Kombinace ryb - ještě než začnu

Dobrý den. Pokud bych mohl požádat o radu pro začátečníka (s tlamovci úplného), tak budu za každou 'rozumnou' odpověď vděčný. Teprve se chystám obětovat svůj čas a péči těmto úžasným rybám a proto něž si je pořídím, tak abych něco nezvoral se raději zeptám. Pár obyčejných nádrží za sebou, ale Afriku žádnou. Nádrž plánuji 'jen' Malawi 300l (120x50x50), pravděpodobně modré LED osvětlení (bude vadit?), ohledně filtru (vnější) jsem na vážkách, jestli jeden pořádný a nebo dva menší ?, kdyby jakože jeden kiks a toto zjištění by přišlo až za pár hodin, nádrž bez pozadí, bez rostlin. A teď k rybkám. Zhlídnul jsem se v Aulonkách (kdo ze začátečníku ne, že :-), můj názor, mé mínění ) a k nim šupnout Yellowky. Pokazím to takto a nebo to i po čase v nádrži přežijí bez újmy, když vše ostatní pošlape jak má? Pokud by to nevadilo a fungovalo by to, tak je možné nakombinovat Aulonocary ve větší barevné rozmanitosti, a vůbec jakýkoliv jeden druh ve více barevných variantách a nebo se budou boxovat kvůli tomu? Případně díky za každou radu. Martin.

valecekm

28.2.2015 9:46

V podastatě to a semé se řešilo o dvě vlákna níž http://www.tlamovci.cz/diskusni-forum-tema.php?cisloTema=87212. Jinak ohledně filtrů jestli jeden nebo dva to neporadím. Dva jsem nikdy neměl. Ale někteří chovatelé tenhle systém používají. Tak proč ne. Jinak to akva mi přijde na Aulonocary dost malý. A pokud jde o kombinace ryb tak bych se držel jednoduchého pravdidla - do nádrže vždy jen jeden zástupce rodu. Jinak hrozí křížení.

fajanek
28.2.2015 12:41

Modré led nasvětlení bude působit nepřirozeně. Doporučuji použít studeně bílé LED. Někdo používá několik modrých led v noci na přisvětlení jako simulaci měsíčního osvětlení.

brbla
28.2.2015 19:30

Díky za odpovědi. Projdu zde na fóru ještě nějaké kombinace druhů (které by podle Vás byly vhodné, asi to změním, našel jsem zde lepší kombinace) a pak bych se asi dotázal spíš už na finální určitou barevnost, počet a Váš názor. Jinak díky.

valecekm

VLOŽIT ODPOVĚĎ