Jak zakládat nové akvárium

Jaké procesy probíhají při založení nového akvária aneb
SYNDROM NOVÉHO AKVÁRIA - volný překlad od Toma. Své názory a připomínky k článku piště prosím sem do diskuse.

Admin

25.1.2005 13:32

Tome, dobrá práce, pro začátečníky jasné a přehledné - takže díky, snad to budou také číst a hlavně se tím řídit. (i když mám jisté výhrady) Vím, je to překlad, takže nejde o tvé tvrzení, ale rád bych se vrhnul na problematiku =koupení nitrifikačních baktérií= viz. článek. Vzhledem k tomu, že nitrifikační baktérie potřebují pro své fungování např. kyslík, moc by mně zajímalo, co se ukrývá v těch zázračných krabičkách a sáčcích s názvy =Staré dno, Nové dno= a další. Co tedy ty bakterie v těch obalech bez přístupu O2 dělají. Jestli se uskromní a čekají, nebo co se tam tedy děje. Bez seriózního důkazu považuji tyto výrobky za podvod. Rád se nechám přesvědčit, že se pletu. Ale seriózními argumenty.

Sax
25.1.2005 13:45

Bakterie a viry dokáží přečkat i v extrémně nevhodných podmínkách desítky let. Mohou vytvářet tzv. spóry. Jakmile se podmínky zlepší, tak oživnou a začnou se množit.

Wynter
25.1.2005 13:55

Podle několika teorií, které jsem četl, TYTO bakterie hynou. Já nechci předkládat teorie bez důkazu, chci dostat důkaz. Vzhledem k tomu, že např. při zatavení štěrku (z akvária) do igelitu začne podle mně hynutí těchto bakterií, tak bych rád věděl, jestli se nitrifikační bakterie opravdu zapouzdří do spór (nemělo by to být na základě vyschnutí?) nebo co se s nimi stane.

Sax
25.1.2005 16:23

To co jsem psal je spiš obecně. Každý druh bakterie má jinou odolnost a jinak snáší nepříznivé podmínky. Jak je to s přímo s nitrifikačními bakteriemi, to přesně nevím. Ale i ony určitě dokáží dlouho přežívat v nepříznivých podmínkách. Ale jak dlouho a jaké jsou hranice teploty a vlhkosti pro přečkání, tak to netuším.
Jak zakládat nové akvárium

Wynter
25.1.2005 17:46

tezko rict jak je to s verohodnosti podobnych pripravku,snad proto se tomu autor toho clanku vubec nevenuje.V kazdem pripade at je to nasada,spory nebo jina forma techto bakterii , urcite to po aplikaci nezacne vsechno fungovat jako napr.2 mesice zajete akvarium.Prodavaci to urcite propaguji,lide tomu veri a pak jsou fora plne nestastniku. P.S.Stare dno atd je myslim pripraveno spise pro rostliny nez pro ryby...a i tak myslim ze nemaji opodstatneni...

Tom
26.1.2005 7:24

Další věc je zajetí akvária méně náročnými rybami. Pár jsem jich již rozjížděl a při dekoraci, která se používá, si neumím představit, že do akvária dám nějaké rybky na rozjetí nitrif. procesu a pak je do te spleti pujdu lovit. Není žádný problém dát do akvária na začátek méně tlamovců a po cca 2-3 týdnech doplnit osádku. Mám to za ta léta odskoušené. Je jasné, že například u tropheusů to není úplně nejlepší řešení, ale kdo si je pořizuje, tak už někoho zná, kdo mu půjčí na vymáchání biomolitan (naočkování nádrže). Minimálně chovatel, který je prodává, to z lásky k nim určitě udělá.

Sax

VLOŽIT ODPOVĚĎ