generalni cisteni

Mam dotaz, jak casto by se mel udelat generalni vycisteni akvaria?

jarda

25.5.2006 12:53

záleží co myslíš pod pojmem generální čištění. pracně vytváříš biofiltr ve dně a pak to chceš propírat? filtr cistíš podle potřeby, skla taky tak co je to generální?

petr1
25.5.2006 13:47

Pokud akva funguje,tak naní potřeba

Ondra
25.5.2006 18:27

Chcete vedet co je to generalni vycisteni? Nekde jsem cetl zazitek jednoho akvaristy ,ze se ho ptala jeho kamaradka proc ji nerostou rostlinky,kdyz se o akva dobre stara,jednou za mesic vsechno z akva vynda,pisek vypere v drezu,vsechno vydrhne jarem a ono to furt neroste :-))))) JInak v zabehlem akvariu jsou jakekoliv vetsi zmeny (rikejte tomu treba generalni vycisteni) spise na skodu. Neni prece nad to kdyz akva slape skoro samo a neni treba do neho skoro sahat a staci jenom na ryby koukat....

Tom
25.5.2006 20:49

Jak říkáš generální čištění akvária jsem v životě neprováděl a ryby jako třeba Tropheusy se mi bezproblémů pravidelně třou tzn. takové čištění je podle mně 100% na škodu. Pamatuj někdy méně znamená více.

Míla
26.5.2006 11:35

souhlasim s Tomem,mam jedno zaběhlé akvárko na krmení (živorodky),ve kterém jsem čistil snad jenom jednou filtr za posledních 5 let u něho pouze vymácham filtr jednou za půl roku..každej kdo si to jern přečte,tak mi řiká jakej sem vůl že těch ryb lituje...jenže je to naopak,tam se daří všemuá so tam dam,prostě je to takový i záchraný akvárko.zároveň farma na rostliny a na gupky,mečovky a blaskmolly.Dokonce tam dožívalo moje poslední danio,které tam ztrávilo4 roky a dohromady sem ho měl asi 7 let a to nebyl muj odchovanec,takže bylo možná trošku starší než myslim...ale i 7 let je na danio hodně fotky sou sice starý a nanic,ale koho to zajímá tak jsou zde http://rybicky.net/nadrz.php?c=37

Killer
29.5.2006 17:08

Pokud máš ale akvárko ve špatném stavu ,rostlinky nerostou a v písku je takovej jemnej bílej kal, tak bych to vyděl jako jedinou možnost jak akva nakopnout. Je to ale nouzové řešení, a u akva s tlamovci je to zbytečné a není to vhodné.

Ondra

VLOŽIT ODPOVĚĎ