Náhlá úmrtí dvou tlamovců, prosím o pomoc.

Dobrý den, před týdnem mi umřel první tlamovec. Byl pestře žlutý a po úmrtí skoro bílý. Ležel na dně akvária ve štěrku. Dnes mi umřel další, krásně pestře modrý. Stejné přiznaky jako u prvního. Při vytakovaní, se šupiny drolily. Prosím o radu, nechci přijít o další. Nevíte, čím to může být? Děkuji moc! PS: přidávám foto

Oukej

25.4.2013 8:05

Oukej Tvůj dotaz vyznívá asi tak,jako by někdo napsal:Přestalo mi fungovat moje červené auto,nevíte čím to může být? Oukej,nemám v úmyslu tvůj dotaz bagatelizovat a ani ti akvaristiku znechucovat,ale než si budeš pořizovat nové ryby(o zbytek těch stávajících brzy přijdeš),zkus si napřed něco o akvaristice(všeobecně,nejen o tlamovcích) přečíst,dozvíš se tak všechny důležité základní informace a pokud budeš číst pozorně,odpovíš si na svůj dotaz časem sám(-: V této fázi si myslím,že rozebírat příčiny toho,proč ti před týdnem umřel žlutý a včera modrý tlamovec je zcela zbytečné,nezlob se.Nemyslím to zle,je ale evidentní,že by jsi měl skutečně napřed načerpat nějaké obecné informace,aby ses do budoucna podobnými dotazy nemusel trápit. zdravím (-:

Vlastimil Šebesta
25.4.2013 8:05

Já vím čím to je, ale kdybych ti to tu měl popsat podrobněji, tak bych potřeboval více informací o tvé nádrži, ale když to napíšu jednoduše a typnu si, tak je to tím, že jsi vemeno, který má tyto ryby ve špatné nádrži a špatném druhovém složení a ve špatných počtech a možná jim nedělá dostatečnou a správnou údržbu, ryby zřejmě mají nedostatečnou filtraci, nevhodné krmení a nevhodně zařízenou nádrž atd...atd. Ryba vypadá podle ploutvý a šupin, že si v nádrži zažila své a jestli s ní padaly šupiny při vytahování a ta zdechlinky tam neležela tři dny, tak je jasné, že byla ubita k smrti. Ty nevíš že když chceš chovat zvířata, tak musíš napřed o nich něco vědět???? :-O Jestli je ti víc jak patnáct let tak by si zaloužil pár facek. Jestli je ti méně tak pár facek by zasloužili tví rodiče kteří ti dovolí týrat zvířata. Zbylé ryby odnes někam do zverimexu a do prázdného aqa si kup třeba pár kaktusů. Až budeš chtít příště chovat nějaké živé tvory, tak si o tom napřed něco přečti. Tak a teď přenechávám prostor těm hodnějším kolegům, kteří s tebe vytáhnou info o tvé nádrži a budou tě učit jak zachránit zbývající tři tlamovce v tvém 60 l aqu.

hr :-)
25.4.2013 8:08

Ha ha ha. Ahoj Vlastíku, tak vidím, že jsme se docela shodli a to nejen názororvě, ale i časově. No ale jak jsem psal jistě se tu nějakej odborník co poradí a ne jen skritizuje najde. :-(((

hr :-)
25.4.2013 20:37

Jelikož psal Oukej svůj dotaz půl hodiny po půlnoci tipuji, že je mu víc než patnáct. O to je to horší. On ten dotaz vypadá fakt jako by to psalo malé dítě. Takže Oukeji dej sem více info o té nádrži.

wladys
25.4.2013 21:00

No ta ryba na úvodní fotce ani nevypadá jako před úmrtím ani jako krásně pestře modrá. Takže dobře formulovat, poskytovat kompletní informace atd...a třeba z toho bude nakonec nějaká užitečná rada. Nebo si kup rybky na klíček v hračkářství, ve vaně je s nimi docela legrace, mají i krásně modré.

St.
26.4.2013 10:30

pravda :) hehe

anonym:-)
27.4.2013 11:42

Vy šašci! Poserte se, že tomu každej nerozumí jak vy! Na co to fórum slavný teda je, když mi tady píšou nějací zakomplexovaní rybáři! Přečetl jsem si o tom dost, nemůžu za to, že si vše nepamatuju a raději se s někým poradím. Od toho fóra přece jsou. Tohle fórum stojí za velký hov.. Člověk chce radu a dočká se akorát urážek. Chtěl bych vidět, jak mi to říkáte do očí, hrdinové! Ty: Hr :) ty jsi typickej chytrolín z vesnice, kterej žije jen pro jednu věc, ostatně jako všichni tady! Sbohem, rybofilové!

Oukejj
27.4.2013 12:51

Nedalo mi to, a musím reagovat. Nejsem žádný profík ani rybofil, jak se zmiňuješ, ale když už jsem si nějakou tu rybu pořídil, tak jsem si alespoň zapamatoval její název.Tak se nediv reakcí těch ostatních,když písneš jedna ryba je žlutá a druhá byla modrá....a obě už umřely. Co ti k tomu měly napsat, myslíš,že někdo z nich má věšteckou kouli?

georg1
28.4.2013 9:36

Oukej......krom tvých ryb potřebuješ akutní pomoc i ty.

wladys
28.4.2013 10:43

Nedá mi to nereagovat: tohle přeci není úplně o rybách, to je o základech komunikace.Kdo neposkytne podstatné informace nedočká se jasné odpovědi. Ale je určitě hodně lidí kteří se vztekají když jim nikdo neporadí na dotaz typu: auto mi nejede co mám dělat, manželka nemluví co s tím, umřela mi ryby, čím to může být. To se máme ptát jestli máš v akváriu vodu, že nestačí rybu dát do akvária ale že tam musí být nedřív voda??? Třeba to prodavač opomenul zmínit...i po týdnu když jsi si přišel pro další rybu.

St.

VLOŽIT ODPOVĚĎ