lahvicka s bakteriemi.

V posledni dobe tady povicero lidi pouzilo zazracne lahvicky s nitrifikacnimi bakteriemi.To je podle mne blbost.Tyto bakterie prece potrebuji k zivotu kyslik ,kdyz se vypne na delsi dobu filtr tak pochcipaji.Vite nekdo ze zdejsich chemiku,biologu a spol. co to vlastne v tech zazracnych flaskach prodavaji ???

Tom

31.3.2006 14:32

pokud vím, tak roztok v lahvičkách by měl obsahovat kmen bakterií uchovávaný v latentní formě zakonzervovaný na určitou dobu schopnou na to, aby se po nalití do akvária aktivovaly-čili něco jako probudily a začaly se množit a dělat to co mají. otázkou je, zda různé firmy prodávající tyto zázračné lahvičky jednak nelžou a za druhé prodávají ve spotřební lhůtě.

tomlee
1.4.2006 15:07

Celkem s úspěchem používám výrobek od SERY- Nitrivec(biostartér).Dost mi pomohl, když jsem léčivy zničila i užitečné bakterie v akva a začala se mi v něm ojevovat sinice.Zase jedna zkušenost k dobru - chemie co nejméně.

Daen
1.4.2006 21:52

No ja jsem ze svy nedockavosti to nalil do akvaria taky a psal jsem o tom tady. Sera Nitrivec. Hned druhy den bych tam ale ryby nedal jak doporucujou na obale. Nejde totiz o to to tam nalit a akva je v pohode, nastartovany a v rovnovaze....musi se to tam lit peknou dobu, prvni den 20 kazdy dalsi den 10ml na 100L - do kdy to nepisou. haha. Asi to po dobu nez se akva samo da dohromady a namnozi se bakterie usnadnuje rybam zivot... Ja po tom mam vodu zelenou a zakalenou uz 10 dnu, jak jsem psal uz tady v prispevku. Ryby jsem tam nedal a nedam dokud se nevycisti a nezmerim ji jestli se tam nestalo neco divokyho. Jenze vzhledem k praci jsem si jeste ani nekoupil testery. Ale vidim to tak ze mi to vyjde tak na ten mesic, takze Tome, kdybych to tam nenalil tak to bylo vlastne jedno.... Ohledne slozeni lahvicek si myslim ze ma pravdu Tomlee, jsou tam neaktivni bakterie ktery se zacnou mnozit az je vypustis do vody. Pokud tam neni jen cukrova voda - to by po ni ale akva nebylo tak kysele citit.

CTN
2.4.2006 13:35

já chemii nemam rád už od školy,natož abych to rval do akvarka

Killer

VLOŽIT ODPOVĚĎ