Mám v akvárku prťavého tlamovce

Zdravím :-) potřebovala bych poradit. Mám tlamovce už přes rok, už jsme měli i nějaké těhotné samičky, ale vždy nám umřely. Teď jsem ani nepostřehla, že nějaká má v tlamce mladé a objevila jsem při krmení prťavou rybku, cca 2 cm. Je zatím schovaná v takovém okrasném kameni s dírkama, kde se opravdu jiné rybky nedostanou. Přikládám takovou blbou fotku akvárka, líp to vyfotit nešlo, rybky mám opravdu velké a mezi nima ten prcek. Co mám s tou malou rybkou dělat, ať mi ji nesežerou? To bych opravdu nerada, když už se nám něco takového podařilo. Je sice mrštná, zatím vždy uteče a schová se. Děkuji za každou radu.

Roxinka91

Mám v akvárku prťavého tlamovce
13.8.2015 22:45

Daruj všechny ryby do zverimexu a obdivuj pouze svou sbírku plišáků. Těm svou neznalostí nebudeš ubližovat. A kdyby přece, tak je mužeš vyprat nebo přišít urvané ouško. Fotka a text který si sem dala ukazuje pouze jediné a to že tvoje ryby jsou chuděry tebou trýzněné.

hr
14.8.2015 11:02

Pro HR: ve slově plyšák se píše tvrdé Y...styď se za neznalost svého mateřského jazyka. Pro Roxinka91: přečti si něco o základu chovu tlamovců, máš všechno špatně.

hansjochen
14.8.2015 11:46

Hansjochen, člověk který nedokáže opsat ani nick hr a píše ho jako HR mi tu káže ptravopis. To snad ne? Kdyby si nebyl chudák tak si to odpustíš, ale že si chudák, tak mi tu opravuješ plyš jen aby ses vloudil do smečky slabomyslných tupců, kteří zde vedou jakýsi svůj egoistický boj, kdo opraví více chyb nebo lépe umlčí hr. Vy ste ale banda vylízanců. Docela vám uniká fakt, že málo kdo z vás chudáků zde napíše něco k problematice týkající se tématu, ale morálku a pravopis kázat by jste chtěli. Směju se vám a zárověň je mi vás chudáků trochu líto. Připomínate mi omezenou tlupu lidí ze středověku, která v síle grupy lynchovala lidi s odlišným nazorem nebo jen ty co nazývali věci pravými jmény. Tak když už si mi opravil ptravopis, tak teď aby si nebyl za píčuse to oprav všem ve všech příspěvcích na celém webu nebo oprav celej internet. Asi ne že,?, ty si pouze chtěl naznačit do které skupinky patříš, proto na ostatní pravopisné chyby jiných nepoukážeš, No tak si tam. Bud zdráv demente i vy ostatní. :-))))))))))))))

hr
14.8.2015 13:35

hr slušně jsem ti napsal, že děláš pravopisné chyby (jako školák ve druhé třídě) a ty na mě hned začneš sprostě útočit. Opravil jsem právě tebe, jelikož děláš veliké hrubky často a je to do očí bijící. Copak se nestydíš, že neumíš psát správně česky? Někdy pochybuji, že máš vychozenou základní školu. Přece když se chceš prezentovat příspěvky na internetu, tak se musíš snažit psát bez hrubek, místo aby ses styděl, tak mi začneš sprostě nadávat. Jsi nemocný?

hansjochen
14.8.2015 13:52

Aha, tak díky kluci za radu, přesně takovou jsem od někoho inteligentního potřebovala. Rybkám se daří a mají se u mě dobře. Když mám vše špatně OK, tak proč mi ty ryby nechcípnou a tak hezky se drží. Tvrdost vody odpovídá požadavkům tlamovců a pokud mi tam malá rybka v klidu žije a přežije, tak budu na sebe hrdá a vaše rady jsou asi nad zlato. Jde vidět, že není každý tak ochotný jak jsem si myslela. V předchozím příspěvku píšou ať rybce ukončí trápení a mi tu radí nějaký expert ať je vrátím do zverimexu. Opravdu díky!

Roxinka91
14.8.2015 13:54

By mě opravdu zajímalo co je to to všechno špatně!

Roxinka91
14.8.2015 14:18

By mě opravdu zajímalo co je v tom akvárku tak všechno špatně
Mám v akvárku prťavého tlamovce

Roxinka91
14.8.2015 14:31

V takovéto louži nemají Tlamovci co dělat. Opravdu všechno špatně. Chtělo by to začít od začátku. Především bych začal větší nádrží.

Pepan
14.8.2015 14:37

Když rok už chováš tlamovce, přečetla sis, co tlamovci potřebují, nějaké základy chovu? Internet je toho opravdu plný a informací je dost. Hned na první pohled špatný štěrk i jeho množství, počty ryb, kameny, jaká je velikost akvária, jaká fitrace, kolik měníš vody a jak často, čím je krmíš, jaké je PH atd.?

hansjochen
14.8.2015 14:44

Ale pokud otázka směřovala jen k té rybce, tak 2cm už pravděpodobně přežije a nemusíš se o ni bát.

hansjochen
15.8.2015 18:44

Pro Hr.Pokud chceš něco prezentovat v písemné formě pak by jsi se měl polepšit.Tvá čeština je opravdu k zblití.Jinak pokud neumím pravopis napíši to do Wordu,tam je oprava pravopisu a pak zkopíruji sem.Můj děda říkával:můžeš být blbý,ale musíš si umět poradit.Jinak to akvárium je opravdu šílené.

adam1108
16.8.2015 13:37

Hansjochen co to tady plácáš?????? 2cm rybka v 80 l nádrži, kde plave 5 tlamocvů a ještě jakási cichlida má na přežití jen malou šanci, pokud opustí úkryt. Tady nejde o velikost rybky, že by byla sežrána, ale pouze a jenom o to že bude po opuštění úkrytu neustále pronásledována a atakována jinými rybami. Adame ty a tvůj dědek jste mi absolutně ukradení. Klidně dál používej Word, ale jak vidno moc ti nepomohl. Nemám chuť a náladu vám tu donekonečna vysvětlovat co je to objektivní úsudek a kdo že je větší chudák, když poukazuje na pravopis jednotlivce na stránkách, kde píše tolik lidí pravopisné chyby a to občas dost brutálním způsobem a to ještě v případě, kdy by se zde měl řešit hlavně obsah sdělení a ne forma. Ani jeden z vás chytrolínů neumíte smysluplně napsat roxince nějakou radu, ale kde se píše tvrdé a měkké i to víte perfektně. Proto vám dávám palec dolů a onen morální plivanec do ksichtu. Patříte doskupiny lidí, které považuji za zákeřné svině. Jestli jsem někde udělal chybu, tak ji můžete opravit a potom si nad tím vyhonit péro. Díky čao.

hr
16.8.2015 14:16

Roxinka91: akva je naozaj malé a ak už je také malé, prečo aspoň nenapustiš tých 30 cm na výšku namiesto 25? Za tých pár litrov by boli tie ryby vďačné. Už na pohľad musíš vidieť, že sa tam tlačia. To, že nezdochli, neznamená, že sa majú dobre. Ani ich rozmnoženie nie je znakom toho, že sa im darí. Štrk na dne je nevhodný, poďakovali by sa ti za normálny jemný riečny piesok a v podstatne tenšej vrstve. Druhové zloženie rýb je nevyhovujúce, máš tam druhy s rôznymi potravnými nárokmi (ak už neberiem do úvahy pôvod rýb v prírode). Počet v rámci jednotlivých druhov je veľmi malý. V akváriu dostatočnej veľkosti by mali byť vo väčšej skupine. Ostatné veci neviem (filtrácia, častosť výmeny vody, kŕmenie) a zvyšok je otázka estetiky, to už je každého vec. to len tak stručne, boo by to asi na dlhšie písanie. Tá malá rybka prežije, bude rásť a už sa o ňu prestanú dospelé zaujímať. Ak tam teda nemáš nejaký druh, ktorý na obrázkoch nevidieť a mal by rád malé rybky. adam1108: čo z tohto můžeš být blbý,ale musíš si umět poradit platí na hr? Blbý alebo musíš si umět poradit? Lebo ja si myslím, že ani jedno ani druhé. Tu si trocha mimo a tiež nevidím od teba žiadnu radu. Že je akva šílené asi rada nebude...ale vlastne poradil si...treba si najskôr skontrolovať pravopis vo Worde, čo sa Roxinke91 pri prehodnotení podmienok v akva určite hodí.

canart
16.8.2015 18:57

Od pátku rybky mají změnu, mám teď 2 akvárka po 80l, na dno jsem teda dala ten písek, vypadá to i lépe, tak uvidíme, mají teda i více místa, když jsem rybky rozdělila půl na půl a malou rybku jsem zatím dala bokem do takového toho malého akvárka určené pro bojovnice, akorát to nevím jestli jsem udělala dobře, no uvidíme. Všem teda děkuji za nějaké rady.

Roxinka91
17.8.2015 8:03

Chytrolíne hr, ty jsi tady napsal roxince nějakou smysluplnou radu?

hansjochen
17.8.2015 9:22

Roxinka91: prečítaj si ešte raz moj predchádzajúci príspevok. Rozdelenie do 2 malých akva nie je riešenie. Máš málo rýb jedného druhy a stále malý objem. Aj keby tie akva boli spojené, nebude to ideálne. Tá alá rybka mohla zostať radšej v tom akva...v malom ťažšie zabezpečíš vhodnú teplotu a kvalitu vody (filtrácia). Nie, že by sa to nedalo, ale vidím to ako úplne zbytočné.

canart
17.8.2015 12:37

Pro admina vulgarity HR.Prosím proč tu může někdo být tak vulgární jen,že mu někdo připomene,že se měl ve škole víc učit.

adam1108
17.8.2015 12:47

Jinak jsem napsal,že akvárium je šílené.To znamená,že majitel nezná ani základ chovu ryb natož tlamovců.Jinak při dnešních iformacích není problém něco nastudovat a dát rybám aspoň základní podmínky k životu.Když tu čtu mám akváriu Juwel proč mi chcípají rybičky?Jo rybičkám je opravdu jedno jaké je značky akvárium.PAn hr sice nesnese kritiku a neumí česky,ale s těmi plyšáky souhlasím.

adam1108
17.8.2015 12:49

Pro hr.Moc jsem nepíši,ale ty často a jak vidím jsi zlý a nesnášenlivý člověk.Já jsem Jiří Adámek ze Žatce.Kdo jsi ty?Představíš se mi?

adam1108
18.8.2015 11:37

hr je pro tuto dobu typickej internetovej troll, jinými slovy virtuální ego onanista, zapšklej, zahořklej, na 90% tlustej, proplešlej, svobodnej debílek středního věku, kterej veškerej svůj čas tráví na všelijakých diskuzích, sledováním porna a následným vyhoněním jeho malýho péra...... nic víc, nic míň a myslím, že to nebude trvat dlouho a někdo mu brzo za ty jeho debilní kecy skočí po tlamě..

Toncek
19.8.2015 6:40

Pro hr.Tak koukám,že jsi ke všemu i zbabělec co se mi neumí představit když mě uráží.Věz že potkat tě dostal by jsi po papuli.

adam1108
19.8.2015 8:25

zdravim porad hanite hr ale ja snim zadny problem nemam,naopak hodne mi pomohl a za to sem mu vdecny.Nikdo není dokonaly a resit zda ma nekde chyby kaslete na to jde hlavne o radu :)hr drzim palce a pevne nervy

brasel
19.8.2015 9:40

Ty budeš asi taky inteligent.

Eva1108
19.8.2015 11:59

Eva1108 zajimave :)nápodobně

brasel
19.8.2015 12:12

brasel to nebylo má tebe. :D Pobavil si.

Eva1108
19.8.2015 13:29

ok pak to je jinac

brasel
19.8.2015 17:32

jedináček žije s tlamovci od malička bez problémů
Mám v akvárku prťavého tlamovce

tomzarka
20.8.2015 13:09

mě taky radek (hr) po telefonu několikrát ze začátku poradil a vše mi funguje dodnes a teď už mám dohromady 2500 litrů s řádným odchovem a prodejem a bez úhynu ( za tři roky jeden samec ze souboje nevyšel zdráv!! :-(

roman pernický
24.8.2015 23:28

Proste tomu nech volny prubeh tu malou rycicku nikdy ne chytis ale jestli ma uz dva centimetry tak prezije ja jsem vzdy resil tim ze jsem pro male udelal hodne ukrytu a vzdy mi ti nejsilnesi prezily ale to je prirodni vyber pak mas krasne a zdrave jedince Pavel

pavelfryc-frigo

VLOŽIT ODPOVĚĎ