Malawi vs Tanganyika

Rád bych požádal zkušenější akvaristy o radu. Za 2 týdny budu zakládat 300 l akvárium pro tlamovce. Větší jsem objednat nemohl, protože podlaha víc neunese. Otázkou je Malawi a nebo Tanganyika. Nemám zkoušenosti ani s jedním a tak se chci zeptat co je méně náročné a méně agresivní. Z agrasivity mám trochu strach. V Malawi uvažuji o Pseudotropheus Zebra Red Red, Socolofi, Demasom a případně Labidochomis Caeruleus. V Tanganyice to je Tropheus Moorii Bemba Orange, Moorii Chipimbi a Dubois. Díky moc za rady. Ahoj Michal

Michal H

13.10.2005 11:38

Jelikož jsi začátečník,tak doporučuji začít s Malawi.Není tak náročné na kvalitu vody a potravy.Z toho výčtu ryb Malawi cos uvedl je nejagresivnější Ps.demasoni.Toho začátečníkovi nedoporučuji.Pokud by si o ně přece jen stál,tak větší skupinu 8-10 ryb.Jinak se ti vybijou.

wladys
13.10.2005 22:15

Malawi je obecně méně náročné.Pro začátečníky ideální.Dá se říct že jsem ještě začátečník,mám Malawi(878 litrů) už 3/4 roku:-) začínal jsem na ps.acei,Labidochomis Caeruleus yellow, a měl sem tam perlovku červenou jheden pár.Postupně sem přidával druhy ps.socolofi,ps.zebra blue/red.tyhle všecky jsou klidný,pak jsem přidal ještě ps.lombardoi a ty sou docela agresivní,ty nedoporučuju,ale všechno kromě yellowek a perlovek se mi pravidelně množí:-)

Killer
14.10.2005 10:29

S těma lombarďákama to můžu potvrdit.Já je měl ve 280l a byli velice agresivní.Poté co jsem je prodal je v akva klid.Jen trochu dělá průvan Samec M.maingano.

wladys
15.10.2005 22:06

Pokud zacinas tak prosimte nez nakoupis ryby na ostro tak akva po zalozeni nech alespon 3 tydny zabehnout,jinak tady budes bedovat nad kalnou vodou nebo dokonce nad uhyny.Kup nebo vyrob dobry filtr. Zacni urcite s Malawi ,do 300 l akva dej klidne to co sis vybral.Demasoni sou akorat trochu vic nachylni na chcipnuti (to je muj nazor).Co se tyce agresivity tak tady si proste nevyberes.Jako zacatecnik na Tropheusy zapomen -drahe a narocne.

Tom
18.10.2005 7:29

Jestli slysis tak doporucuji Malawi, vsechny zebry nech na pristi rok a dej jim hodne prostoru a skrysek ,at si mohou oddechnout. Ale jinak je to jak se slepicema, nekdy se perou, o zizaly nekdy o kohouta. Nechtej zbohatnout na chovu, a chovej to pro zacatek jen pro krasu. Uvidis ze to pak pujde.

A+I

VLOŽIT ODPOVĚĎ