Hnědý sliz ve filtrech

Aho všem, poslední dobou se mi v biomolitanech tvoří takovej hnědej sliz, kterej z toho vůbec nejde vyprat a ucpavá to póry. Nikde v akva se to neobjevuje, tam mám jen zelenou řasu, hnědou vůbec. Dá se s tím něco dělat? Dříve jsem vypral molitany ve vodě, byl tam jen detrit a šlo to v pohodě. Teď se s tím peru, a vůbec to z toho nejde. Před 14 dny jsem to už z mechanickýho filtru měl i v pračce. Tedy jen ve vodě bez prášků. Ta to z toho celkem dostala, ale úplně taky ne. V fom filtru se to utvoří klidně za tejden a je to neprůchodný. Kýblovej bio filtr jsem čistil taky před 14 dny, dneskal jsem to otevřel a zase šílenost. Filtr úplně ucpanej. Co s tím? Vůbec to z toho nejde dostat. Nejhorší je to ve spodní části filtru.

karbi01

Hnědý sliz ve filtrech
30.1.2010 17:07

další
Hnědý sliz ve filtrech

karbi01
30.1.2010 17:07

další
Hnědý sliz ve filtrech

karbi01
30.1.2010 17:08

a poslení
Hnědý sliz ve filtrech

karbi01
1.2.2010 14:15

Nikdo se tady k tomu sice nevyjádřil a ani já si nejsem docela jist, ale typnul bych to na nějakou kolonii bakterií. Například v čističkách odpadních vod si pěstují na stěnách sedimentačních nádob podobné bakterie, ale jak se ti dostaly do filtru ví bůh. Ale řikám, to jen odhaduju...

Kozlik
1.2.2010 15:18

Zkus vyměnit vodu půl AQ vody. Nikdy se mi to nestalo.A za týden? To jde celkem rychle.

kuba
1.2.2010 16:01

Řekl bych ,že moc krmíš.Máš v akva dost potravy pro bakterky a ty když mají co papat,tak se holt množí a množí.Chce to trochu omezit krmení a ty biomolitany pokud nejdou pořádně vymýt budeš muset nejspíš vyměnit.Pokud máš jen jeden filtr bude to problém. Ale né neřešitelný. mě se osvědčila kombinace dvou filtrů v akva.jeden vnitřní za pozadím slouží k mechanické filtraci a za ním mám teprve sací koš do vnější EX1200ky.Vnější čistím vždy tak po 3-4 měsících a filtrační hmoty jsou o proti tvým čisté jak dětská prdélka.Vnitřní promývám při každé výměně vody v odpuštěné vodě z akva.

wladys
1.2.2010 17:36

Polovinu vody v akva vyměnuji vždy při čištění jednou týdně. Jinak už i na jiném foru mi bylo řečeno, že mám přemnožený bakterie. Neřekl bych, že krmím nějak moc, vždy to zmizí velmi rychle. Krmím dvakrát denně sera flora vločky, někdy doplňkově namočené granule či peletky pro rostlinožravé cichlidy. Jinak filtry dva mám. Tetratec bio a závěsný aquaclear na mechanický čištění, kterej čistím vždy při výměně vody. Kdybych měnil biomolitan, tak tam ještě zůstanou původní keramický válečky a sera siporax s bakteriemi. Při krmení jsem si všimnul, že část krmení zmizí ve filtrech, je to zásadní problém? Jestli při krmení vypínat filtry... Jinak je mi dívný, že to vzniklo až poslední dobou. Nic jsem neměnil. Před tím byly filtry v pohodě, jen jsem vypral trochu detritu a toho je taky málo, vše seberou piskořky. Bojím se, že když dám nové filtrační hmoty, že ten problém bude nadále pokračovat. Zkusím to příště vyfoukat wapkou, třeba to vyčistím. Ale nemůžu čistit kýbl každejch čtrnáct dní. Krmit míň můžu, ale nemyslím, že by už teď byly ryby tlustý, natož když budu míň krmit. Můžu zkusit nekrmit pár dní, ale nemyslím, že bych toto během týdne vyřešil. Omluva za délku příspěvku.

karbi01
7.2.2010 11:00

Ahoj, sám začínám, tak nechci poučovat, ale včera jsem narazil na info, které Tě může třeba zaujmout, ale je dost obsáhlé ....Oxid železa (Fe2O3) jako produkt filtrace tu stoji symbolicky za řadu dalších k životu nutných spojení. Železo, mangan a mnoho dalších důležitých stopových prvků jsou v oxidovaném stavu ve vodě nerozpustné; usazují se ve filtru a jsou tím pro konzumenty v akváriu nedostupné. Když se po čase vymyje filtrační hmota a vypláchnutý odpad se zanalyzuje, ukáže se, že tmavohnědá břečka není organickým odpadem ale vysoce koncentrované hnojivo obsahující železo, mangan a jiné stopové prvky.... http://www.discus.cz/web/index.php?page=technika&clanek=28

šupin akvarkovič vodnikov

VLOŽIT ODPOVĚĎ