Mražená artemie

Ahoj všem, mám pseudotrophheus saolosi a cynotilapia afra, zatím krmím hlavně Sera Flora + mražený cyclops. Teď jsem koupil mraženou artemii v dobré víře, že bude drobná a nebudu muset líhnout vajíčka pro potěr, ale jsou to dospělé artemie. Je možné je dávat těmto tlamovcům a jak často? Vím, že nesmějí dostat patentky, tak bych nerad udělal nějakou chybu. Je možné sehnat drobnou mraženou artemii? Vím, že je ještě odskořápkovaná, údajně i výživnější než líhnutá, ale často se píše, že ji ryby nechtějí, máte s ní někdo zkušenost?

JV1

6.3.2015 10:08

Ten komu se nechce líhnout žábronožka, použíává mražený Cyklop. Mražený Cyklop je pro pro rozplavané mbuny dostatečně drobný. Je vhodné trochu zakrmit prachovým suchým krmivem pro byložravé a potom teprve přikrmit cyklopem. Mladé rybky je dobré krmit velice opatrně, v menších dávkách, zato častěji přez den. Klidně až 5-6x. Mražené žabronožku můžeš taky dávat jestliže ale víš že v těch tabulkách je opravdu mražená drobná žábronožka.

hr
6.3.2015 10:41

To byl fofr :), dík za odpověď A tu velkou mraženou artemku co mi zbyla je možné dávat mbunám (dospělým) a jak často? Podle některých názorů např. cyklops se dospělým dává už méně a krmí se hlavně florou, platí to i pro artemii?

JV1
6.3.2015 14:35

Za mě osobně není potřeba dospělé byložravce přikrmovat nutričně výživnějším, ale pro ně huře stravitelným krmivem. Ono i suché krmivo poro byložravé nějakou tu živočišnou bilkovinu a tuk obsahují a tak bych žil s klidným svědomím i kdybych své dspělé mbunas nijak nedokrmoval. Mraženou artemku můžeš opatrně skrmit jako cyklop.

hr

VLOŽIT ODPOVĚĎ