jak opravit akvárium??

dobrý den, prosím o radu jak postupovat při opravě akvária. Mám akvárium 200l které je trochu starší. Je lepené silikonem a v jednom rohu se začínají dělat bublinky. Je možné ho přelepit znovu silikonem a jakým nebo je lepší dát ho ke sklenáři? Chci ho darovat mladému chlapci, ale bojím se, aby mu neprasklo. Jinak je úplně bez závady. Děkuji za odpověď.

bull

16.1.2008 15:41

Jediné, co sklenář udělá je, že vezme silikon a vytře s ním všechny rohy po celé délce hrany. Když jsem pořizoval starší pětistovku, tak jsem měl tyky strach aby spoje držely. Tak jsem šel ke sklenáři a zeptal se co s tím udělá. Říkal ať mu to dovezu a že může vytřít rohy silikonem. Takže jsem se na to vykašlal a bylo. Nejlepší je vzít černý sklenářský silikon a ty hrany pěkně vytřít znovu a je to.

xmann
16.1.2008 15:52

a kde se dá koupit? Já jsem si to taky myslela, že by to šlo takhle přetřít. Ale kde ho pořídit?

bull
16.1.2008 16:23

No zalezi jak stare to akva je.Ja mam akvaria, ktere jsem si lepil nekdy pred 10ti lety a drzi .Ale taky jsem koupil nejaka akvaria, kde jsem neznal stari a 2 z nich se mi rozlepila. Jedno cca 80 l ,to byla pohoda ,to jsem zachytil vcas, ale druhe cca 300 l a to bylo ve 3 rano, tak to byl ficak.Ono 150 l v koberci pod kterym jsou parkety neni zadna slava... Nedavno jsem kupoval dalsi 2 akva 300 l a koukni sem http://wds.cz/tlamovci/forum_reagovat.php?id=13729 jak vypadaly spoje uvnitr. Zvenku se tvarily normalne. Ja bych doporucoval rozrezat,ocistit a slepit znovu. Prelepit jenom rohy je zachrana na kratkou dobu.Rasy to brzo prorostou,protoze se ti nikdy nepodari sklo tak perfektne ocistit na vsech mistech kam prijde lepidlo ( napr. kouty ). Pokud ale spoje vypadaji slusne,pak je jeste moznost nechat si urezat pasky skla na vysku akva a vlepit je do rohu k predni a zadni stene.Esteticky nic moc,ale zachrana to je.

Tom

VLOŽIT ODPOVĚĎ