Kožní onemocnění - Aulonocara sp. Lwanda

Prosím o pomoc s případnou identifikací onemocnění. Ryba na snímku je mladá Aulonocara Sp. Lwanda, co je na ní špatně asi pozná každý. Objevil jsem to včera, ale rozsah byl mnohem menší - jen kousek pod hřbetní ploutví, vypadalo to jako odřenina. Dnes je to mnohem větší, u jiných ryb jsem nic podobného neobjevil. Ryba se jinak chová normálně alespoň co mohu soudit - neschovává se, nepolehává na dně, barvu má stejnou jako ostatní, potravu přijímá bez problémů. Ryby v nádrži mám něco přes měsíc, zatím přežili všechny bez jakýchkoliv problémů. Parametry vody v nádrži jsou: PH 8,2-8,5 KH 12 GH 10 Teplota 27-28 NO2 0 NO3 do 25 Pravidelná výměna poloviny vody každý týden, dostatečně výkonná filtrace, krmení už cca dva roky mraženým krmivem ze stejného zdroje, do teď bez jediného problému, dále krmím Sera San, Sera Vipan. Ve sledovaném období nedošlo k žádným změnám v nádrži ani k žádným nehodám nebo zásahům, potyčky mezi rybami taky nepozoruji. Akva má cca 800L, je v něm 50 ks ryb do velikosti 7-8cm. Dál už nevím co bych napsal. Nemoci se mi prozatím vyhýbali vždycky takže nemám moc zkušeností s léčením a diagnózou. Díky za pomoc!

VGregr

11.4.2014 16:37

Pri dalsim zkoumani jsem zjistil ze ma ryba trochu potrhane ploutve a na ploutvich sem tam bile tecky, jakoby plisen. A to s temi ploutvemi ma jeste dalsi Aulonocara, ale neni to nejak moc. Ze by bakterialni rozpad ploutvi nebo nejaka plisen?

VGregr
11.4.2014 22:57

Takhle vypadá potlučená ryba HD

Hynek Dařbujan
12.4.2014 7:06

Ano, vypada opravdu jako potlucena, jen me trochu zmatlo ze se to behem jednoho dne vice nez zdvojnasobilo. Budu to sledovat, snad se to zlepsi.

VGregr

VLOŽIT ODPOVĚĎ