krmení ancitruse

Dobrý den, chtěla bych se na něco zeptat. Vzala jsem si od známého asi 20 ancitrusů a on je krmil granulemi pro ancituruse, měl je v menším akvárku a bylo jich tam hodně a když tam hodil tu tabletku tak se na ní za chvíli těch 50 ancitrusů vrhlo.. no a když je mám teď doma.. mám odost větší akvárko a mám tam hodně kamenů a jiných věcí tak ty ancitruse ani pořádně nevidím a když jim tam hodím tabletku tak se na ní naprosto vykašlou a ani nevylezou... včera jsem pozorovala, že jeden se k ní přiblížil skusil jí a pak hnedka odplul dál si cucat kámen :-) má cenu jim tu tabletu tam vůbec házet když si jí nevšímají? A ještě bych se chtěla zeptat kolik kostek mražených patentek mám deně dávat 13 tlamovcům?.. jedna zmizne jako nic a druhá je za chvíli taky pryč a to krmím dvakrát denně, ale nechtějí mi vůbec žrát granulky.. to je tam můžu házet a ani si jich nevšimnou a čekají až zas budou mít patentky

Alena

5.12.2011 8:37

Ani jednu.Patentka je to nejhorší co jim v takovém množství můžeš dávat.Vločkové krmivo,Sera,Tropical atd.Mražené,dafnie,cyclop,artemka.Ancákům to klidně dávej,oni si to najdou,ale dost pak jedí s ostatníma.

vaku 70 nepřihlášen
5.12.2011 10:01

Mě právě řekli, že vločkové krmino se vůbec pro tlamovce nehodí a i když se pro ně vyrábí, že to vůbec nemám kupovat, že vločky pro ně nejsou dobré a tak mi ten pán v obchodě doporučil nějaké granule, ale ty mi vůbec nechtějí žrát. No a kolikrát jsem slyšela že patentky jsou pro tlamovce dobré a je to napsané všude na netu tak jsem myslela, že tohleto žrát mají

Alena
5.12.2011 10:49

no nikde sem neviděl na netu že by někdo doporučoval patentky a hlavně si myslím že tady na tomto foru vůbec nikdo a pán v obchodě ví asi velký kulový ten umí jen prodávat a bere vše jako biznys jak píše vaku kup to co píše on

karpek
5.12.2011 11:32

Doufá,že chytrej pán ze zveráku odchoval spoustu tlamovců a tak vám řek,že ty granule musíte prvně namočit,oni naboptnaj a teprve potom podat rybám.

vaku 70 nepřihlášen
5.12.2011 12:07

k takové radě podle mně ani nedošlo prodal granule a tím to skončilo

karpek
5.12.2011 12:26

Jaký tlamovci tovůbec jsou?

vaku 70 nepřihlášen
5.12.2011 12:32

no rád bych viděl to akvárko když píše mám tam hodně kamenů a JINÝCH VĚCÍ co si pod tím představit

karpek
5.12.2011 13:11

No,už že máš v 550l 13 tlamovců je taky špatně,a určitě jich máš víc druhů to je taky špatně.Patenky jim dávej v případě že je chceš zabít,pánovi v akvaristice řekni ať radši prodává granule pro psy.pokud dáváš rybám granule tak je předtím pro jistotu namoč aspoň na 10 minut předtím než je dáš rybám.

miran
5.12.2011 17:57

Jo granule močím, tak já nakoupím i ty mražené dafnie a cyclop a artemku a budu jim přidávat i tohle. Jsem ráda, že jste mi poradili ohledně tlamovců. Ale taky jsem se ptala na ty ancitruse má cenu jim dávat tu tabletu když si jí vůbec nevšímají i když u bývalého majitele ji vždycky žrali.

Alena
5.12.2011 18:49

dejte těm ancíkům čas musí si zvyknout na nové prostředí a taky by měli mít v nádrži nějaký kořen. Ancistrus by měl přijímat zejména vlákninu z rostlin nebo z okusování např. kolečka salátové okurky. Patentky ve velkém množství jsou pro býložravce nebezpečné, protože nemají ty správné enzymy ke trávení živočišné stravy.

Dvořák

VLOŽIT ODPOVĚĎ