krupička nemoc

CHtěla bych se zeptat, jestli když chci léčit krupičku a vidím že jí mají jen neonky a ancistrus, ale nevím jestli jí mají i ty ostatnéí tak jestli můžu nechat ty neonky v tom samém akváriu kde jsou ty ostatní, ale nevypadají napadení, je to důležité potřebuji co nejrychleji odpověd od zkušeného akvaristy

klaris

6.3.2006 21:48

Pokud jeste nejsou ryby napadene hodne, zvys teplotu na nejakych 29 stupnu (nebo kolik ryby vydrzi), HODNE zvys vzduchovani a pridej sul.Polevkovou lzickutak na 30 l vody.Pridavej ji postupne rozpustenou ve vode.Toto drz nejmene tyden.Teplotu potom postupne snizuj a vymenuj vodu aby se koncentrace soli zredila.Pokud chces muzes jeste koupit v obchode nejaky Antiichtin nebo neco, ale myslim ze to skodi rostlinam, ja to nepouzival.Pokud jsi to zachytila vcas, pomuze ta teplota a sul.POZOR krupicka se rada vraci.

Tom
7.3.2006 11:10

Proti krupičce je bezkonkurenční eSHa Exit. Nemusíš zvyšovat teplotu, je biologicky odbouratelný, likviduje přisedlé dospělce i pohyblivá larvární stádia, vyznačuje se výborným účinkem proti Ichthyophthirius, ale také proti Oodinium, a Importichthyo. Může se používat v kombinaci s eSHa – 2000 - bezkonkurenční kombinace na Oodiniu. Snáší ho i velmi citlivé ryby! To se ale nedá říct o soli, např. krunýřovci při dlouhodobějším používání soli zakrňují a často i hynou na poškození ledvin a jater.

Martin
7.3.2006 20:37

Mozna to bude dobry lek ale proc kdyz se mluvi o tomto leku tak to vzdycky vyzni jako reklama ? Zduraznuju ze to je muj osobni pocit....

Tom
7.3.2006 21:33

to Tom: Nevim, ja používal léta jako ty zvýšení teploty a sůl, pak jsem jednou eSHa vyzkoušel a sůl už nikdy nepoužil. Rozhodně to není reklama, nemám ji zapotřebí, jen je to zatím to nejlepší, co jsem kdy na krupičku použil.

Martin

VLOŽIT ODPOVĚĎ