Keříčkovec pryč?

Jsem tlamovcář zatím chvíli, a mám keříčkovce s nima daný v nádrži.Mají prý dorůst až 60cm.Taky se mi zdá, že v noci nespí, ryje a budí ostatní ryby.Je to špatně?Nebo si toho nemám všímat?Někdo mi říkal, že jsou na to rušení ryby zvyklé.Dík.Co na to WLADYS?

filda

15.9.2005 19:13

Keříčkovce jsem nikdy neměl,takže sorry.Ale párkrát jsem je viděl chovat s afrikou a neviděl bych v tom problém.Maximálně ti bude korigovat počet mladých v nádrži.

wladys
16.9.2005 10:36

Doufam, ze je mas HODNE velkou (aspon 2m dlouhou a 0.8 m sirokou) nadrz. Jinak bude chudak. A kytky, ty tam dlouho nevydrzi, skaly bych poreadne prilepil a pod.

ax
17.9.2005 17:26

Mam 2ks v Malawi uz 4roky. Dorostli tak 18cm a uz nerostou. Problem s tlamovci zadny nemaji, s kytkama rozhodne vubec nic nedelaji (to spis tlamovci), dlouho jsem se divil kam mizi mlade a po dloooouhem sledovani a zjistovani nejakych info o kerickovcich jsem na to prisel - ma to vyhodu ze vydrzi jen silny kusy a akva neni moc preplnene jinak bych nevedel kam ty mlade davat :). Jo a skaly kvuli nim prilepeny taky nemam

MARIN
2.6.2006 20:23

Můj keříčkovec dorostl 25cm a akvárku dává celkem zabrat.Ryje jak buldozer.Je to noční dravec-i když ten můj je dravec nonstop.Vůbec nebývá zalezlej a žere mi z ruky:-)Rostliny mám anubiasy, takže odolávaj.Podle mě je keříčkovec na vodu nenáročnej, snese téměř vše(blatňák).Pozor na jedové trny v prsních ploutvích!!(např. při přelovování).Nic příjemného to není.Čus

Rybka

VLOŽIT ODPOVĚĎ