Jak udělat modré pozadí

Mám dotaz, jak udělat modré pozadí, folíí kterou dám za sklo nebo do vnitř akvaria nebo něčím natřít? Děkuji

Dan

9.1.2008 19:38

Já to nalepil olejem.

roland.mynar
9.1.2008 20:11

Kup si modrou samolepící folii a nalep ji zvenku.Já osobně bych použil raději černé. ;) Ale ty na to budeš koukat.

wladys
9.1.2008 22:46

Nebo se dá pozadí zvenku natřít normální modrou barvou, ale je to napořád :-), tapetu si můžeš případně slepit a dát jinou.

Míla
10.1.2008 9:31

Taky jsem byl zastancem morde tapety ..... udelal jsem to a ted premyslim, jak to na napustene 1000 zmenit......... neni to prave. Jak pise Wladys, radeji cernou. ta modra nakonec nevypada prirozene. Modrou radeji do morskeho ...

jarda
10.1.2008 11:51

Myslím, že to není otázka přirozenosti prostředí, ale toho, kdo na to bude koukat. Voda se zdá při pohledu do ní trochu černá domodra ve větší hloubce a trochu modrá dočerna zase v menších hloubkách. Spíše je to na vkusu.

roland.mynar
10.1.2008 12:47

Dej radeji cernou, taky jsem uvazoval o modre. Ale kdyz jsem videl vysledek tak jsem ji odlepil a dal cernou. Pred nalepenim sklo z venku postrikej treba rozpracovacem s jarovou vodou a sterkou ocisti, pak na tu stranu co lepi nastrikej vodu s jarem a priloz na sklo. Pak muzes s folii jeste manipulovat. Az to bude sedet, tak zase sterkou vodu z podfolie vytlac. To je vse.

Reblik.
10.1.2008 14:14

Já dávám zásadně tapety dovnitř akvárka - přilepím je silikonem. Dal jsem černou a dubojsy, bemby a ikoly jsem moc neviděl ...

Stewe
12.5.2009 20:46

Vítej
Jak udělat modré pozadí

Lenka Augustinová
13.5.2009 10:20

já rozhodně nejsem zastáncem černé tapety. Jak píše stewe, pokud je tmavé pozadí, tak se některé rybky mohou ztrácet a nevyniknou tolik. Já bych volil světlejší, nejlepší je asi tapeta se vzorem nějaké světlé skály, ale pak to chce aby ladily kameny. Samozřejmě do výstavního akva je nej 3D pozadí, tomu se nic nevyrovná. Je ale dost drahé, pokud si ho koupíme, ale zase máme jistý výsledek. Některé domácky vyrobené pozadí se mě moc nezdají, je s tím práce a mnohdy to nevypadá přiozeně. Na akvamalawi nabízel jeden borec pěkný pozadí, ty se mě líbily, ale byly docela dahý. Šly k nim koupit i sladěné umělé kameny.

Ondra
14.5.2009 18:08

Náhodou takové domácky ručně vyrobené 3D pozadí je nejlepší. Člověk si ho udělá podle svého vkusu, jak chce on a hlavně má z něj větší radost, protože do toho dal spoustu práce. A taky to vyjde calkom levně. Návodů jsou desítky a inspirací stovky. stačí si trochu pohrát.

Foxicek
15.5.2009 12:41

To je pravda, ale jsou i lidé kteří nemají moc nadání a to potom vypadá všelijak (rozhodně ale lepší nez obyčejná tapeta). Já kdybych chtěl 3D pozadí, tak si je udělám, ale jen říkám, že některá kupované jsou fakt prvotřídní:o)

Ondra
15.5.2009 15:49

Neboj se modré samolepící folie - druhů odstínů je přehršle ( vím to - přítelkyně dělá v reklamce). Jen bych nenamáčel vodou a už vůbec ne jarovou - časem tam budeš mít mapy. K lepení potřebuješ stěrku a druhé ruce co ti budou folii lehce napínat. Začni na jedné straně ( krattší - výšce nádrže ) a pomalu stěrkou přejížděj z jedné srany na druhou, druhé ruce napínají folii a drží ji těsně nad sklem a pomalu sundávají papír. Na barvě bych řekl že záleží na tobě a kamenech a neposledně osádce co v nádrži bude plavat. Nechávám si svařit stojan - také budu lepit folie - časem dodám foto...:-)

Ondrášovi
15.5.2009 17:37

Ondrášovi...lepit samolepící folii bez jarové vody to je majstr štich....já bych si na to netrouf.S jarovou vodou to jde samo a navíc pokud ještě voda nevyschla dá se s tím manipulovat a vytlačovat bubliny.S mapama po jaru žádné problémy nikdy nebyly.

wladys
15.5.2009 20:44

Čau Vláďo : no já jsem si na to troufnul - kámošovo AQ, u mě to dělala přítelkyně....no má letitou praxi. No částečně i já ...to víš - polepený všechny brněnský šaliny ! Já teda brigádně - nenáročný věci - sloupky a jiné lehčí věci :-) :-) :-) Ale jak říkám - vodou ...je to pro jednoho. Bez vody jsou potřeba druhé ruce, kvalitní stěrka a menší bublinky se vypichají řezákem. No ale káždý - na co si troufne...

Ondrášovi

VLOŽIT ODPOVĚĎ