Mladé v tlamě

Jak poznám že má tlamovec-kyně mladé v tlamě jsem začátečník a jedna ryba už pár dní nežere. Co dělat v případě že se vylíhnou mladé. Je možné je nechat s dospělími. díky za rady.

kolovrátek

15.9.2005 5:59

No, je to jednoduchý.Pokud má zvětšený jakoby pytel bod hubou, tak je to jasný.asi po týdnu by jsi ji měl dát do jiného akva a po 14-20 dnech rybky vyplavou nebo ji je můžeš vyklepat z tlamky.Někteří tlamovcáři to tak dělají.Nedávej jí žrat, leda až je začne na chvíli vypouštět.Sežen si artemie na krmeni malých.V žádném případě je nestrkej k ostatním rybám dřív než tak za měsíc možná i déle, jinak se z nich stane potrava.Filip

filda
15.9.2005 15:07

Rozhodne jí miminka z tlamky nevyklepávej pokud je má poprvé. Musí se je naučit odchovat sama. Na poprvé se jí to někdy nepovede, (všem mým samičkám se to ale povedlo), ale s toho si nic nedělej. Zvládne to příště. Já bych to vůbec nedělal. V domácím prostředí to memá žádný smysl. Pokud jí přelovís do jiného akva, tak pouzij pro přenesení sáček nebo sklenici ale né síťku (kvůli miminkům). Pokud jí necháš ve společném akváriu a mají se tam miminka kde schovat tak nějaké miminko nakonec taky zbyde (cca 1-2). Artémie jsou vynikají, ale dost drahé a dá se bez nich taky žít.... (stačí rozmačkat granule, či vločky) Já je osobně ale mám. Ať plavou.

Jerry
15.9.2005 16:32

No tak když je má poprvý,tak bych jí klidně nechal ve společnym akva.Jestli máš dost velký akva a hodně skrýší,tak ti jich může pár přežít.Já to tak běžně dělam,protože nevim co bych s tolika mladýma a ještě tak často dělal.Teď sem musel rozdat PS.acei,protože sem jich chtěl mít hodně a přelovil sem samici.Naštěstí sem je rozdal,protože sem chtěl rozmnožit i jinej druh..ps zebra.To se povedlo,už mi tam mladý plavou týden,aspoń mohu vybrat budoucí samice(žluté) a samce asi ponecham vlastnímu osudu

Killer
15.9.2005 16:33

a rozhodně bych je nevyklepával,vede to ke stresu ryby,to teda i to přelovení,ale to ne tolik

Killer
18.9.2005 14:15

ahoj mam tlamovce od 6.2005 poznáš to určitě, samice má pod tlamou takový pytel, mám zebry a prťata jsou vidět i v samici v tlamě ( prosvítají ). Jestli se nechceš odchovem živit, tak nech první výtěry klidně v akva. Já jich tam mám už asi 20 a vůbec nevypadají, že by je chtěl někdo sežrat. Jestli to takhle půjde dál tak nevím co s něma budu dělat. Je to pěknej kolotoč.Jedna samice se potěru zbaví a jiná už má zase plnou tlamu.

milan
18.9.2005 14:42

toto je názorný příklad plné samice(Cynotilapia afra)
Mladé v tlamě

wladys
22.9.2005 23:20

jo jo nevyklepavat ja si jich nevsimam a udelaj si to sami tak jak potrebuji a vysledky jsou.

CZORT
23.9.2005 15:37

Nevyklepavat je sice hezka vec ,ale mne v podstate vsechny samice prenaseji tzn. ,ze ze strachu o mlade je proste nevypusti.Takze jim je necham cca 3 tydny, pak je lapnu a mlade vyplachnu.Musim, jinak je stara vyplivne kdovi kdy a z mladych jsou vyzable nitenky.

Tom
23.9.2005 17:02

Ja je nevyklepavam. Ono by to ani neslo provest, nicmene me vsechny vypousteji po 2-3 tydnech casto mlady do spar v jeskynich a pak se vyjednou i nazrat a pak zpet a pochytat je do tlamky. A hlavne, co s odchovanyma mladyma? Par na vlastni regeneraci stavu osazenstva, ale resit prodej, rozdavani? To at se ukazou, ze maji na ten zivot v akva narok.

ax
23.10.2005 21:44

mám také samici a stále má mladé v tlame (asi 4 týdny) Je ve spol.akva. Poradíte co s ní?

ro
23.10.2005 22:05

Ted uz nic. Z mladych uz budou nitenky, z tech uz dobre ryby nebudou.Mela by je sama kazdym dnem vyplivnout a ostatni je pochytaji , nebot to budou nedoziveni chcipacci.Ty ryby uz nejmene tyden mely samy zrat, u mne za prvni tyden ryby povyskoci na delce nejmin pul cm.Prvni dny resp. prvni asi 2 mesice jsou nejdulezitejsi pro zaklad ryby , co z ni vyroste.

Tom

VLOŽIT ODPOVĚĎ