mladé od Pseudotropheus acei black

Zdar Odlovil jsem asi dvacet mláďat které nosila samice Pseudotropheus acei black.Teď jsou cca 1-2cm velké ale zatím se vůbec barevně nepodobají rodičům,nejsou tmavě černí nemají lem na ploutvých.Je už teď jané že se jedná o křížence? nebo je ještě brzo na jejich rozsudek? Ve společném akva jsou Pseudotropheus acei black,Labidochromis yellow a Cynotilapia afra

screatsch

5.7.2012 17:16

mláďata,které samice vypustí nebo vyklepeš se nikdy nepodobají hned rodičům,protože mají takové maskovací zbarvení.Od velikosti 5-6cm při běžné cílové velikosti ryby kolem 12cm už se začíná vybarvovat a tvarovat.Jinak pokud máš v nádrži jen tyhle ryby,které jsi uvedl,tak mezidruhové křížení u těchto ryb nehrozí,i když dneska je možné úplně všechno:-))to ber s rezervou. Hodně taky záleží kolik kusů od druhů máš,někdy v akvariu z nedostatku kusů v hejnu může třeba dojít ke křížení,ale u těch tvojich si myslím,že v žádném případě.

miran
6.7.2012 19:27

Běžně jsou mladé takové šedivé,až kolem cca 5cm začnou černat a žlutá na ploutvích taky.Některým to trvá déle,jiné jsou černé už od malička.

vaku70

VLOŽIT ODPOVĚĎ