitál koupenej asi před půl rokem a stál deset tisíc, ten to zvládne, ale možná že já ne, zkusím to s tím zhasnutým světlem, třeba to bylo tím, já svítila v celém pokoji.

markéta
19.11.2004 14:50

Fotit s bleskem musíš. Ale ne přímo proti sklu, ale zešikma. Dobré je manuální ostření, protože automat většinou zaostří úplně něco jiného než chceš. A přední sklo by mělo být dokonale vyčištěné, jinak je vidět každá zaschlá kapka.

Wynter
19.11.2004 15:41

Fotit s bleskem se nemusí. Trvám na tom. Zkus to.

Sax
19.11.2004 18:08

Nemusíš s bleskem, ale je to lepší. Bez blesku musíš mít dobře nasvícené a připravené akvárium nebo ho mít na slunečním světle. A to většinou není. Bez blesku je menší hloubka ostrosti.

Wynter
20.11.2004 19:17

Ahoj Markéto, já zatím nikde žádné fotky akvária nemám. Navíc tlamovce znovu zařizuji do 272 litrového akvária, jinak mám gavůnky boesmanovi, murény a čtverzubce. Nemyslela jsem, že by ta členitost ve tvém akváriu tlamovcům nevyhovovala, jen mi nejdou s takovou zelení dohromady. Ale až budeš mít tu 300litrovku a jestli vydržíš u tlamovců, tak to bude bezva.

Zuzka
20.11.2004 20:22

Taky bych mel par vyhrad jako zuzka.Myslim ze by to vypadalo daleko vice jako malawi diky male zmene.Vymen pozadi za nejake bud kamenite nebo nejake neutralni tmavsi.Rostlinky nedavej tak blizko predniho skla.Na tak male akvarko to diky tomu pozadi vypada dost preplacane.No jako provizorka do pristiho roku to snad vydrzi i kdyz pokud vidim dobre,koupila sis venustus (nebo livingstonii?).To sou dooost velke ryby,predatori a pri dobrem krmeni ti zanedlouho prerostou vsechno ostatni v akvarku-mivaji 20-25cm. Fotit bez blesku se da,vypada to dokonce barevneji nez s bleskem,ale musis mit dost hodne nasvetlene akvarko.Vic nez na normalni divani,proste jen na foceni pridat 1x tolik svetla.

Tom

VLOŽIT ODPOVĚĎ