Hnojeni rostlin

Dobry den vsem! Chtel jsem se vas zeptat jestli pouzivate co2 na hnojeni rostlin nebo jake jine hnojivo? A jestli pouzivate co2 tak co do nej a v jakych pomerech davate? Predem dekuji za radu

Ludek

16.8.2006 19:01

Do akvaria s tlamovci bych raději žádná hnojiva nebo chemické příppravky nedával. Rostliny buď porostou nebo ne. Na dně mám jemný písek, který tlamovci prohrabávají, takže rostliny (1 až 2)mám zasazené v květináčcích z keramiky, imitace kořenu nebo kůry. Vhodné jsou valisnerie nebo kryptokoryny (usteriana), někdy vydrží i tuholistý echinodorus. Tlamovci jsou hold převážně bíložraví.

luva
16.8.2006 19:50

CO2 určitě né...snižuje PH

wladys
16.8.2006 20:18

Bohuzel kdo chova tlamovce tak ma akva kvuli rybam a ne kvuli rostlinam, takze je proste nutno vybrat takove rostliny ktere vydrzi a rostou samy, bez hnojeni.Ja osobne vsude pouzivam echinodory,rostou rychle a rybam nechutnaji i kdyz je skubou. Napriklad tuholiste anubiasy mi vzdycky rozskubali na cucky :-) i kdyz se vsude pise ze vydrzi....u mne ne.

Tom
16.8.2006 21:58

..u mě zase cupujou echinodory a anubiasy jsou celkem v poho.nejvíc se ale daří C.aponogetifolii(usteriana)...ta roste jako blázen i bez hnojení...doporučuju.

wladys

VLOŽIT ODPOVĚĎ