Nemocná závojnatka

Ahoj, prosím, poradí mi někdo? mám doma závojnatku a mám pocit, že není uplně ok. Podle mě má problém s plaváním, špatně se ovládá, chvílema se točí na bok, když jde ke dnu, tak se tam nemůže udržet a táhne ji to na hladinu, tak že občas přepadává na znak. Taky pořád divně otevírá tlamu, jako by lapala po dechu. Když jim nasypu žrádlo, tak norámálně jí. Přijde mi, že kdyby neplavala, tak jí to vynese na hladinu břichem nahoru. Nevim, jestli to s tim souvisí, ale občas mi ze dna bere do tlamy kamínky a zase je vyplivne. Nechápu to, mám tu ještě jednu a ta je normální. Poraďte mi prosím někdo, jsem už z ní nešťastná. Děkuju

Markéta

12.5.2010 9:25

Může se jednat o dysfunkci plynového měchýře. Ryba není schopna regulovat tlak v plynovém měchýři.V některých případech se dá rybě pomoci.Použitím dlouhé injekční jehly, která se používá na lumbální punkci.Jehlu zavedeme rybě do plynového měchýře a necháme uniknout přebytečný vzduch.Je velice obtížný zákrok,který neznalosti anatomie ryby není možno uskutečnit. případné následky mohou být smrtelné.
Nemocná závojnatka

pietro
12.5.2010 9:57

Pokud je to tak jak píše Pietro,tak bud ji necháte svému osudu nebo navštivte zvěrolékaře at tu punkci provede,nevím co to stojí,ale pokud to provedete sama při neznalosti rybí anatomie reálně hrozí perforace některého důležitého orgánu a rybku usmrtíte ne zrovna bezbolestným způsobem...ale třeba je jen prostě stará,ani ryby nežijí věčně nebo je to porucha nervového systému,těžko říci,chtělo by to oko znalce.

L.Čech
28.2.2013 17:49

mam stejnej problem, myslíte teda že má cenu zkoušet ten zákrok nebo ne?

XXX
15.2.2016 15:40

prosím, má závojnatka má na čele takovou bílou bouli nebo tak neco pls poradte je to normální?

Denisa Babková

VLOŽIT ODPOVĚĎ