Haplochromis livingstoni

Jak poznám samečka Haplochromis livingstoni.Mám tři ryby, dvě cca 10 cm a jednu cca 15 cm. Ta větší má světlejší barvu do zlatova s nevýraznou kresbou a výrazně zlatou hřbetní ploutev. Ty dvě menší maji výraznou kresbu, ale nejsou zlaté. Řítní ploutev mají ale všechny kulatou a žádná na ní nemá kresbu jikry. Může ta větší být samec nebo je to dominantní samice?

Fanda

Haplochromis livingstoni
4.2.2006 19:16

Mam stejný problém taky mam kousky od 10 do 15 cm a prej je to ještě malý,ale mě se zdá že tomu jednomu se zašpičatila ploutev,tak to asi bude samec

Killer
4.2.2006 21:01

první věc: livingstoni už nejsou haplochromis ale nimbochromis. druhá věc: samice má neměnnou výraznou kresbu od hlavy až k patě a neměla by mít náznak jiné barva, samec už u tak velké ryby nemá tu kresbu tak výraznou a má namodralou hlavu hlavně když nahání samičky tak se kresba slije v jednolitý celek. třetí věc:pokud ty ryby jsou z jednoho vrhu tak samec je znatelně větší než samice . Z jednoho vrhu myslím když jsou stejně staré. Tady na tom obrázku jsou dvě překrásně zdravé a dobře živené samice.

petr
4.2.2006 22:04

Vypadaji uz na odrostlejsi ryby tak kdybys mel 2 samce tak by se uz museli dost rezat.Pridavam foto rybicky z odlovu :-)
Haplochromis livingstoni

Tom
4.2.2006 22:11

a nemuzu odolat abych nepridal jeste jednu primo z jezera
Haplochromis livingstoni

Tom
5.2.2006 10:49

Díky, je to paráda, už se těším na přírůstky

Fanda

VLOŽIT ODPOVĚĎ