Jsou ty ryby normální?

Ahoj,uz jsem si poridila Labidochromis yllelow,ale porad se mi schovavaji za stenu z lavovych kamenu a vyplouvaji jenom na par sekund,a to jen nekolik centimetru od steny na rychly pruzkum.Krmeni jim zapadava i za stenu,takze za krmenim vyplouvat nemusi.Budu jeste porizovat dalsi lavove kammeny a dalsi ryby.diky

Hermiona

25.9.2005 10:41

Neco je stresuje. Ted je treba najit co? Jak dlouho je to akva zalovene? Pokud dele, jaka je koncentrace NO2? Neni to akva na podlaze, ktera dobre prenasi otresy?

ax
25.9.2005 11:39

kdyz sem zakladal akva z malawi mel sem stejny problem... rybky plavaly u dna, schovavaly se a byly plache..... casem se to srovnalo kdyz sem do akva dokupoval nove rybky... newim jaka byla pricina, ale je dost mozne ze sou vystresovane jak rika ax... zkus to co radi a kdyz nebude jasna pricina zkus dokoupit dalsi rybky... me to pomohlo a ani me tenkrat nenapadlo zmerit hodnoty vody(ne ze bych to ted delal, ani neni duvod:-)) a hodne stesti

crteczech
26.9.2005 13:21

Já má to samé, Labidochromis jsou celkově plašani. Nejhorší je, že s sebou strhávají i ostatní. Je zajímavé, že já je mám vylekané časně zrána a pak večer .... Nechápu to, pomohlo, když jsem k nim nakoupil 8 kousků Aulonocar, ale ty se nějak nepovedly a zbyl jen jeden párek. Za dobu, co jsem měl plné osazení, tak to bylo v pohodě. Takže na počtu něco asi bude.

Shalibaba
26.9.2005 13:30

Ja měl stejný problé,ale časem se to srovnalo.Kdokoli přišel do pokoje tak ryby zajely do úkrytů jak němci do krytu a dobrou čtvrt hodinku vypadalo,že je akva prázdné.Časem se to srovnalo a teď mi pomalu žerou z ruky.Myslím že je to reákce na nové prostředí.Jsou prostě ve stresu a časem to určitě pomine jako u mne.:-))

Doktor
26.9.2005 15:41

Tomu časovému srovnání bych moc nevěřil, já už je mám od ledna letošního roku a pořád stejné :( Z ruky téměř žerou to ano, ale jakmile se nažerou tak po chvilce jsou z nich zase plašani.

Shalibaba
26.9.2005 20:23

Moje zkusenost je ,ze cim vice druhu ryb,tim mensi plachost.Pokud ti dovoli prostorove duvody tak prikup jine ryby.

Tom

VLOŽIT ODPOVĚĎ