Jak rozeznat pohlavi PS.DEMASONI

Poradte prosim jak rozeznam pohlavi u Pseudotropheus demasoni.Mam asi 4 cm malou rybu, svetle modra strida tmave modrou.Je to samec nebo samicka?Dekuji.Filip

phill

31.7.2005 22:16

Zbarvení mají samec i samice stejné. U mladých ryb může být vodítkem pouze jikerná skvrnka na řitní ploutvi samce a protažená řitní a hřbetní ploutev, u samičky zakulacená. V dospělosti je pak samec výrazně větší, než samice.

Luk
1.8.2005 7:30

Souhlas s Lukem,ale musím tě upozornit,že na začátečníka sis vybral dost drsné ryby.Abys nebyl,až ti začnou dospívat,zklamaný. Taky mysli na to,že demasonky potřebují ve své stravě víc rostlinné složky než ostatní mbuny. Zdar a ať se ti daří.

wladys
5.8.2005 13:38

Jediné 100% rozlišení u demasoni je, že samice nosí jikry v tlamě:) Samci mají sice zpravidla mohutnější stavbu a často jsou dominantní, ale když si kolega s pěstírnou vybral z vlastního odchovu chovnou skupinu, ta největší ryba, kterou považoval za jasného samce se vytřela jako první a byla z ní samice:) Rozdíly jsou patrnější u starších ryb,samice utahané častým nošením jiker změní vizáž oproti dominantním samcům.

Daník

VLOŽIT ODPOVĚĎ