Krvavé skvrny na těle rybky

ahoj, jedna z našich nejstarších tlamek má na sobě jakoby krvavé skvrnky- asi 4 nebo 5, je vybledlá a jakoby zpomalená. Co s tím? díky moc za jakoukoli radu.

Myška a méďa

Krvavé skvrny na těle rybky
28.4.2008 19:23

Napiš víc informací, podle fotky mohu jen konstatovat že ryba je vystresovaná a nekróza ve svalovině je spíš po boji než příznak nemoci.Pokud to jde odlov ji jinam a přidej víc NaCl do karanténiho akva a zvyš teplotu na 3 dny tak na 28-30°C, jinak by mohlo dojít k zaplísnění poškozené tkáně. Stvých informací se nedá dohledat příčina. Když jdeš k lékaři taky stebé tahá informace co a jak. Napiš vše jestli příjma potravu,chováni v akva,možná příčina(tvá domněnka atd,jestli není ryba utlačovaná jinými????

pietro
28.4.2008 20:21

Dneska rano jsem zjistil,ze si ty rany mozna zpusobila sama dost agresivnim otiranim o kameny.Jde o jednu z nejaktivnejsich ryb v akvariu a urcite nikdy jinyma rybama utlacovana nebyla.Potravu ted neprijima a zdrzuje se vetsinu casu spis u hladiny.

Myška a méďa
28.4.2008 20:59

pokud se hodně otírá mohlo by jít o onemocnění žábrohlísti,nebo jinými parazity.Mrkni sem http://akvastranky.com/ramec.htm zkus si to určit sám podle symptomů.Zdravě ta ryba rozhodně nevypadá.

wladys
28.4.2008 21:05

Jak vypadaji ostatni ryby? Taky se obcas otiraji o dekarace nebo o dno? Muze jit o starou vodu a pak poraneni nektere ryby velice spatne snaseji. Popis taky udrzbu akva.

Tom
28.4.2008 21:27

Souhlasim s Pietrem konec hrbetni ploutve je okousla, tudiz je po boji a jeji partie u zaber jsou tez odrene . Krome , ze ji premistit do karanteny a pridat sul bude pro ni lepsi ji udrzovat v seru bez primeho svetla . Me se to stava samicim tez, kdyz neni povolna k samci a nekdy se i samice vyrizujou sve ucty, ale bez vcasneho zasahu jsem uz o nekolik prisel

melanochromis
28.4.2008 21:41

Ostatni ryby jsou naprosto v poradku,tak mam hlavne strach aby se to nerozsirilo.Diky Wladys za ten link,jsou tam zajimavy informace,tak snad neco z toho zabere..

Myška a méďa
28.4.2008 21:55

Potřebuji vědět jak se rybá krom otěru chová,jestli polehává u dna,jká je frekvence dýchání,jestli je normálni nebo zrychlená a zda ma i jiné příznaky na kůži,nějaké cysty, pořípadě jak vypadají poutve.Jinak jako prevenci použít: Akriflavin (trypaflavin) Jedná se hnědočervený krystalický prášek rozpustný ve vodě. Doporučované léčebné koncentrace akriflavinu jsou několikanásobně nižší ve srovnání s letálnimi koncentracemi pro ryby (terapeutický index okolo 5). Z tohoto důvodu je možno akriflavinové koupele považovat pro ryby za poměrně bezpečné. Uplatňují se ve formě dlouhodobých koupelí (koncentrace 10mg/l po dobu 10hodin), a to především v akvaristice. Akriflavin se používá k potlačování protozoárních parazitů a povrchových bakteriálních onemocnění ryb.Kvalitní profesionální přípravek na toková onemocnění.Vysoká účinost a ohleduplný k rybám.Nemusíš mít obavy z jeho složení,lze sním léčit i obzvlášť citlivé ryby.

pietro
28.4.2008 22:23

Přesně takhle u mně vypadal Lombardi když po něm vyjížděli ostatní, modřiny a naprosto stejný torza ploutví. Rozdejchal to, ale je fakt, že to byl mladej kus a měl kde se schovat.

Karl
29.4.2008 17:11

Nerekl bych ze by se to mohlo sirit. Podle mne jde o silne pokousani slabe ryby, pokud se nedostane pryc z dosahu silnejsich agresivnich ryb aby se dala do poradku, bude sokovat , prestane zrat a chcipne. Doporucuju ihned oddelit do zvlastni nadrze a hned se uvidi co ji je.Prisolit, pritopit, vzduchovat a do tydne by mela byt trochu zotavena...nebo ko pokud je pozde.

Tom
29.4.2008 19:55

Je to nejspíše utlačovaný Lombardoi.......mám s nima v tomto hodně špatnou zkušenost.Vždycky se mi po čase pustí jak samec,tak samice do jedné samice a za pár hodin je po ní.Taky jsem jí jednou odstavil a dal zpět,ale do rána bylo po ní úplně.....prostě jí skupina nevzala zpět mezi sebe......a tohle se mi u tohoto druhu stává tak jednou za rok-rok apůl.Měl jsem 6 samic a už mám jen tři.A jen Lombardoi.Takže jestli se časem mezi sebou vybijou,tak zbylé kusy dám pryč , aby byl klid.

memeo
30.4.2008 10:18

tak jsem večer přišla domů, ryba celá bez barvy-jakoby průhledná, povlak na jednom oku a po rozsvícení se na ní vrhly i ty nejmenší ryby (cca 5 cm). Nemohla jsem se na to koukat, protože ta ryba by nedožila rána, tak jsem to ukončila sama. Nevím co se s těma rybama teď děje, protože 2 největší samci se po vylovení polomrtvé samice začali docela drsně napadat...

Myška a méďa

VLOŽIT ODPOVĚĎ