Moji tlamovci 1

Jaký máte názor na třepání tlamovců? Dřív sem je přelovoval do malých akvárek (20l) a nechával je ať te o mladý poostarají. Teď jsem začal z prostorových důvodů vytřepávat. Teď mám třeba vytřenjch 11ryb(P.demasoni, 3 L.caeroleusy, 2 P.zebry, 2 T.moori, 1 M.maingano)

Ondras

1.1.2006 16:00

nerozumím co to je třepání a hlavně mě zaráží počet jednotlivých ryb, které jsi jak uvádíš vytřepal. Jestli myslíme oba to stejné, tak já když jim to odebírám z tlamy tak např. zeber red-red mám mezi 15 až 30 ( no prostě všechny)

Vasil
1.1.2006 18:18

Jo, myslíme, já tomu tak říkám:o).Jen jsem nepochopil, co myslíš s těmi zebrami?(já taky samozřejmě taky odebírám všechna mláďata; ty čísla ryb v prvním článku udávají pouze počet momentálně vytřených ryb). P.S.:Trawawajda se už vytřela:o)!

Ondras
1.1.2006 20:41

já s touto metodou nesouhlasim,podle mě ty ryby stresuješ a je to nepřirozený,atd...je to muj názor,ale nejsem chovatel obchodník

Killer
1.1.2006 23:18

Souhlasím s Killerem. To musí být pro tu rybu teda pěknej mazec ! Chudák ! Ochránci zvířat ozvěte se ! :-))) Ne, teď vážně - je to otřesný ! Jeden můj kamarád to dělá taky a poradila mu to nějaká chovatelka. Já mám svoje ryby ráda a některé dotazy na diskusním fóru mě dost šokují ! Myslela jsem, že sem píší především milovníci tlamovců, kteří se snaží pro svoje miláčky vytvořit to nejpřirozenější prostředí ...

Lucinečka
2.1.2006 9:47

No jak vidíš Lucinečko, nejsme všichni stejní. Já rovněš ryby pěstuji pro radost,a nedovedu si představit, že já bych měl samičkám vyklepávat nebo vytřásat potěr z tlamičky.

Jaroslav
2.1.2006 11:25

Pro tu rybu to není zas tak hrozný, když to umíš. Většina (aspň 70%)tlamovců v obchodech jsou vytřepaný mláďata! Já znám taky chovatele a dělá to taky tak. Já ryby taky pěstuju pro radost Jaroslave!

Ondra
2.1.2006 15:28

No tak nevim jak můžeš říct že pro tu rybu to neni tak hrozný,asi nejsi v její kůži...v přírodě to nikdo nevyklepe,takže ty ryby to nemaj v povaze ani v akvariu,aby je nikdo vyklepával.No když se to umí,tak jim fyzicky neublížíš.No jsou většinou vyklepaný,ale u nás v Mostě tlamovci moc nejsou,takže když tam něco prodam,tak je 100 nevyklepanejch

Killer
2.1.2006 16:25

Lidi nechte toho! Všem těm, co mají svý ryby tak rádi připomínám, že v přírodě se asi nikde nenajde místo kde bude v prostoru běžnýho akva žít třeba 6 druhů ryb. To by potom museli být všichni akvaristi tyrani, což je samozřejmě blbost. Samozřejmě, že vyklepávání je pro rybu stres, ale ze zkušeností vím, že už po chvíli po vrácení do akva se samice chová docela normálně. I já mám svý ryby rád:-)

supina
2.1.2006 17:46

Bavime se tady doufam o vyndavani uz cca 3 tydennich mladych ne ? Tak si vsichni odpurci toho uvedomte ,ze pokud odeberete jeste nevylihle jikry tak jich je cca 30 a vic,vylihlych mladych po cca 20 dnech je kolem 20-25 ale volne vypustenych byva jeste mene a to jeste pokud je samice ve stresu spolecneho akvaria vubec vypusti (ze strachu o ne). Takze pokud by se to nedelalo,tak cena jedne ryby je nekolik set pri tak male uspesnosti pri prirozenem odchovu...Samozrejme absolutne neschvaluju odebirani jiker treba uz po tydnu.Toto delaji skoro ve vsech velkych pestirnach i kdyz tvrdi ze ne.

Tom
2.1.2006 21:18

teď su zaregisteovanej jako Ondra!

Ondras

VLOŽIT ODPOVĚĎ