nymphea tiger lotus

Máte někdo zkušenosti s tímto africkým leknínem?Mam ho v akvárku s tlamovci...akvárko je hodně vysoké,spoléhal sem na to že tento leknín má být 60-80cm vysoký a dost široký,tak sem ho dal do prostřeka akvárka...mam ho ale už 3měsíce a furt se nějak drží u dna,měří max 10cm,vůbec nevyrost (do výšky)od tý doby,co sem ho koupil..přitom mu furt rostou nové listy.Zkoušel sem už ho různě zastínit nebo i naopak a k ničemu to nvedlo

Killer

29.5.2005 14:47

Teda o lekninech moc nevim ale nemolo by to byt naopak ze by se mel spise snazit se dosahnout a upnout ke dnu nez se natahovat k hladine???

Jeffry
29.5.2005 20:28

No asi takle to má vypadat podle obrázku na štítku a podle www.tropica.com
nymphea tiger lotus

Killer
29.5.2005 21:19

Ten leknín by měl růst až k hladině. Teda neměl jsem doma žádný, ale v kádích, kde mám ryby je vždy až na hladině a to jak listy, tak i květy - ale nejsem odborník na lekníny. Ale rybám se tam daří. Afriku tam sice moc nedávám, ale ostatní akva ryby tam rostou jak divý a nemuím je krmit :)) maj tam dost nalétavého hmyzu. Když pak prodávám třeba platy, tak jsou jako mečovky a nikdo nevěří, že to je plata. Maj běžně 12 cm. Chovatelé to berou jak diví.

wladis
30.5.2005 18:25

No tak to se celkem nedivim...dřív měl táty taky v jezírku mečovky a byly pořádně velký...Ani si nepamatuju co s nima udělal...Zkusil sem ho trošku přihnojit...to sem nikdy nedělal,vždycky šlo vše samo:-)

Killer

VLOŽIT ODPOVĚĎ