Květiny v akvariu a použité kameny

Dobrý den, jsem polozačátečník v chovu tlamovců a proto bych měl na Vás několik otázek. 1. pro lepší výzor akvárka bych chtěl použít živé rostliny, jenže tlamovci jsou strašně žraví a všechny mi je během 1 měsíce zlikvidovali(u bývalého menšího akvárka) existuje tedy nějaký druh rostlin které by jim nechutnali? (mimo plastové) 2. kameny Chtěl bych použít břidlici jen nevím jestli je vhodná. Chtěl bych ji použít protože se z ní dají poskládat pěkné tvary a je stabilní.

Lukáš

31.8.2006 7:52

1.Velice odolné jsou všechny rostliny rodu Anubias-s tlamovci také nejvíce používané, jsou tuholisté a jen tak se nedají ukousnout.. Nebo pak musíš použít rostliny které rostou rychleji než je tlamovci stačí ničit :-) 2.Břidlici můžeš v pohodě použít.-nemá žádné vlastnosti,které by ovlivňovali parametry vody.

Míla
31.8.2006 18:33

1. Nejlépe Anubiasy.Mají tužší listy a tlamovci i když je sem tam okoušou,tak je nezlikvidujou.Ale musíš jim stejně přidávat nějakou rostlinou stravu. 2.Břidlici klidně použij.Používá ji mnoho akvaristů.Je pozor na hodně ostré hrany,aby se o ně ryby nezranili.

memeo
31.8.2006 21:07

dík memeo, tedka akorat stavim prave novou nadrž a nevím ty ostry hrany davam tak aby se o ne nezranily... mimo jine vcera jsem nasel v akvarku 3 novy potomky pseudo...red top... takze ranost v domacnosti...diky za odpoved...

Lukáš

VLOŽIT ODPOVĚĎ