nějaký chovatel z okr.Opava???

Zdravím,je tady někdo z okr.Opava kdo by prodal své odchovy??Sháním nějaké tlamky ke svým H.yellow belly.A nechci kupovat v akvaristikách.

Marek Soběslavský

11.8.2012 14:53

Nejsem sice z Opavy ale z Ostravy a mám přesně to co hledáš ke svým Astatotilapia aeneocolor (Haplochromis Yellow Belly Albert). Pokud budeš mít zájem,můžeme to prodiskutovat.

pietro
11.8.2012 17:50

ahoj Pietro,do OV není pro mě vůbec problém doject.Co konkrétně doma máš a mohl bys eventuálně nabídnout???

Marek Soběslavský
11.8.2012 20:45

Zatím ti mohu nabídnout. Astatotilapia latifasciata (Regan, 1929) Pundamilia nyererei Makobe Island (Witte-Maas & Witte, 1985) V případě,že se stavíš ukážu ti ještě jiné ryby,které budou brzo v nabídce.

pietro
12.8.2012 9:49

Pietro jaký je rozdíl mezi Makobe Island a Rhuti Island ??nemůže pak docházet k nechtěnému křížení??určitě se stavím ale teď mi to moc nevyjde kvůli práce.Co teda budeš mít v nabídce pro mou představu?Jaký je tvůj názor na míchání s Malawi?a co bys mi případně doporučil z Malawi?

Marek Soběslavský
12.8.2012 10:43

Ruti Island Zbarvení hlavy: Ústa jsou lemována modrou, přičemž vrchní ústa jsou jasnější než dolní. Mezi očima probíhá tlustý tmavý pruh. Spodní polovina hlavy, pod spodní čelistí je černá. Nedefinovaný černý pruh probíhá pouze přes oči a čelní část hlavy. Vrch čela je oranžový. Zbarvení těla: Celá spodní část těla od konce čelisti, zasahujíc až po oči, je černá. Sedm černých pruhů dominuje na žlutém zbarvení těla. Žlutá přechází i na hřbetní ploutev. Černé pruhy jsou tlusté ¾ průběhu a ztenčují se v poslední čtvrtině směrem k hřbetní ploutvi. Pět pruhů je dominantních. Poslední dva směrem k ocasu nejsou tak výrazné zbarvenější. Spodní tři čtvrtiny ocasní části jsou černé, s oranžovou kolem postranní čáry. Zbarvení ploutví: Zadní ploutev má černý okraj na straně spojené s tělem. Přední 2 / 3 jsou jasně žluté. Zadní třetina je matně žlutá, přecházející až do průsvitné. Anální ploutev je stejně žlutá jako zádová, s přídí tmavší než zadní. Zadní část anální ploutve je ozdobena červenou. Nejjasnější a nejživější žlutá je uprostřed anální ploutve. Zadní část zdobí 3–6 jikrných skvrn. Ocasní ploutev začíná zcela černá a bledne až do průhledné s nevýrazným náznakem červené. Makobe Island Zbarvení hlavy: Horní a spodní ústa jsou lemovány světle modrými pruhy. Od konce úst, přes oči až po žábry jsou černá. Čelo je jasně červené. Mezi očima probíhají tenké černé pásy. Hrubý černý pruh probíhá kolem čela a bledne směrem k oku. Třetí Černý pruh probíhá po zadní části hlavy. Zbarvení těla: pět výrazných hrubých černých pruhů probíhá po těle od břicha do 2 / 3 těla. Další pruh je za žaberními víčky, ale je zakryt černým zbarvením hlavy. Pruhování na ocasní stopce není výrazné, neboť část těla od začátku anální ploutve po ocasní je převážně černá. Jasně žluté znaky jsou evidentní podél postranní čáry. Vrch těla je stejně jasně zbarvený jako čelo. Jemné černé tečky probíhají směrem k hřbetní ploutvi od černých tělních pruhů. Černá barva z břicha se rozprostírá na zadní části těla a obaluje celý ocas ryby. Zbývá jen náznak červené na vrchní straně ocasní stopky. Barva ploutví: Hřbetní ploutev je jasně červená, stejně jako zádová část těla. Posledních pět paprsků je zbarvených do modra a ostře kontrastují se zbytkem červené ploutve. Ocas je celý červený s paprsky modré uprostřed ocasní ploutve. Anální ploutev je azurově modrá s oranžovou oblastí na prvních třech paprscích. Na konci anální ploutve jsou viditelné 3–7 jikrných skvrn. Prsní ploutve jsou černé s prvními dvěma paprsky přesahujícími k ostatním.

pietro
12.8.2012 10:44

V Evropě je spousta kříženců těchto ras. Protože vizuálně rozdíl pozná pouze odborník. Řekl bych, že originál Ruti Island tu nikdo nemá. Také v tom udělali zmatek obchodníci, jelikož konkrétně u tohoto druhu je poměrně složitá identifikace. Když dojedou ryby transportem, jsou stresované nevybarvené prostě nelze je kvalitně zařadit podle rasy.Ruti má mírně odlišné znaky jak barvou, tak výškou těla. Odborně se tímto zabývá pouze velmi omezený okruh lidí. Ryba se dá odlišit biometrickým měřením nebo testy DNA. Snad tyto odpovědi tě uspokojily. Ohledně křížení je to víc jak jasné o tom ani nemusím nic psát. Zde celkem přesvědčivá mapka ras. http://www.hillcountrycichlidclub.com/articles/Pundamilia%20nyererei.pdf Ryby lze chovat společně z malawskými Cichlidami nejlépe rod.Haps.

pietro
12.8.2012 10:45

Pundamilia nyererei Makobe Island. Alfa samec plave v mé nádrži.

pietro
12.8.2012 10:47

Pundamilia nyererei Ruti (Witte-Maas & Witte, 1985) Lokace ryby:Jezero Victoria (Ruti Island, Tanzania) Plave v nádrži jednoho Američana.

pietro
12.8.2012 10:49

Ruti Island

pietro
12.8.2012 11:15

děkuju za obsáhlou vyčerpávající odpověd.necháš mi tady kontakt na sebe(mail,tel.)že bych se ozval až budu mít čas a utrhnu se a dojedu.A který podle tebe bys mi doporučil konkrétně a v jakém počtu??

Marek Soběslavský
12.8.2012 11:42

Určitě by se dala vybrat některá Aulonocara. Výběr je už na tobě http://www.cichlid.sk/malawi-cichlids/ Imro má krásné a kvalitní ryby. Počet ryb je jasný minimálně 10-12 Ks pohlaví nemá cenu řešit. I v akváriu funguje přirozená selekce. Kontakt:p.birsak@seznam.cz tel mám v inzerci.

pietro
12.8.2012 12:45

Já sem uvažoval o Demasonkách a Yellowkách po 10ks.A k tomu tvoje Makobe Island.Jaký je tvůj názor na tuhle osádku?

Marek Soběslavský
12.8.2012 14:04

Napíšu ti asi takto.Labidochromis ANO to funguje.Demasoni NE. To je úplně odlišná forma ryb. Etologicky (potravně) neslučitelná pro společný chov s těmito rybami. Zdali trváš na modré barvě, mám ještě něco, co obývá společné jezero. Ta ryba se jmenuje Neochromis rufocaudalis Saa Nane Menší druh neskutečných barev. Ale to už je jiný level a cenově pro tebe jistě nezajímavé.

pietro
12.8.2012 14:18

Pietro: neskutečně nádherné ryby a Neochromis rufocaudalis je opravdu perla....nádherná kombinace barev.

mattes
12.8.2012 16:00

Ty Neochromisy jsou neskutečné perly.Klobouk dolů.Kolik za ně chceš?Od Demasoni upouštím.Určitě se domluvíme a dojedu do OV.Kolik chceš za Makobe Island?A kolik bys mi doporučil pro chov ks?

Marek Soběslavský
12.8.2012 20:15

Zdravim, ja jsem taky od Ostravy a muzu ti nabidnout sve odchovy Pseudotropheus saulosi a Cynotilapia axelrodi kdybys mel zajem.

hansjochen
12.8.2012 20:15

Perla to opravdu je!!! Na další perly už šetřím. Také to není zrovna levná záležitost. Vše bych ti raději sdělil osobně nebo mi napiš E-mail.

pietro
13.8.2012 15:09

Pietro:Napiš mi prosím ty ceny do mailu marek.sobeslavsky@seznam.cz ať vím kolik si mám taky našetřit :-)jakmile mi to časově výjde tak dojedu.

Marek Soběslavský
13.8.2012 15:50

Mě se nejvíce líbí ta co plave u Pietra v nádrži č.7 Pundamilia nyererei Makobe Island. To je pará dní kousek :-) usím uznat, že ryby z Viktorina jezera jsou opravdu nádherné

sarka.x

VLOŽIT ODPOVĚĎ